Web měsíce: ArnyVideo – od mobilu až po videokameru

Zpočátku to byla jenom soukromá vášeň: pokaždé, když Armanda Nedomu něco zaujalo, vzal mobil a natočil to. Svá videa pak ukazoval kamarádům. U těch měla velký úspěch a kamarádi ho začali přesvědčovat, ať videa ukáže více lidem. Pan Nedoma se proto rozhodl vytvořit si vlastní www stránky, na nichž by mohl prezentovat své video zprávy. A tak se zrodilo ArnyVideo – neoficiální Zlínský zpravodajský web.

Armand Nedoma se dlouho rozhodoval, kde si založit své stránky. Teprve když narazil na Webnode, mohl vytvořit něco pořádného. „Již od začátku mě ohromovala snadnost založení webových stránek a výběr ze spousty vkusných a účelných šablon. I nahrávání videí bylo snadné. Díky jednoduchému editoru s nápovědou v českém jazyce to byla hračka,“ pochvaluje si pan Nedoma.

Stránky ArnyVideo měly obrovský úspěch. Mobil nahradily profesionální kamery a už po půl roce se panu Nedomovi začaly ozývat informační servery z okolí s tím, že chtějí použít jeho videa.

Byli mezi nimi i jednotlivci, kteří byli ochotní vystupovat před kamerou. A tak jsem začínal s malým týmem skvělých lidí a tvořil pěkné snímky, řekl bych už i na profesionální úrovni.“

ArnyVideo tak postupně přerostlo v úspěšný a navštěvovaný zpravodajský web uveřejňující video zprávy ze Zlínského kraje.

 

Stránky Armanda Nedomy ArnyVideo

Úvodní stránka zpravodajského webu Arnyvideo.cz

 

Na třicetitisícové návštěvnosti má zásluhu také kvalitně zpracovaný web. „Mimo jiné mi pomohla i nápověda v češtině, která mi poradila jak zviditelnit svůj web a zvýšit návštěvnost.“ Aby mohl tvořit skutečně profesionální stránky, pořídil si i vlastní doménu. Rozhodně na tom netratí. „Občas na své stránky vložím tematickou reklamu z programu Google AdSense, která mi náklady na financování webu pokryje,“ vysvětluje Armand Nedoma svoji strategii.

Už tomu je víc než rok, co jsem založil svůj web. Zpočátku to byla jen taková legrace, ale teď se z toho dozajista stává jeden z informačních, kulturních webů na Zlínsku,“ říká o svých stránkách. A vůbec nepřehání. Jeho úspěchu si už všimli i za hranicemi zlínského kraje. Dokonce dostal několik vážných pracovních nabídek, například od deníku iSport nebo od České televize.

Přejme mu tedy, ať získá ještě hodně šikovných spolupracovníků, zajímavých pracovních nabídek a ještě lepších kamer, s jejichž pomocí vytvoří celou řadu nezapomenutelných snímků.

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních stránek?
Tvorba webových stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!