Nechte se inspirovat: 10 nejzajímavějších webů roku 2012

Rok 2012 přinesl stejně jako každý rok spoustu zajímavých a inspirativních webů. Každý z našich 8 milionů uživatelů i loni tvořil originální a jedinečný příběh se svou webovou stránkou Webnode.  Vybrali jsme pro vás 10 nejzajímavějších českých a slovenských webů, které nás v loňském roce nejvíce potěšili či příjemně překvapili. Věříme, že vás inspirují alespoň tolik, jako inspirovali a motivovali nás.

 

1. Photopictura vám zprostředkuje kouzlo makrosvěta. Díky objektivu majitele webu pana Šimka uvidíte kdejakého brouka nebo květinu tak, jak jste je ještě nikdy nemohli vidět. A až na webu budete, nezapomeňte navštívit nejoblíbenější záložku Makro láska.

2. Náš malíček pomáhá lidem s předčasně narozenými dětmi po celé Slovenské republice. Mnoho z nás ve Webnode již máme také rodičovské povinnosti a proto víme, že mít se o koho opřít v těžké situaci je k nezaplacení. Každý podobný projekt proto rádi podpoříme.

3. Velmi nás baví podporovat také začínající podnikatele a plnit jejich sny. Podařilo se nám to třeba v případě pana Juana Quera, který přijel až ze Španělska zkusit štěstí do České republiky. S Webnode si vytvořil prosperující eshop Re-cycling, aby mohl prodávat svá milovaná originální městská kola. Ani sváteční cyklista jeho kouskům neodolá!

Čtyři graficky nejvydařenější weby z top 10 webů roku 2012

4. Nezisková organizace Tango, manažeři na vozíčcích dokazuje, že upoutáním na vozík život nekončí. Její členové žijí naplno, a navíc ještě pomáhají druhým – naposledy třeba akcí Daruj hračku. A aby toho nebylo málo, s Webnode vytvořili také originální charitativní e-shop.

5. Třetí místo v projektu Rozjezdy roku pořádané společností T-mobile vyhrála paní Urbanová se svým projektem (Ne)výchovné koncerty. Na svém webu A Dur prezentuje své netradiční aktivity, jež udělají z hodin hudební výchovy nezapomenutelný zážitek! Ukázky najdete také na webu.

6. News in Levels je webový portál přinášejí netradiční vzdělávací nástroj, tentokrát pro studium angličtiny. Každý den nabízí návštěvníkům zprávy z celého světa v angličtině a to ve třech stupních obtížnosti. Navíc od nás dostal speciální modrý kabátek, který mu skutečně sekne!

7. Pana doktora Václava Lukáše potkala velká životní katastrofa. Několikrát ho zasáhla mrtvice. On se však nevzdal a nadále s ní bojuje. A co víc, snaží se pomáhat všem, které potkal stejný osud. Na stránkách Život po mrtvici poskytuje odbornou pomoc i duševní útěchu všem, které potkal stejný posud jako jeho.

 

8. StarCube podporuje začínající startupy. I Webnode začínal jako startup, proto máme ze StarCube obzvlášť velkou radost. Jeho stránky jsou sice v angličtině, ale to jen proto, že ve svém sídle v brněnském Jihomoravském inovačním centru podporuje týmy z celého světa.

9. Na vozíček je upoután také stříbrný paralympionik z letošních olympijských her pan David Drahonínský. Pan Drahonínský je profesionální lukostřelec a svůj oblíbený sport i život prezentuje na svém webu daviddrahoninsky.cz. Jeho rady jistě přijdou vhod nejednomu mladému Robinu Hoodovi.

10. A do třetice vzdělávání – v našem projektu Webnode pro školy vznikl jeden opravdu výjimečný web: Nové příběhy o pejskovi a kočičce, jenž pomáhá se vzděláváním žáků se speciálními potřebami. Je dokonce tak dobrý, že zvítězil v soutěži o nejlepší etwinningový projekt roku 2012 a to jak v České republice, tak na Slovensku. Gratulujeme!

 

Máte také něčím výjimečný web? Představte nám ho! Možná to bude právě on, jenž se příští rok ocitne mezi 10 nejzajímavějšími webu roku 2013.

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních webových stránek?
Tvorba www stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!