SEO tipy 3: pět užitečných nástrojů pro návrh klíčových slov

Nástroje pro návrhy klíčových slov

 

V prvních dvou dílech seriálu SEO tipy jste se dozvěděli, jak vytvořit a rozšířit seznam klíčových slov pro váš web. Nyní vám přinášíme 5 tipů na užitečné nástroje pro návrh klíčových slov zdarma. Pomohou vám najít další důležité klíčové fráze pro tvorbu vlastního webu, který budou vyhledávače milovat.

 

 

I. Našeptávače vyhledávačů Google a Seznam

google vs seznam

Úplně nejjednodušší pomůckou nových klíčových frází pro vaše webové stránky jsou našeptávače vyhledávačů Google a Seznam. Při psaní textu se vám automaticky zobrazují návrhy často hledaných frází, které zároveň obsahují slova, která píšete vy. Pomocí našeptávačů se uživatelé velmi často orientují a vyhledávají slovní spojení, která jim vyhledávač navrhne.

II. Google AdWords Plánovač klíčových slov

Google AdWords Plánovač klíčových slov je jedním z nejužívanějších a nejkomplexnějších nástrojů pro vyhledávání klíčových slov pro www stránky. Nejen že vám vyhledá podobné fráze, ale navíc zobrazí i přibližný objem měsíčního vyhledávání a konkurečnost fráze. Velkou výhodou tohoto nástroje je možnost exportu frází do Excelu.

Plánovač klíčových slov pro Google

Plánovač klíčových slov pro Google AdWords

III. Seznam – návrh klíčových slov

Podobně jako Google má i Seznam svůj nástroj pro návrhy klíčových slov, který je určený pro uživatele reklamního systému Sklik. Může ho ale využívat kdokoliv, stačí si u Skliku založit vlastní účet.

Návrhy klíčových slov - Seznam

Návrhy klíčových slov pro reklamní systém Sklik

IV. Google Trends

Google Trends výborně poslouží k analýze trendů ve vyhledávání v čase a v různých zemích.

Statistiky klíčového slova od Google Trends

Časové a místní statistiky hledanosti vyhledávače Google

V. Statistiky Seznamu

Seznam také nabízí své statistiky. Stačí do vyhledávače zadat klíčové slovo a potom kliknout na statistiky vyhledávání. Uvidíte měsíční a denní objem vyhledávání a také podobné fráze, které by na vašem webu neměly chybět.

Statistiky klíčového slova od Seznamu

Statistiky hledanosti vyhledávače Seznam

Související články: