Rychlý tip: Jak změnit pozadí v šabloně Webnode?

 

Už vás nudí pozadí vašeho webu? Chcete změnu? Tak nečekejte a změňte jeho barvu! Nahradit pozadí vaší Webnode šablony není zas tak komplikovaný proces, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ukážeme vám, jak na to.

 

V šablonách webových stránek Webnode najdete dva typy pozadí:

 • jedno je zobrazováno pomocí obrázku,
 • druhé je dáno pouze barvou.

Pomocí změn v CSS můžete obrázek či barvu změnit dle libosti. Dnes si popíšeme, jak změnit barvu pozadí webu na příkladu šablony s názvem Minimal.

3 kroky ke změně barvy

Začněte vytvářet web nebo se přihlaste do svého již vytvořeného.

1. V editoru programu Webnode klikněte na ikonu Šablona webu“ a vyberte možnost „Pokročilé nastavení“. Nyní přejděte do editace CSS.

2. Přejděte na konec textu a zkopírujte následující kód:

body, #body_bg

{  background-color: #FF0000;}


3. Vyberte novou barvu a zaměňte ji za #FF0000 v příkladu. Neznáte-li kód své barvy, můžete jej zjistit např. na webu colorpicker.com. Změnu poté již jen uložte a ta se okamžitě projeví na vašem webu.

Novou barvu pozadí volte velmi pečlivě! Ne každá barva se hodí do dané šablony a je očím návštěvníků příjemná. Nejste-li si jistí, inspiraci pro vhodné kombinace barev můžete najít např. na této stránce: colorschemedesigner.com.

 

Jak se povedla změna pozadí vám? Pochlubte se nám! :-) Děkujeme.

 

 • volani.webnode.cz

  Supr, ale nevím proč na to není klikátko v administraci :)

 • Určite vyskúšam na niektorom z mojich webov

  Martin Mažár
  http://www.predajnetechniky.sk/e-book-zadarmo/ 

 • Začiatočník

  Dobrý deň,
  chcem sa opýtať, ako zmením farbu písma? 

 •  Dobrý den Začiatočnik, změna písma vyžaduje úpravu CSS. Návody na úpravy šablon nebo CSS z časových důvodů bohužel neposkytujeme. Máte-li dostatečné znalosti, můžete pomocí nástrojů jako Firebug (Firefox) či Dragonfly (Opera) upravit barvu sám. Určitě by Vám mohla pomoci i tato naše wikistránka http://sablonycss.jdem.cz. Než však barvy změníte, rádi bychom Vás upozornili, že veškeré prvky šablony, včetně barev písma nejsou voleny náhodně. Jsou vybrány tak, aby k sobě barevně seděly a uživatelům se s nimi co nejlépe pracovalo – nebolely je oči a co nejlépe a nejrychleji se v šabloně orientovali. Změníte-li je nevhodně, znesnadníte tak návštěvníkům Vaší prezentace práci s Vaším webem. A určitě se shodneme na to, že pro návštěvníky je web určen především. Děkujeme za pochopení.

 • Vita Janik

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak dát do pozadí šablony nějaký vlastní obrázek ? Př.( místo šedého pozadí nějakou fotku ). Předem děkuji za odpovědi..:) 

 • Dobrý den Vito, změna pozadí vyžaduje úpravu CSS. Návody na úpravy šablon nebo CSS z časových důvodů neposkytujeme. Máte-li dostatečné znalosti, můžete pomocí nástrojů jako Firebug (Firefox) či Dragonfly (Opera) upravit pozadí sám. Určitě by Vám mohla pomoci i tato naše wikistránka http://sablonycss.jdem.cz. Než však pozadí změníte, rádi bychom Vás upozornili na to stejné, co uživatele níže – veškeré prvky šablony, včetně pozadí nejsou voleny náhodně. Změníte-li je, může se stát že, znesnadníte návštěvníkům Vaší prezentace práci s Vaším webem. Volte proto, prosíme, obrázek s rozvahou. Děkujeme za pochopení.

 • Ondřej

  Dobrý den když kám uložit taK SE TO UKLÁDÁ a potom se to zase vrátí a nic se nezmění

 • Zek

  Potřeboval bych prosím vědět, jak tam dát obrázek, předem děkuji za odpověď

 • Dobré ráno, pane Zeku. Rád Vám pomůžu :) Moje kolegyně už zpracovala příslušný návod, podívejte se prosím na tuto stránku:

  https://www.webnode.cz/blog/2012/12/rychly-tip-jak-zmenit-obrazek-na-pozadi-sablony-webnode/

  Pak se nám nezapomeňte pochlubit s novou podobou svého webu :)
  Hodně štěstí! Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Eliška

  dorbý den, mám šablonu template-18-green-petrol a chtěla bych si změnit barvu místo té zelené, akorát že když to udělám tak jak tady píšete, zůstane mi tam ta zelená barva a na tu mojí barvu se to změní až od půlky stránky :-(

 • Krásné odpoledne, Eliško. Každá šablona je kódována unikátním způsobem, a proto je těžké vytvořit nějaký obecný návod, který by platil pro všechny šablony. Vaše šablona zrovna patří mezi ty, na které se musí jít trochu jinak. Zkuste si stránku upravit pomocí Nástrojů pro vývojáře

  (viz tato stránka:

  http://www.manakmichal.cz/blog/prohlizece/ladime-webove-stranky-primo-v-prohlizeci-google-chrome/

  , ať vidíte, co jaká změna způsobí. S jejich pomocí brzy vypozorujete, jak musíte CSS stránky upravit, aby všechno fungovalo tak, jak si představujete.

  Hodně štěstí s prací na Vaší stránce.

  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Ondřej Soukup

  Dobrý den, jde nastavit obrázek ve Webnode jako pozadí? Děkuji

 • Pěkný den, Ondřeji. Určitě to jde, podívejte se na tento příspěvek:)
  https://www.webnode.cz/blog/2012/12/rychly-tip-jak-zmenit-obrazek-na-pozadi-sablony-webnode/
  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Eliška

  já tam nemám ten kód na zkopírování

 • Eliška

  mě to tam nejde udělala jsem všechno jako je to tady napsané a nic se nezměnilo

 • Pěkný den, Eliško. Pošlete mi adresu svého projektu. U některých šablon může být postup mírně odlišný. Podívám se na to, kterou využíváte, a pomůžu Vám s tím.
  S pozdravem,
  Vojta, tým Webnode

 • Eliška

  Děkuji, posílám Vám tu adresu, mě tam ta nová barva jen blikne a pak je tam jen ta stará

  http://fantasy-portal39.webnode.cz/

 • Pěkný den, Eliško.

  my našim uživatelům neradi dáváme návody na úpravu CSS, protože u každé šablony je to tak trochu individuální záležitost, a tak se těžko vytváří univerzální návod :) Tohle je zrovna jeden z těch případů – zmíněný návod pro Vaši šablonu neplatí. Takže, buď:

  1) si můžete zvolit jinou šablonu, návod by měl u většiny šablon fungovat normálně.

  2) nebo si můžete pozadí změnit složitěji.

  Stáhněte si šablonu webu (Šablona webu > Šablona webu > Vlastní šablony > Stáhnout aktuální šablonu). Stažený soubor si rozzipujte a jděte do složky img. Tam si najděte soubor body.png. Tento soubor rozhoduje o barvě pozadí Vašeho webu. V libovolném grafickém editoru si vytvořte vlastní barevný pruh, pojmenujte ho body.png a nahraďte originální soubor. Celou šablonu znovu zazipujte (je důležité použít kompresi zip, ne rar. Zipujte všechny složky, nevytvářejte pro ně žádnou nadřazenou složku, jinak to nebude fungovat) a nahrajte si ho na stránku (Importovat šablonu). A věc je hotová.

  Kdybyste se někdy v procesu zasekla, tak mi zkuste zapsat. Hodně štěstí!

  Vojta, tým Webnode

 • Skylar

  Dobrý den já když dám to upravit CSS takse mi to tam normálně ukáže ale když jedu uplně dolů tak to tam nikde není poradíte mi prosím?? budu vděčná za každou pomoc ;)

 • Pěkný den, Skylar.
  Nejlepší bude, když mi pošlete adresu svého projektu, a já se na to podívám.
  S díky,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Skylar

  http://maddi-jane-cz.webnode.cz/ tady je to fanouškovská stránka ;) a děkuji už předem za pomoc :DDDD

 • Pěkný den, Skylar.

  Asi Vás zklamu. Jak už jsme v této diskuzi řešili několikrát, každá šablona je unikátní a ne u každé lze změnit barvu tak snadno.

  Konkrétně šablona Photolia, kterou používáte, je jedna z našich nejoblíbenějších. Náš designér na ní pracoval 3 měsíce, aby vypadala skutečně pěkně. Jenomže to taky znamená, že jakákoliv změna v ní by musela být velice komplexní: musela byste si stáhnout celou šablonu do počítače a přepsat nejenom barvu pozadí, ale i barvu písma, fotogalerie a mnoha dalších prvků a to tak, aby k sobě všechno sedělo.

  Co bych Vám tedy doporučil:
  1) Zkuste šablonu Photolia v jiné barvě (bílou, rudou atd., viz nabídka našich šablon).
  2) Vyzkoušejte jinou šablonu. když si vyberete takovou, která má jednotné pozadí nepřecházející do jiných barev, měl by návod z tohoto článku v pohodě fungovat.

  Kdyžtak se znovu ozvěte, rád Vám pomůžu, jak bude v mých silách.
  S pozdravem,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Michael

  jak se dostanu do CSS? když dám pokročilé nastavení, nikdo to tam nevidím

 • Pěkný den Michale. Dělal jste už nějaké zásahy do šablony stránek? Jakýkoliv zásah funkci CSS znepřístupní, další změny je tedy třeba dělat přímo v šabloně stránky.
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Martin

  Jak vložím obrázek na pozadí šablony minimal?

 • david

  I když jsem postupoval podle návodu, tak se pozadí upravilo jen z poloviny, zbytek je stále původní, neví někdo co s tím může být? Děkuji za odpověď

 • Pěkný den Martine. Postupujte podle tohoto návodu: https://www.webnode.cz/blog/2012/12/rychly-tip-jak-zmenit-obrazek-na-pozadi-sablony-webnode/
  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Pěkný den, Davide. Každá šablona je unikátní a je sestavena trochu jinak,. proto náš návod není stoprocentně univerzální. Potřebuji, abyste mi poslal adresu svých stránek, podívám se, jakou máte šablonu a co je třeba udělat.
  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • cipísek

  Můžu změnit barvu pozadí i když nemám premiové služby ?? Když najedu do CSS, úplně dolu tak tam žádné body, #body_bg

  { background-color: #FF0000;} není

  posílám také svouu stránku http://fhtatd.webnode.cz/

 • Pěkný den Cipísku,
  u této konkrétní šablony je to komplikované. Doporučuji zvolit si některou z modernějších šablon.

  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Josef

  Dobrý den, založil jsem si webové stránky http://jesterki.webnode.cz/ .

  Chtěl jsem změnit barvu stránky. Líbí se mi tento kód #FF 2BD618
  Mohly by jste mi říct co dělám špatně?
  ____________
  Ještě se chci zeptat:
  když mám stránky kde mám text mohu změnit barvu pod textem?
  Automaticky je bílá stránka a na tom je text, ale kdybych chtěl jinou barvu místo bílé jak to mám udělat?

  Velice děkuji za odpověď

 • Dobrý den, Josefe,

  u některých šablon může být postup změny pozadí trochu jiný. Napište mi, prosím, email na podpora@webnode.cz – do předmětu zprávy můžete dát mé jméno. Ráda to u Vámi zvolené šablony prověřím a poradím Vám.

  Těším se na Vaši zprávu,
  Dagmar Mašková, tým Webnode.

 • Eva

  Dobrý den,

  chtěla jsem změnit barvu šablony, ale podle vašeho návodu v CCS úplně na konci nic podobného nemám. Zvolená šablona viz web: http://www.sladke-slane-pokuseni.webnode.cz . Děkuji za odpověď

 • Dobrý den, Evo,

  postup změny barvy šablony se může u každé z šablon trochu lišit. Zašlete nám, prosím, email na podpora@webnode.cz. Budeme se tak moci důkladněji podívat na šablonu, kterou využíváte a poradit Vám :).

  Moc díky!
  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Daniel Filippi

  Potrebuju pomoct nefunguje mi to na tomTO webu http://parlament-zdirec-n-d.webnode.cz/ chtel bych nastavit do pozadi dve barvy jednu FFFB00 a druhou FFCC00

 • Dobrý den, pane Filipi,

  díky za váš komentář, ráda vám poradím.

  Jde o to, že u Vámi vybrané šablony je pozadí tvořeno nikoliv pouze barvami, ale dokonce obrázkem. Ten je 1 px široký, dlouhý a vytvořen právě tak, aby obsahoval příslušný přechod barev.

  Stačí tedy ve vašem počítači, např. v programu Photoshop, vytvořit také takovýto obrázek, zvolit pro něj příslušné barvy a poté jím původní obrázek pozadí v šabloně nahradit.

  Jak k tomu šablonu stáhnout a kde přesně pozadí najít vám poradí tento předchozí článek na našem blogu: https://www.webnode.cz/blog/2012/12/rychly-tip-jak-zmenit-obrazek-na-pozadi-sablony-webnode/

  Neváhejte se pak s námi pochlubit, jak se změna pozadí povedla :)!

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode

 • Jan Panský

  Dobrý den, potřebuji změnit pozadí na našich stránkách, ale nějak se mi to nedaří. Dříve jsem již nějaké pozadí na jiných projektech měnil s úspěchem. Jedná se o tyto stránky http://www.razvedka.cz/

 • Dobrý den, pane Pánský.
  Obecně – u každé šablony může být postup změny pozadí trošku jiný.
  Napište nám tedy, prosím, přímo email na podpora@webnode.cz – rádi vše přímo na našem zákaznickém oddělení prověříme a poradíme Vám :).

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode

 • andy

  jak mam udelat vlastní sablonu ???? porad to nejde ….

 • Dobrý den, Andy,

  tvorba či úprava šablon na míru opravdu může být složitější záležitostí a u některých typů šablon se nemusí ihned podařit. Abychom Vám mohli co nejlépe poradit, potřebovali bychom vědět více informací – např. jakou šablonu upravujete, jaké úpravy provádíte, co přesně se nedaří apd.
  Neváhejte a napište nám na podpora@webnode.cz, koukneme se na to :)

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode