Web měsíce: StarCube – startup akcelerátor

Prvním Webem měsíce roku 2013 se stává internetová prezentace projektu věnujícího se podpoře začínajících firem StarCube! Tento projekt je součástí Jihomoravského inovačního centra (JIC) a pomáhá nadějným firmám v uskutečnění jejich podnikatelského snu. Na začátku roku 2010 potřebovali tvůrci StarCube rychle, levně a zároveň profesionálně prezentovat svůj nový projekt. Zpočátku provizorní řešení se změnilo ve stabilní součást projektu.

StarCube je tříměsíční intenzivní příprava pro všechny, jenž chtějí rozjet svůj podnikatelský projekt. V každém běhu (letos již popáté) si účastníci projdou intenzivním teambuildingem, rozmanitými workshopy, business školeními a konzultacemi. Setkávají se s řadou úspěšných podnikatelů a zástupci společností jako Nokia, Microsoft, iHNED.cz a dalších.

Projektová manažerka Lucie Krátká, která byla u zrodu StarCube, nám prozradila, že Webnode bylo původně zcela nouzové řešení:

Při rozjezdu StarCube jsme potřebovali webové stránky. Jak už to bývá…měli jsme málo času a rozpočet nebyl taky zrovna přející. Nechtěli jsme zadávat web přes firmu – bylo by to zdlouhavé a drahé. Webnode byl jednou z firem, se kterou JIC úzce spolupracoval, tak jsme si řekli, že to zkusíme.

Úvodní stránka projektu StarCube

Pak už šlo vše rychle. Vytvoření šablony zadali externí firmě a web byl hotový během pár dní.

Šablonu jsme nahráli na Webnode a profi web byl na světě. Mělo to být zpočátku jen provizorní řešení, ale velice rychle jsme Webnode propadli! Měl vše, co jsme potřebovali. Nebyl žádný důvod si ho nenechat.“

Přestože se potřeby StarCube měnily a nároky zvyšovaly, Webnode stále nabízel potřebná řešení.

Je neuvěřitelně tvárný. Potřebovali jsme třeba registrační formulář – během pár vteřin nebylo co řešit. Nebo vložit Like box nově založené stránky na Facebooku – tři kliknutí a byl na webu. Zrovna nedávno nás napadlo, že by se na web hodil online chat – a ještě ten den byl na stránkách.“

Dobré zkušenosti s Webnode je inspirovaly založit také další weby na Webnode.

Brzy po StarCube.cz vznikly také stránky StarCubeShow.cz a MICMinutes.cz. Pokud někdy v budoucnosti budeme potřeboval ještě další stránky, nemáme důvod opět nezvolit Webnode.“

Věříme, že i v budoucnosti bude Webnode pro celý tým StarCube oporou! A mimochodem, nerozjíždíte právě svůj snový projekt? Registrace do aktuálního StarCube končí 20. ledna!

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních webových stránek?
Tvorba www stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!