Web měsíce: NewsInLevels.com – Easy English reading and listening

Dalším vítězem soutěže Web měsíce se stal pan Zdeněk Vaníček a tým webu News in levels – Easy English reading and listening.  Pan Vaníček vyučuje angličtinu a velice ho mrzelo, že nemůže najít žádný vhodný zdroj mluvené angličtiny. Pro své zvídavé studenty totiž potřeboval mluvený text v několika znalostních úrovních. Po mnoha neúspěšných hledáních se rozhodl, že si takový zdroj vytvoří sám. S Webnode!

Web, na kterém pracují v současné době tři lidé, nabízí zprávy v anglickém jazyce především pro studenty angličtiny. Každá zpráva je psaná ve třech úrovních, jenž jsou dány použitou slovní zásobou. Existuje spousta webů s mluvenou angličtinou, avšak v několika úrovních je jen News in Levels. A proč zrovna Webnode?

„Když jsem hledal, jaký systém pro provoz stránek zvolit, vybral jsem si Webnode. Již dříve jsem s ním měl dobré zkušenosti. Především jsem se v jejich systému dobře orientoval a to je pro mě – laika v oblasti tvorby stránek důležité. „

Za více než rok prošel projekt pana Vaníčka různými etapami vývoje. Zpočátku se příliš nedařilo. Oslovené jazykové školy, lektoři a zpravodajské servery domácí i zahraniční nejevili často o takový projekt zájem. Ale pak se začalo dařit:

Především to byly české stránky Help For English, které o nás napsaly článek, jenž  přivedl prvních 200 pravidelných návštěvníků. Díky tomu jsme začali projektu více a více věřit. Přesto ale přišlo období, kde se návštěvnost skoro vůbec nezvedala a my stáli na místě s otázkou, jestli je o náš projekt vůbec zájem. Několikrát už jsme to chtěli zabalit, ale v takový okamžik se buď zvedla návštěvnost o pár desítek nebo přišla nějaká pozitivní zpráva a my se rozhodli pokračovat. Dnes již máme tisíce návštěvníků týdně.

 

News in Levels

 Jazyková úroveň 1 s nahrávkami z kategorie „Funny“ na webu NewsInLevels.com

Zkusili si i placenou propagaci, ale nakonec od ní upustili. Své úsilí ted zaměřují především na dobré pozice v přirozených výsledcích vyhledávání a spokojenost návštěvníků:

„Začali jsme nedávno přidávat namluvený text pomocí jednoduchého systému vložení widgetu s nahrávkou, který nám ve Webnode poradili. A stále se snažíme, abychom dodávali dobré služby v rámci našich možností.“

O tom, že se vydali správným směrem svědčí i nedávný článek v jednom z nejznámějších českých internetových časopisů Lupa.cz. A čeká je ještě mnoho práce. Do konce roku 2013 plánují mít 100 000 návštěv denně a stát se celosvětovou jedničkou mezi tvůrci aktuálních zpráv pro studenty angličtiny.

Přejeme News In Levels aby dosáhl svých vytyčených cílů a panu Vaníčkovi a jeho spolupracovníkům mnoho sil pro realizaci projektu!