Vložte si Google kalendář na svůj web, stačí 5 minut

Udržujte na svých stránkách přehled o zajímavých událostech a aktivitách. Vytvářejte pozvánky na setkání a workshopy nebo sdílejte informace o volných termínech. To vše umí Google kalendář, který si na web zvládnete vložit vy sami ve třech jednoduchých krocích.

Jednou z největších výhod takového řešení je jeho bezúdržbový charakter. Jakákoliv změna, kterou provedete v kalendáři, se totiž automaticky ihned projeví také na webu. Díky tomu budou vaši návštěvníci a zákazníci mít kdykoliv přehled o důležitých událostech.

Co je ještě lepší: Kdokoliv si může nechat zaslat upozornění, pokud se v kalendáři cokoliv změní. A samozřejmě si ho můžete vy sami graficky upravit tak, aby ladil se zbytkem vašeho webu nebo e-shopu.

Funkční online kalendář zdarma

Než začnete s kalendářem pracovat, musíte mít u Google založený svůj účet. Pokud ho ještě nemáte, během minuty si ho založíte zde. Pak vám už nic nebude bránit jít přímo do sekce kalendář: www.google.com/calendar.

Tam, v levé horní části, najdete výrazné tlačítko „vytvořit“. Tím vložíte do kalendáře nejen událost samotnou, ale také detaily o místě a času konání a samozřejmě poznámky.

Tlačítko, kterým vytvoříte jakoukoliv událost v kalendáři

Jakmile budete mít hotovo, vložíte kalendář k sobě na web ve třech jednoduchých krocích:

 1. Vpravo nahoře je symbol ozubeného kola – Nastavení. Rozklikněte ho.
 2. V levém menu si vyberete kalendář, který chcete zobrazovat a vyberte možnost „integrovat kalendář“. Nyní můžete na stránce svůj kalendář editovat, měnit jeho jméno, a především přizpůsobovat vzhled.
 3. Jakmile jste s úpravami spokojeni, je na čase váš kalendář skutečně vložit na web. Nejjednodušší způsob je zkopírování HTML kódu, který najdete jako „kód pro vložení na stránky“ a začíná <iframe… Pokud nevíte, jak na to, připravili jsme pro vás v nápovědě článek Jak vložit HTML kód.
Nastavení, kde vidíte jaký html kód zkopírovat

A je to! Právě jste úspěšně vložili Google kalendář na svůj web.

Máte už na svém webu kalendář? Podělte se s ostatními, jak ho využíváte, a jak užitečný pomocník to může být.

 • Olga Kapralova

  skvele a uzitocne tipy :) palec hore

 • Dobrý den Olgo, děkujeme:), Olga Prokopová, tým Webnode

 • Tomáš

  Je tam ten kód takový schovaný, díky za tento návod. Je to super! Díky!

 • Díky za slova chvály. Google kalendář se Vám určitě bude hodit. Čtěte i další naše tipy, vyplatí se to ;) Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Jan

  Dobrý den, v kalendáři Google mám jednotlivé události rozlišené barevně (podle druhu události). Kalendář vložený na web, však zobrazuje pouze jednu barvu a to barvu kalendáře. Je možné nějak nastavit barvu jednotlivých událostí na webu, tak jak jsou na Googlu kalendáři?
  Děkuji a přeji pěkný den

 • Pěkný den, Jane.
  V Google kalendáři na vašich stránkách je možné zobrazit více kalendářů najednou. V miniaplikaci, kterou si vkládáte na stránku, je možné jednotlivé kalendáře barevně odlišit. Události uvedené v jednom kalendáři budou mít ale stejnou barvu. To není způsobeno nastavením Webnode, ale samotným Googlem, který svoji miniaplikaci takto vytvořil. Jediné, co vám mohu poradit, je, abyste kontaktoval samotný Google a navrhl mu změnu.
  S přáním mnoha úspěchů,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • vojta

  Zdravím vložil jsem si ten kod do svých stranek při načítani vše ok ale jak mile se chci naněj kouknout normálně z pohledu navštěvníka vidim tam ten kod a ne kalendař

 • Pěkný den, Vojto.
  Ujistěte, že jste do editace kód vložil přes funkci HTML kód (Embed) – viz tento návod:
  http://support.webnode.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/284/87/vloit-uivatelsk-widget

  Pokud se Vám na stránkách stejně zobrazuje kód místo kalendáře, zkuste si vyčistit cache prohlížeče podle tohoto návodu:
  http://www.backlinksgenius.cz/pronajem-odkazu/jak-vymazat-cache-sveho-prohlizece/

  Pokud ani to nepomůže, napište mi prosím adresu Vašeho projektu, podívám se na to.
  S pozdravem,

  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Libor

  Zdravím, dá se udělat něco, abych použil dva kalendáře, kdy jeden bude zobrazovat události na webu tak jak jsou a druhý mi zobrazí jiné v tabletu, ale na webu jen jako zaneprázdněn nebo tak něco? Nechci, aby byly události z druhého kalendáře viditelné, ale aby zabraly místo. :) díky

 • Dobrý den, Libore.

  Myslím, že to je možné nastavit. U kalendáře i každé konkrétní události totiž můžete zvolit podrobnější nastavení přístupnosti na veřejnou či soukromou. Obecně viditelnost konkrétního kalendáře můžete také upravit v nastavení kalendáře v sekci „Kalendáře“ – „Sdílet tento kalendář“.

  Nejspolehlivěji vám ale poradí přímo nápověda Googlu, kterou můžete nalézt zde: https://support.google.com/calendar/answer/175256?hl=en-GB

  Určitě dejte vědět, zda se vám nastavení povedlo.

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode

 • michal86

  Originální kalendáře najdete na http://www.pg.cz

 • Jirka

  Dobrý den,
  je nějak možné přidat k události v kalendáři html odkaz. Pokud ho zadám do Popisu ve formátu: http://www.abc.cz nebo jenom http://www.abc.cz, tak se to stále zobrazuje jenom jako text a ne jako html odkaz. Děkuji

 • Jirka

  Odpovím si sám, ano jde: „Název ABCD„“

 • Dobrý den, Jirko,

  skvělé :)! Ráda slyším, že se vám to podařilo a moc děkuji, že jste se s námi o řešení ihned podělil. Jistě se bude hodit i dalším uživatelům :).

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Pavla

  Dobrý den, řeším stejnou věc – vložení odkazu do popisu Řešení Jirky zde bylo vymazáno. Můžete jej tady prosím popsat? Děkuji

 • Jan Tomiška

  Děkuji mnohokráte za návod k vložení kalendáře na stránky. Ještě bych ale potřeboval vložit třeba do popisu události odkaz na id ve stránce, které se týká oné události – např. jako odkaz po kliknutí na ikonku. Díky a ať se daří.

 • Simona

  Dobrý den, vše udělám přesně podle návodu a přesto se mi na mých webovkách ukáže pouze sdělení, že stránku nelze zobrazit. Můžete mi prosím poradit, co dělám špatně? Děkuji

 • Dobrý den, Simono,

  příčinou by možná mohla být nějaká chyba v kódu kalendáře. Můžete nám prosím, jeho kód přeposlat ve zprávě na email podpora@webnode.cz?
  Podíváme se na to :)
  Děkuji!

  Dagmar, tým Webnode

 • Radim

  Dobrý den, Prosím o radu, Dá se nějak nastavit barva zobrazení události ? Našel jsem pouze barvu textu nicméně bych potřeboval, aby se obarvilo celé políčko. Děkuji za radu.

 • Dobrý den,
  děkuji za návod. Potřebovala bych vložit kalendář do pravého sloupce na vecernickove.webnode.cz, ale i když dám zarovnání vlevo a šířku kalendáře jen 190px, nevejde se mi tam. Leda že by se dalo nějak zmenšit ohraničení. Poradíte prosím?
  Děkuji, Lenka

 • Dobrý den, paní Lenko,
  těší nás, že je návod užitečný :).

  Co se týče šířky kalendáře, ta by pro umístění v pravém sloupci vašeho webu opravdu musela být menší – doporučila bych ještě méně než 190 px. Pak by však nemusel být dobře čitelný. Možná by tedy stálo za to pouvažovat o jeho umístění v hlavním sloupci, např. úplně na konci úvodní strany.
  S úpravami HTML kódu vkládaného kalendáře vám bohužel z mé strany nemohu poradit více, to by bylo lepší kontaktovat přímo společnost Google.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Alenka

  Díky … Za návod na kalendář :)