Web měsíce: Recycling – svět vintage kol

Stylový e-shop Recycling: svět městských vintage kol je novým Webem měsíce! Pro jeho majitele a vášnivého cyklistu, pana Juana Quera, se stalo osudovým české kolo Favorit. To si totiž před šesti lety dovezl do rodného Španělska, aby si ho opravil a zrenovoval. Tato tvořivá činnost ho začala tak bavit, že se rozhodl „recyklací“ kol živit! Vrátil se do České republiky, kde začal naplno pracovat na originálních vintage kolech vlastní výroby. On-line prodej s e-shopem Webnode mu pak přivedl první zákazníky!

Vytvořit si eshop pro vintage kola bylo pro pana Quera logickým krokem. Vždyť i součástky získává především prostřednictvím internetu. O systému měl jasno, Webnode mu doporučil jeden z jeho českých přátel:

Kamarád měl už několik let na Webnode své firemní stránky a zdál se být spokojený. Přesto jsem měl obavy. Raději opravuji nebo jezdím na kole, jsem tedy jen průměrný internetový uživatel. Měl jsem jen mlhavou představu o tom, jak zvládnu rozjet vlastní e-shop. Ale bál jsem se zbytečně. Byl jsem překvapen, jak to šlo hladce, prakticky za pár minut bylo hotovo.“

Kromě snadného vytvoření e-shopu a následného vložení produktů si pan Quero pochvaluje také fotogalerie. Jsou pro jeho prodej totiž klíčové:

Jedna z prvních věcí, které zákazníky u našich kol zaujme je samozřejmě vzhled. Fotogalerie jsou jednoduché a čisté a kola na fotografiích lépe vyniknou. Jsem přesvědčen, že i ty fotogalerie mají podíl na úspěchu. I mně se v nich kola líbí tak nějak víc!:-)“

Úvodní stránka eshopu Recycling: svět městských vintage kol

Brzy po založení e-shopu začala přítelkyně pana Quera – také vášnivá cyklistka – psát na stránkách e-shopu blog o všem, co je na kolech baví, a začaly přibývat nové služby. Všechny bylo možné díky webu jednoduše a rychle prezentovat.

„Chtěl jsem třeba zákazníkům nabídnout možnost dát mi jejich staré kolo k „recyklaci“. Přidal jsme na web tedy formulář na objednávku „kola na míru“. Ještě ten den přišla první objednávka! Nechci ani pomyslet, o kolik zajímavých kol jsem bez formuláře přišel.“

Do budoucnosti by chtěl pan Quero ještě rozšířit svou nabídku o servis vintage kol a o prodej originálních doplňků. Pro všechny jeho plány mu bude samozřejmě Webnode k dispozici. Přejeme hodně štěstí!