Webnode přináší správu webu do mobilu

Všechny webové prezentace provozované na systému Webnode zcela zdarma a automaticky získaly také svoji mobilní verzi. Majitelé si mohou své weby od dnešního dne snadno upravovat přímo z mobilu, návštěvníci zase mají tyto stránky optimalizované pro mobilní surfování nebo třeba nakupování v tisících e-shopů, které jsou na systému Webnode provozovány. Internetová služba Webnode, která umožňuje komukoliv snadnou tvorbu a správu webových stránek, mobilní verzi spustila na adrese m.webnode.cz.

„Mobilní internet je v současné době na vzestupu. To vědí všichni. My jej ale posouváme do nové dimenze. Kromě optimalizace stránek pro prohlížení v mobilu jsme udělali další krok: umožňujeme všem, aby si své weby také přímo z mobilu upravovali. V takovéto komplexní podobě a rozsahu jsme první společností na světě, která k podobnému kroku přistoupila,“ říká Ondřej Kratěna, technický ředitel Webnode.

086 259 178

Trendy v mobilním internetu

Chytré telefony již nyní nabízejí dostatečný výkon, rychlost i rozlišení displeje vhodné pro prohlížení webu. V současné době celosvětově tvoří 14 % prodejů mobilních zařízení, podle agentury Gartner však v roce 2012 dosáhnou tato chytrá zařízení podílu 37 %. Společně s prodejem chytrých telefonů roste i využití mobilního internetu. V ČR se podle informací operátorů počet uživatelů internetu v mobilních telefonech za poslední rok téměř zdvojnásobil na 1,5 milionu lidí. K připojení na internet je tak v Česku využívána každá devátá SIM karta. To je příležitost nejen pro velké společnosti, ale také pro menší firmy – nabídka služeb a zboží na mobilním internetu by se pro ně měla stát přirozenou součástí marketingové strategie.

„Současný trend je jasný – během několika let bude více těch, kteří surfují po internetu z mobilního telefonu, než těch, kteří k tomu využívají počítač,“ dodává Ondřej Kratěna. „Právě proto jsme se rozhodli k zásadnímu kroku – zpřístupnit prostřednictvím Webnode všem uživatelům zcela zdarma mobilní internet. Přestože jsme firma, která vznikla v České republice, stáváme se globálním průkopníkem nového trendu,“ uzavírá.

Mobilní verzi vašich stránek naleznete na adrese m.adresavasehoprojektu.webnode.cz (např. m.demo123.webnode.com).

023 296 187


 • amalka

  Ano, to je hezké, jen je škoda, že se mi stránky s doménou první třídy zobrazují v mobilu s doménou třídy druhé tedy s .webnode.cz

 • kratena

  Dobrý den,
  projekty, které mají doménu 2. úrovně registrovanou u Webnode, mají mobilní verzi automaticky dostupnou na adrese m.domena.cz (tedy bez webnode.cz).
  Pokud máte doménu registrovanou jinde, tak je nutné provést změny v nastavení DNS záznamů vaší domény. Pro více informací prosím kontaktujte naší technickou podporu.

 • Proč tady nikdo nekomentuje takovou pecku?
  Dá se nějak upravit ta mobilní doména, abych tam dostal svou v .cz?
  Dá se přehodit pořadí, ve kterém jsou na mobilní stránce zobrazeny jednotlivé objekty? Teď se mi zobrazuje nahoře prvně to, co je na normálním webu v levém úzkém sloupci, a až pak teprve hlavní obsah, což se mi nezdá úplně ideální…
  Díky webnode!

 • Petr Mirovský

  V prvé řadě si myslím, že automatické přesměrování na m.něco.webnode.cz je špatný krok. Myslím, že hodně telefonů zvládne zobrazit klasický web normálně. Volba změny adresy na mobilní by měla být na čtenáři.
  Např. v HTC TD2 se v IE stránky zobrazí v pořádku, ale v prohlížeči Web&Walk (Opera Mobile 9.5 upravená T-Mobile) jsou absolutně nepoužitelné. Opera Mobile 10 to zobrazí trošku lépe.
  A přitom by stačilo, aby čtenář mohl zvolit, jakou verzi chce prohlížet.
  Teď je mobilní verze testovaná jen na IE, alespoň to podle toho tak vypadá.

  A nyní dotaz na tvůrce: Jak dosáhnout toho, že se stránky automaticky nepřesměrují na nefunkční mobilní verzi?

  Předem děkuji za odpověď, pokud se jí ovšem dočkám.

 • klokansoft

  no nejsem tvůrce pouze jdu kolem a hlavně fanda do WM HTC Touch Pro, myslím že problém je v identifikaci prohlížeče, který se hlasí, že je mobilní a tedy se stránky autovatycky přesměrují ma m.neco.cz

 • Petr Mirovský

  Prohlížeč Web&Walk má v nastavení možnost zapnout mobilní zobrazení, ale po zapnutí to není lepší. Ani ZOOM nejde. Stejně tak v Opera Mobile 10.

 • klokansoft

  No, nevím, mobilně moc prohlížení stránek nepoužívám z 90% jsem furt na netu a notesu.
  Zkoušel jsem to letmo a je to jak jsi psal, víc nevím co dat. Ono ale původní myšlenka je asi zcela jinde a to dát tu možnost prohlížet svoje stránky a editovat mobilně.

 • Petr Mirovský

  Mobilní editování jsem nezkoušel, ale pokud to funguje, tak jen dobře. Ale mobilní editování je jen třešnička na dortu. Nejdřív by bylo dobré, aby to šlo také mobilně prohlížet. ;-)

 • Asp4oJuU

  hjkl

 • dá se v editoru stránek webnode editovat i mobilní verze?

 • Mobilní verze se vytváří automaticky, tzn. v editoru webu si ji neupravíte. Ale editaci stránek máte přístupnou i z mobilu, stránky si snadno upravíte tak, aby Vám vyhovovaly. Vojtěch Žák, tým Webnode