10 rad, jak vydělat peníze s Affiliate programem

Partnerské programy Affiliate jsou jedním z nejefektivnějších způsobů, jak si pomocí webových stránek vydělat peníze. Většinou využívají tzv. systém CPA, tedy cost per action (cena za akci). To znamená, že pokaždé, když někomu doporučíte nějaký výrobek a on si ho pak koupí, vy za to dostanete odměnu. Pojďte se s námi podívat na 10 strategií, které vám poradí, jak efektivně propagovat cizí produkty a vydělávat na tom peníze.

 

Než začnete připravovat jakoukoliv strategii, měli byste propagovaný produkt nebo službu pořádně zanalyzovat. Poznat její silné stránky i slabiny a zamyslet se nad tím, komu je produkt určen a kdo by si ho mohl koupit.

1. Napište na produkt recenzi

Věřili byste spíše tomu, co o produktu říká firma, která ho vyrobila, nebo tomu, co o něm říká člověk, který ho vyzkoušel? Lidé věnují pozornost uživatelským recenzím stále více. Zajímají se totiž o názory těch, kteří s produktem už mají zkušenosti. Když na svůj Affiliate blog vytvoříte recenzi, v níž věrně popíšete silné i slabé stránky produktu, můžete tím přesvědčit mnoho potenciálních kupců.

2. Udělejte srovnání

Napište na svůj Affiliate blog článek, v němž srovnáte vybraný produkt s podobným výrobkem. Vyzdvihněte jeho výhody i nevýhody a hlavně svým čtenářům ukažte, proč je produkt, který propagujete, lepší než všechny ostatní.

3. Vytvořte vstupní stránky (mikrostránky)

Při propagaci produktu nebo služby vytvořte speciální stránku (říká se jí také mikrostránka), která bude obsahovat všechny nezbytné informace. Potom budete moci své čtenáře na tuto stránku poslat, ať už prostřednictvím odkazu v článku o tomto produktu nebo z   newsletteru. Na stránce pak najdou všechny potřebné informace, včetně tlačítka, které jim okamžitě umožní produkt zakoupit.

4. Vytvořte video na YouTube

Vytvořte video, v němž produkt svého Affiliate partnera představíte a vysvětlíte lidem, proč ho potřebují a jak jim bude užitečný v každodenním životě. Video je osobnější a motivuje více než text. Nechte se inspirovat videem pana Jaroslava Kováře, který propaguje Webnode.

5. Propagujte produkt na fórech

Fóra čte opravdu hodně lidí. Využijte toho. Novinku o produktu rozšiřujte hlavně na těch fórech, které mají s daným výrobkem něco společného. Kupříkladu pokud využíváte Partnerský program Affiliate Webnode, budou se vám hodit hlavně fóra týkající se vytváření webových stránek, blogování, podnikání a technologií.

6. Propagujte značku na sociálních sítích

Vytvořte si Facebookovou stránku nebo skupinu a pozvěte do ní lidi, o nichž si myslíte, že by je produkt mohl zajímat. Na Twitteru sledujte potenciální kupce a poskytněte jim důležité informace o výrobku. Hodit se vám může i Pinterest, sociální síť založená na sdílení obrázků a fotek.

7. Vytvořte e-knihu zdarma

Volně dostupná elektronická kniha o produktu umlčí všechny pochybnosti, které by potenciální kupci mohli mít. Inspirovat se můžete knihou, kterou vytvořil pan Celso Lemes z Portugalska k propagaci Webnode.

8. Posílejte newslettery

Vytvořte na svém Affiliate blogu formulář, s jehož pomocí budete shromažďovat e-maily od svých čtenářů, a pravidelně jim posílejte novinky o produktech, které propagujete. Do těchto newsletterů přidejte rychlý odkaz na stránku o produktu, kterou jste dříve vytvořili.

9. Používejte bannery

Banner snadno získá čtenářovu pozornost, ale také ji rychle ztratí. Proto byste neměli zakládat svoji propagační strategii jenom na nich, ale měli byste ji podpořit i dalšími způsoby, které uvádíme v tomto článku. Bannery propagující vašeho Affiliate partnera budou mít kýžený efekt, jenom když je využijete na správných místech – kupříkladu v hlavičce na vaší domovské stránce, nebo hned za článkem o produktu.

10. Neztrácejte odvahu

Propagace produktuvašeho Affiliate partnera není vždy snadná a může to trvat dlouho, než si získáte důvěru potenciálních zákazníků. Důležité je neztrácet odvahu a nevzdávat se. Pracujte na propagaci pravidelně a výsledky se dostaví!

A jaké strategie používáte k propagaci vy? Napište nám své názory do komentářů pod článkem.

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních internetových stránek?
Tvorba stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!

 • super tipy, některé z nich už využívám na webu jakvydelatpenizeonline.cz, jako banery, ebook zdarma, emailový kurz zdarma, zatím nepoužívam videa

 • Dobrý den, pane Tomáši. Jsme rádi, že se Vám Robertův článek líbí. Roberto je skutečný expert na Affiliate programy, takže určitě vyzkoušejte i ty strategie, s nimiž ještě nemáte žádné zkušenosti, a pak nám napište, jaké to přineslo výsledky. Hodně štěstí s Vaším Affiliate programem. Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Petra

  Ale jak vůbec dosáhnout toho, aby nějakou firmu vůbec zajímalo, že o jejim produktu píšu recenzi…?

 • Pěkný den, Petro. U Affiliate nejde o to, aby to zajímalo firmu, ale aby to zajímalo lidi. Když kupříkladu budete Affiliate Webnode, přidáte si na stránku banner Webnode a vedle něho napíšete recenzi o tom, jak je Webnode skvělý, spíš přesvědčíte svého čtenáře, aby na banner kliknul a dokonce si u Webnode založil účet – za což Vy, jakožto Affiliate Webnode, budete mít peníze. Recenzí se tedy nesnažíte oslovit firmu, ale návštěvníky svých stránek. Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Marek

  Zdravím, našel jsem příležitost jak vydělat stovky korun za pár minut práce denně.
  Veškeré informace najdeš zde:
  Registrace na této stráce -> http://libertagia.com/pupak
  na které budete postupovat podle návodu ve videu -> https://www.youtube.com/watch?v=vBcs05h2c7s
  A jak vydělávat najdete zde -> https://www.youtube.com/watch?v=j_usWj-PSG0&feature=youtu.be
  Mějte se hezky, děkuji za tvůj čas a přeji hodně úspěchů!

 • Pokud někdo chce nabízet služby typu
  – psaní a překlad textů
  – grafika
  – programování
  – vedení účetnictví
  – virtuální asistentka apod.

  tak se zaregistrujte na http://vipzakazka.cz a poté v menu uvidíte sekci PROVIZE. Získáte 15 % z každé objednávky.. např. u vedení účetnictví to mohou být dlouhodobé a pravidelné platby :)

 • Velmi dobrý děkuji! Další tipy http://goo.gl/fxauRe

 • Pavel Rychlý

  U většiny affiliate programů píšou jen o banerech umístěných na mých webových stránkách. Je i nějaká možnost vytvářet odkazy a umísťovat je třeba na Facebook?

 • Dobrý den, pane Rychlý,

  děkuji za dobrou otázku – náš systém umožňuje využívat i odkazy, které umístíte na FB, pošlete do emailu, apod.
  Bannery (vlastní stránku) tedy používat nemusíte.

  Roman, tým Webnode