On-line nástroje pro tvorbu webu: můžete si vytvořit blog zdarma i osobní stránky

Založení internetové stránky nebylo nikdy tak jednoduché jako v okamžiku, kdy začal projekt Webnode nabízet svou atraktivní službu. S pomocí služby Webnode si nyní může téměř každý uživatel internetu vytvořit vlastní web během páru minut. Nejsou potřeba téměř žádné technické znalosti. Poslední výzkumy odhalily, že přibližně 36% stránek vytvořených ve Webnode jsou weby malých a středních společností. Fanouškovské stránky tvoří přibližně třetinu internetových stránek a osobní weby zastupují zbývajících 31% webů na Webnode.

On-line nástroje pro tvorbu webu nabízejí jednoduché ovládání a zpřístupňují svou službu i lidem bez dovednosti programovat nebo vytvořit pěkný grafický design. Tyto nástroje, často k dispozici zdarma, jsou vhodné pro osobní potřebu i pro malé a střední firmy. Většina webů vytvořených na Webnode (64%) jsou nekomerčního zaměření.

Nejnavštěvovanější stránky na Webnode.com dosahují měsíční návštěvnosti 100,000 unikátních návštěvníků a zobrazí více jak 500,000 stránek měsíčně. A jaké jsou nejpopulárnější kategorie internetových stránek? Výsledky výzkumu ukazují, že velká část webů je určena pro pobavení nebo volno časové aktivity.

Nejnavštěvovanější kategorie jsou zobrazeny v následující tabulce:

Hudba 13%
Zábava 10%
Sport 9%
Deníky 7%
Hry 5%
Affiliate marketing 4%
Spotřební elektronika 4%
Esoterismus 4%
Bydlení 4%
Cestování 4%

Je jasné, že se z internetu stal standardní nástroj komunikace a je daleko od čistě komerčního internetu, který tu byl před léty. Vzestup služeb Webu 2.0 pomáhá přilákat mnoho nových uživatelů, kteří se aktivně podílejí na tvorbě obsahu. Osobní stránky vám přinesou pracovní příležitosti a pokud si chcete vytvořit blog zdarma, nikdy jste neměli lepší příležitost.

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních internetových stránek?
Tvorba stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!