Rychlý tip: 5 funkcí Webnode, díky nimž si vás vyhledávače zamilují

Jedním ze základních pilířů úspěšné propagace webu je dobré umístění ve vyhledávačích. Ve Webnode si to dobře uvědomujeme. Proto jsme pro vás vytvořili celou řadu nástrojů, které vám pomohou k umístění na předních příčkách ve vyhledávání. V následujícím článku vás seznámíme s 5 nejužitečnějšími.

1. Vlastnosti stránky

Ve výsledcích vyhledávání se zobrazují 3 základní údaje: název webu, jeho adresa a popis. Všechny tyto údaje můžete vyplnit ve Vlastnostech stránky. Náš článek vám poradí, co do nich napsat, abyste dosáhli co největšího úspěchu.

2. Často kladené otázky

FAQ (Frequently Asked Question) čili Často kladené otázky jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak přirozeně zvýšit počet důležitých klíčových slov na vašich stránkách. A nejen to, FAQ šetří váš čas a zároveň ukazuje návštěvníkovi, že znáte jeho problémy a chcete mu je pomoci co nejrychleji vyřešit. Často kladené otázky můžete vložit na stránky přímo z administrace Webnode.

3. Formátování textu

Při psaní článku určitě využívejte formátování našeho editoru. Vyhledávače rozpoznávají Nadpis 1 jako titulek článku, Nadpisy 2, 3 atd. jako podtitulky a připíšou jim větší důležitost. Stejně fungují i popisky obrázků. Nezapomeňte na používání klíčových slov, dosáhnete lepších výsledků.

Takhle ne! Formátování Nadpisů využívejte skutečně jenom pro nadpisy, jinak si tím uškodíte.
Vyhledávače poznají, že se nejedná o nadpis a ve výsledcích vyhledávání vás posunou dolů.

4. Tlačítka sociálních sítí

Není tomu dávno, co si vývojáři v Google uvědomili, že i počet „To se mi líbí“ vypovídá o kvalitě obsahu webu. Nejde tu samozřejmě jenom o Facebook, důležité sociální sítě jsou i Google+ a Twitter. Čím víc vás lidé budou sdílet, tím líp. Proto si rychlá tlačítka na sociální sítě nezapomínejte přidávat na své stránky. Webnode je zobrazuje automaticky u všech produktů a článků. Zbytek je na vás!

5. Doména

Nejlepší strategií pro rozběhnutí úspěšného webu je zakoupení vlastní domény. Když budete mít vlastní doménu, vyhledávače (i vaši návštěvníci) poznají, že to se svým podnikáním myslíte vážně, a podle toho vás i ohodnotí.

Jak dlouho vám trvalo, než jste se dostali na přední příčky ve vyhledávačích? Podělte se o své zkušenosti se svými méně zkušenými kolegy. Děkujeme
 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních stránek?
Tvorba webových stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!

 • jaolinka

  Supr článek! Hned jdu svůj web poladit!

 • Jsem rád, že se Vám náš článek líbit. I do budoucna se můžete těšit na celou řadu skvělých tipů ;)
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Mates

  a jak odstraním ty tlačítka sociálních sítí?

 • Pěkný den, Matesi. Pokud jste si tlačítka přidával na konkrétní místa jako obsahový blok, stačí kliknout na křížek daného bloku a zrušit ho. Facebookové tlačítko Líbí se mi je automatickou součástí všech nových textů, rušit bych ho nedoporučoval, protože pomáhá Vašemu SEO. Pokud byste to ale chtěl stejně udělat, musel byste upravit CSS svých stránek. S přáním mnoha úspěchů,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Ali

  Po 3 měsících jsem na prvních dvou místech na první stránce na seznamu:)) moje škola, které jsem pomáhala se stránkami je na stejné slovo, hned na třetím zamnou, což je možná ten důvod, proč mě baví stále se snažit a být za každou ceni před nimi:D mám free verzi a jsem na sebe na sebe opravdu hrozně pyšná:D je pravda, že už nějakou dobu seomarketing dělám…ale stejně;) musím se pochválit.

 • Tak to velká gratulace Ali! A ukážete nám svůj projekt? Jsem upřímně zvědavý.
  Vojta Žák, tým Webnode