Web měsíce: k úspěchu s netradičním nápadem

www.bluerabbit.czDo dalšího Webu měsíce jsme měli tolik krásných webů, že jsme nedokázali odolat a přinášíme vám hned dvě ukázky najednou. Pojďte se s námi podívat e-shopy, které vynikají pěkně upravenou šablonou, netradičním zbožím a perfektním designem. Bluerabbit a SMOD se představují.
www.bluerabbit.cz

 

Na internetu se dá koupit všechno – kupříkladu i skluzavka pro vaši ratolest. Netradiční nápad, řeknete si, ale i s takovým se dá uspět: „Konkurence na trhu s dětskými hřišti je velká, a protože jsme skromní, řekneme jen, že patříme k největším hráčům na trhu v ČR,“ směje se majitel internetového obchodu www.Bluerabbit.cz Radek Linhart. Jeho firma se původně zaměřovala na pergoly, chaty a zahradní nábytek, ale jak sám říká: „Taková pergola se výrobně od hřiště moc neliší.“

A jeho recept na úspěch? „Jestli definujete úspěšnou stránku návštěvností, pak je to na prvním místě obsah. Pokud máte dobrý obsah, návštěvníci si k vám cestu najdou.“

To www.SMOD.cz – čili Společnost moravských okresních drah – má trochu jiné cíle. Nejde mu o to, aby prodal co nejvíc jízdenek, ale hlavně o popularizaci železnice. „Budeme spokojeni, když naše činnost uspokojí co nejvíce zákazníků, a tím bude budovat dobré povědomí uživatelů internetu o železniční dopravě a její historii,“ vysvětluje Marek Tomek, předseda výkonného výboru Klubu přátel lokálek, který SMOD provozuje. Ačkoliv je jejich obchod poměrně mladý, jízdy zvláštních vlaků organizují už léta. „V roce 2011 jsme se rozhodli, že tuto činnost budeme provozovat na komerční bázi pro co nejširší okruh zákazníků,“ dodává.

Svým návštěvníkům nabízí netradiční cesty, jako je Košt vína v Pohořelicích nebo Veletržní parní expres. O jejich služby je stále větší zájem, mimo jiné i díky kvalitní optimalizaci pro vyhledávače. „V dnešní džungli internetu je to podstatná konkurenční výhoda. O kom se neví, ten jako by nebyl,“ říká pan Tomek.

Oba pánové, Radek Linhart i Marek Tomek, jsou dobrým důkazem toho, že uspět se dá i s netradičním nápadem. Nejdůležitější ze všeho je mít odvahu a chuť něco dělat. Webnode je rád, že jim s tím může pomáhat.

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních www stránek?
Tvorba webu s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!