SEO tipy 6 – jak SEO nedělat

V minulých dílech našeho miniseriálu o SEO jsme se naučili, jak správně umístit klíčová slova na vašem webu a také jste se dozvěděli to podstatné o neméně důležitém budování zpětných odkazů. Je důležité si však také připomenout, co byste při optimalizování svého webu pro vyhledávače dělat rozhodně neměli a co všechno vám hrozí, když porušíte pravidla.

Vyhledávače vás mohou potrestat

SEO se vyvíjí spolu s tím, jak mění vyhledávače své vyhledávací algoritmy. Stejně jako v každém jiném oboru lidské činnosti, i SEO má zakázané praktiky, za jejichž využívání může správci webu hrozit postih.

Po odhalení webu, který používá zakázané SEO praktiky, dochází k potrestání ze strany vyhledávačů. Penalizovaný web se může propadnout ve výsledcích vyhledávání. V nejhorším případě pak dostane tzv. „BAN“ a je naprosto vyřazen z indexování.

Čemu se tedy vyhnout při optimalizaci?

1. Neplňte svoje stránky opakující se klíčovou frází. Vyhledávače rozpoznají, že tolik klíčových slov na jednom místě není v pořádku. Dokonce jsou schopni bezpečně rozeznat i nesouvislý text.

2. Neumísťujte na web skrytá klíčová slova. I když napíšete text např. barvou pozadí a nebude pro návštěvníka vidět, vyhledávač to rychle pozná.

3. Nemanipulujte s odkazy. Jak jste se dočetli v článku Budování zpětných odkazů, zpětné odkazy jsou neméně důležité pro optimalizaci stránek. Nic se však nemá přehánět. Rozhodně byste se měli vyhnout:

 • Automatizovaným systémům, které vás „přes noc“ zapíší do tisíce katalogů,
 • Nákupu velkého množství odkazů,
 • Komentářovému spamu – masové přidávání komentářů do diskusních fór,
 • Zpětným odkazům vedoucích z webů s obsahem pro dospělé, zbraněmi, kasinem a nelegálním obsahem.

Pamatujte, že nejlepší způsob optimalizace je vytvářet co nejkvalitnější obsah a poskytovat návštěvníkům to, co hledají. Vyhledávače se neustále zlepšují  – jak ve zobrazování správných výsledků, tak v odhalování nekalých praktik SEO. Nesnažte se je obelhat, raději investujte svůj čas do vytváření kvalitního a přístupného obsahu.

Máte nějaké zkušenosti se zakázanými praktikami v SEO?  Riskli jste to někdy a záměr vyšel? Nebo naopak? Děkujeme.

Související články:

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních www stránek?
Tvorba webu s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!

 • Ahoj, s nekalyma praktikama ohledne seo a budovani zpetnych odkazu mam urcitou zkusenost a vim ze se to lidem, kteri na strankach meli kod pro generovani odkazu po case velice nevyplatilo. Ze zacatku slo vsechno fajn a dane stranky se vyhouply na prvni mista v Seznamu, ale po case zmenili algoritmus a behem jednoho dne uz nebyly stranky k dohledani. Co se tyce googlu, tak ten odhalil podvod okamzite a poslal stranky velice velice nizko. Az nekde kolem 20. stranky.

  Souhlasim s nazorem ze nejlepsi cesta je ta poctiva a budovani kvalitniho obsahu prinese ucast v cele vyhledavacu na delsi dobu.

 • Zdeněk S.

  Mam trochu problém. Mám web o historických zbraních a munici. Je to pro sběratele a odbornou veřejnost. Jak propagovat takový web a nedostat se na Black list?

 • Pěkný den Zdeňku,

  úplně stejně jako ostatní weby :) Důležité je najít relevantní klíčová slova, na nichž postavíte obsah svých stránek, začlenit stránky na sociální sítě, které Vám usnadní sehnat fanoušky a čtenáře, a potom najít spřátelené weby, pokud možno kvalitní weby, které by na Vás odkazovaly.

  Zkuste se podívat na tohle video, myslím, že by Vám mohlo pomoci:
  http://webinar.webnode.cz/jak-optimalizovat-webove-stranky-pro-vyhledavace-zive/

  Hodně štěstí!
  Vojtěch Žák, tým Webnode