Jak na linkbuilding – služby pro získání zpětných odkazů

 

Chcete, aby na váš web chodilo více návštěvníků z vyhledávačů? Získejte na něj více zpětných odkazů! Zjednodušeně lze říci, že čím více kvalitních odkazů na váš web vede, tím lepších pozic ve vyhledávačích a návštěvnosti dosáhnete. jejich získávání se říká právě linkbuilding. 

 

Jaké služby pro získání odkazů využít

Placla.cz vás spojí s blogery, kteří za úplatu napíší článek o vašem produktu, službě nebo e-shopu. Výsledný článek následně umístí na svůj blog včetně zpětného odkazu. Průměrná cena článku je asi 250Kč.

Hlavní výhodou Placla.cz je získání odkazů z velkého množství různých webů. Samotnému výběru blogera doporučujeme věnovat dostatek času. Určitě odmítejte ty blogy, které jsou na první pohled vytvořeny jen pro psaní propagačních článků a nemají žádný normální obsah. Využijte toho, že máte možnost článek před publikováním schválit a případně i upravit.

Collabim je užitečný SEO nástroj, který vám mimo jiné umožní měřit pozice vašich webů ve vyhledávačích a vyhledávat tematické weby pro získání odkazů. Collabim za vás sám odkazy nezíská. Spíše vám dá tipy, na které weby se při propagaci (nejen) pomocí zpětných odkazů zaměřit (podívejte se na videoukázku). V základní verzi pro jeden web je nástroj zcela zdarma.

Zpětné odkazy můžete získávat také zadáním poptávky přes diskusní fóra na webtrhy.cz. Tento způsob je ale časově náročnější a opět si dejte pozor na různé nekvalitní weby a nespolehlivé partnery.

Na které služby si dát pozor?

Službu Backlink Genius provozuje firma SEO Expert. Tato firma dříve provozovala známou Expert odkazovou lištu, díky které weby, které ji využívaly zcela vypadly z vyhledávače Seznam.cz. Backlink Genius je další automatický systém na získání odkazů, který doporučuji zkoušet jen na weby, na kterých vám příliš nezáleží. Za používání této služby vás Seznam.cz i Google mohou penalizovat a vy můžete zcela ztratit návštěvnost z těchto vyhledávačů.

SEOObchod.cz od stejnojmenné firmy nabízí různé balíčky zpětných odkazů. Před nákupem balíčku si prověřte, na kterých webech budou zpětné odkazy umístěny. Pokud se bude jednat o na první pohled nekvalitní weby s nesmyslným obsahem nebo malé weby o několika stránkách, raději se nákupu vyhněte.

Jak na linkbuilding – několik pravidel na závěr

  • Snažte se získávat odkazy z tematicky příbuzných webů. Pro e-shop s kočárky jsou nejlepším zdrojem odkazů weby a blogy pro maminky, pro obchod s mobily zase magazín o mobilních technologiích atd.
  • Získané zpětné odkazy by neměly vést jen na titulní stránku vašeho webu. Odkazujte i na konkrétní podstránky (např. kategorie zboží vašeho e-shopu), na které chcete získat návštěvnost.
  • Pokud získáváte odkazy na stránku např. o stanech, měly by získávané odkazy obsahovat ve svém textu slovo stany, případně příbuzné fráze. Jen tak dosáhnete maximální efektu získaného zpětného odkazu.
  • Odkazujte raději pomocí textových než obrázkových odkazů.
  • Vyhněte se odkazům v patičce webu, kde je mimo vašeho odkazu dalších více než 10 odkazů na tematicky zcela odlišné weby.

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních stránek?
Tvorba webových stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!