Webnode blog

Co je Pinterest a jak vám pomůže

27.3.2012

Na internetu se množí otázky, co je Pinterest, a my jsme se je rozhodli zodpovědět. Pinterest je žhavá novinka mezi sociálními sítěmi. Představit si jej můžete jako takovou veřejnou on-line nástěnku, kam si  připíchnete hezké obrázky („pin“ znamená anglicky „špendlík“ nebo „připíchnout“). Ty pak sdílíte se svými kamarády.  Zdá se vám to až příliš jednoduché? Přečtěte si, proč by vás měl Pinterest opravdu zajímat!

Obrázky v Pinterestu je možné si také uspořádat do vámi vybraných kategorií nebo na svou nástěnku připíchnout fotku kamaráda. Vše je založeno na vizuálním sdílení. Kdo jsou uživatelé Pinterestu? Jak jej můžete efektivně využít ve svém podnikání?

Pinterest v číslech

V lednu a únoru letošního roku zaznamenal Pinterest 50% nárůst počtu svých uživatelů. Má jich teď tedy přes 7,5 milionu! 80% z nich jsou ženy, většina z nich aktivních i na jiných sociálních sítích a na webu. Pokud vaše firma prodává vizuálně zajímavé produkty, je Pinterest to správné místo pro vás!

Jak vytěžit z Pinterestu co nejvíce?

Nabízíme vám 5 tipů, jak snadno a efektivně využít Pinterest k vlastní prosperitě.

Nevytvářejte profil své firmy pouze pro vlastní propagaci

Na Pinterestu lidé sdílí obrázky věcí, které mají rádi. Ukažte jim tedy proto své produkty a nejlépe v atraktivním obalu! Čím více lidí budete zajímat, tím více jich bude sdílet vaše produkty. A pokud zrovna nemáte produkt, který je spíše funkční, nežli hezký, neváhejte a zkuste vytvořit jeho originální obrázek. Výsledek v podobě nových návštěvníků či přímo zákazníků na sebe nenechá dlouho čekat!

Přidejte odkazy na webové stránky své firmy

Na Pinterestu můžete obrázku přidat jakýkoliv odkaz. Přidáte-li vašim obrázkům odkazy vedoucí na váš web, přinese vám to nejen vyšší návštěvnost, ale také prodej!

 Uspořádejte své obrázky do kategorií

Pokud má vaše firma v nabídce různé produkty, rozdělte je do tzv. „boards“ – kategorií. Uživatel tak může hledat obrázky jen v té kategorii, která ho zajímá nejvíce. Na Pinterestu můžete sledovat jen konkrétní kategorie určitého profilu nebo také všechny. Množství tematických kategorií bude mít za následek více lidí sledujících váš firemní profil!

Naslouchejte svým uživatelům

Prostor na vašem profilu v Pinterestu je veřejný – každý může vložit obrázek do některé z vašich kategorií. To je velice užitečné. Vaši (potenciální) zákazníci vám tak mohou říci, co hledají a jaké jsou jejich potřeby. Vy se tak můžete inspirovat, co nového či zajímavého  zákazníkům ještě můžete nabídnout.

Propagujte svůj firemní profil Pinterest

Máte-li facebookovou stránku nebo účet na Twitteru, nezapomeňte zde svůj Pinterest propagovat. Jak už jistě víte, čím více lidí bude váš profil sledovat, tím více budou vaše produkty sdíleny. A tím větší bude šance pro prodej!

Když už víte, co je Pinterest, založíte si na něm účet?  Sdílejte ho s námi! taky sledujte náš účet: http://pinterest.com/webnode/ a těšte se na nejnovější informace z Webnode!

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních webových stránek?
Tvorba www stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!

Roberto Cortez (21 příspěvků)

Co je Pinterest a jak vám pomůže by
 • Vendulka Maderská

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné dát na web tlačítko „pin it“ pod jednotlivé příspěvky. Pokud je to možné, jak to tedy udělám?
  Děkuji za odpověď,
  Vendula Maderská

 • Dobrý den Vendulko,
  ano, je to možné. Zde najdete možnost vygenerovat si uživatelský widget http://pinterest.com/about/goodies/ („Pin It Button for Web Sites“). A zde zase návod, jak si jej vložit svého webu http://uzivatelsky-widget.jdem.cz).

 • Marcela

  Ahoj- je registrace a vyhledávaní na Pinterestu zdarma ,nebo se platí? Mám zájem o recepty a ruční práce- pletení, háčkování, pletení z papíru ,atd. Díky Marcela

 • Dobrý den, Marcelo,

  ano, registrace i vyhledávání na Pinterestu je zcela zdarma. Pinterest tak funguje podobně jako Facebook – jako velká sociální síť, kde tím hlavním je sdílení zájmů, tipů k tvoření, zábavě apd.
  Zvlášť pokud Vás tedy baví ruční práce, pak Vám mohu Pinterest jedině doporučit. Ale pozor – je doslova návykový ;).

  Dagmar Mašková, tým Webnode.

 • Nikola

  Dobrý den. Jak prosím mohu na web nahrát ověřovací soubor Pinterest .html? Viz obrázek. Děkuji Vám za odpověď.

 • Dobrý den, Nikolo,

  děkuji za dotaz. Ověření na Pinterestu je poněkud složitější. V tomto případě prosím zvolte možnost z levého dolního rohu „Proveďte ověření pomocí značky metadat“. Poté si budete moci stáhnout soubor potřebný k ověření, pravděpodobně bude ve formátu zip. Jakmile jej budete mít stažený, stáhnete přímo z Webnode také šablonu vašeho webu. Jak na to vám poradí tento návod http://www.webnode.cz/napoveda/index.php/?/Knowledgebase/Article/View/2799

  V této stažené šabloně pak vyhledáte složku „Variants“ a do ní vložíte rozbalený soubor stažený z Pinterestu.

  Pokud byste s procesem potřebovala poradit ještě víc, můžete nám také napsat přímo na zákaznickou podporu, na adrese podpora@webnode.cz.

  Ať se vám podaří ;) !
  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Marie Mrázová

  Prosím jqk zqčít sledovat někoho, jehož věci se mi líbí. Nevímn¨na co kliknout. Marie

 • Dobrý den, paní Mrázová,

  obecně – začít někoho sledovat na sociální síti Pinterest můžete po kliknutí na tlačítko „Follow“. Jelikož je Pinterest nezávislá a externí služba, nemohu vám poradit lépe, určitě se ale můžete obrátit přímo na jejich nápovědu. Ta je k dispozici zde: https://help.pinterest.com/cs

  Věřím, že kouzlu Pinterestu brzy propadnete a všechny jeho funkce poznáte :).

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode

 • Dan

  Dobrý den, poté co kliknu na „Proveďte ověření pomocí značky metadat“ se mi zobrazí text na zkopírování. Co s tím mám udělat?
  Předem děkuji za odpověď

 • Ivana

  Dobrý den.Jak to mám prosím udělat,abych si mohla všechny ty úžasné návody na pletení a vaření přečíst v češtině,když jsem jazykově úplně nevzdělaná.Hm a počítačově asi taky.

 • jana

  Přihlásila jsem se u vás a dál si nedovedu poradit. Chěla bych si stáhnout obrázky, např.portréty, make up atd.Potřebuji je si uložit do složky, nevím jak na to . Děkuji Jana

 • Dobrý den, Jano,

  Pinterest je samostatný systém, nemůžeme Vám tedy poradit přímo my. Jistě ale všechny odpovědi najdete v krásně propracované nápovědě Pinterestu, která je k dispozici přímo zde: https://help.pinterest.com/cs/guide/all-about-pinterest

  Naleznete v ní krásná videa, která Vám názorně práci vysvětlí.

  Přeji mnoho příjemně strávených chvil :)
  Dagmar, tým Webnode