Web měsíce: Lukáš Škoda – hledáme pomoc a nové informace

Prvním vítězem soutěže Web měsíce se stala paní Katka Škodová a její webové stránky o synovi Lukáškovi, který má dětskou mozkovou obrnu. Na webu http://lukasskoda.webnode.cz/ informuje o životě svého syna, o jeho nemoci a prostřednictvím stránek komunikuje také s lidmi s podobným osudem nebo s těmi, jenž jí mohou pomoci.

 

„Moje první myšlenka o založení si webové stránky byl sen. Jsem laik, s počítači to umím asi tak jak většina průměrných lidí, takže základy a možná i o něco více.“

Avšak přesto to zkusila. Po několika pokusech jí padl do oka Webnode. O čem na webových stránkách bude psát bylo díky Lukáškově nemoci jasné – podělí se o zkušenosti.

„Víte, jak málo informací najdete o DMO, doktorech, léčbě, nebo o pobytech pro tyto děti? Zkuste projet internet a narazíte sice na plno zajímavých věcí, ale vše je moc obecné a někdy aktualizované k datu starší jak jeden rok, takže k ničemu. Nejtěžší bylo sepsání dat ohledně Lukáškovy diagnózy, není toho málo.

Podíváte-li se na stránky http://lukasskoda.webnode.cz/ určitě uznáte, že se jí vše podařilo udělat na jedničku. Web tak slouží nejen jako skvělý komunikační kanál, ale také jako cenný informační zdroj pro všechny rodiče s podobným osudem.

„Díky stránkám, které jsem Lukáškovi vytvořila, můžu požádat o pomoc při financování pomůcek, které Luky potřebuje, a na které bohužel musíme sehnat finance sami. Seznámila jsem se tak také s mnoha rodiči dětí s postižením. Jsem velice ráda, že jsem se k tomu odhodlala.“

 

Jsme rádi, že náš systém Webnode pomáhá paní Katce v jejích každodenních radostech i strastech. Děkujeme jí za její příběh a přejeme mnoho sil.

 

  • Pavol Pribela

    Skutocne nadherne a sklanam klobuk!!!!