Chcete vytvořit krásné stránky? Nechte se inspirovat

 

Naše šablony jsou jako malířské plátno – můžete na něj namalovat cokoliv. A nezáleží na tom, jakou podobu mělo na počátku. Pojďte se podívat, kolik různých podob může mít šablona Serious. Nechce se inspirovat a vytvořte si web, který si získá čtenáře na první pohled.

 

 

První ukázkou bude instalatérská firma Idraulicotorinobarbero z Itálie. Netradičním způsobem využila pohyblivou hlavičku šablony Serious, do níž zařadila konkrétní ukázky své práce a doplnila je o telefonní číslo firmy. Zákazník tak hned vidí, jestli mu firma může pomoc. Všechno co musí udělat, je zvednout telefon.

 

Grafici, designéři a umělci by se zase mohli něčemu přiučit ze stránek Lenky Šulcové. Geniálně propojila silný obrazový materiál s nejdůležitějšími informacemi. Skoro do každého obrázku schovala odkaz, který návštěvníka dovede ke specifičtějším informacím. Stránky tedy nového návštěvníka doslova vtáhnou. Pokuste se o to samé. Jakmile bude chtít čtenář vidět víc a víc, máte vyhráno.

 Stránky Lenky Šulcové

Pokud pracujete na svém osobním marketingu, určitě byste se měli nechat inspirovat webem Roberta Corteze. Ten se vydal cestou úsporného minimalizmu. Vytvořil si web ve dvou jazykových verzích, vložil na něj velké ikony sociálních sítí, propojil je s odkazy na své profily, přidal nejdůležitější informace a ukázky ze svého portfolia.

 

 

Bohatostí obsahu je všechny překonává Uč se online, internetová databáze vhodná nejenom pro nadšené školáky. Už v prvním měsíci ji navštívilo přes 2 tisíce lidí. Tím, že jim tvůrci dali možnost ovlivňovat obsah webu, zajistili si jejich přízeň i do budoucna. Pojistěte si svého čtenáře a umožněte mu se na vašem webu zaregistrovat!

 

Nemusíte si hrát s CSS šablony, abyste dosáhli zajímavých výsledků. Stačí využívat poutavé obrázky a doplnit je o nezbytné informace. Obrázky návštěvníka zaujmou více než holý text. Nic ale nedělejte samoúčelně. Dobře si rozmyslete, proč používáte který obrázek a čeho jím chcete dosáhnout.

Podívejte se, co všechno se dá dělat se šablonou Photolia!

 
Přemýšlíte o vytvoření vlastních www stránek?
Tvorba webu s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!

 • disqus_vKrMVLcGqH

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat je mohu v šabloně Serious dát do pozadí fotku děkuji.

 • Pěkný den,
  tenhle článek Vám s tím pomůže:
  https://www.webnode.cz/blog/2012/12/rychly-tip-jak-zmenit-obrazek-na-pozadi-sablony-webnode/
  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • disqus_vKrMVLcGqH

  Dobrý den, hledal jsem ve složce jmg soubor bg.gif a žádnej jsem nenašel. Složka neobsahuje žádnej soubor ve formátu gif (týká se šablony Serious) Děkuji předem Ondřej Soukup

 • Pěkný den, Ondřeji.
  Máte pravdu, v šabloně Serious na to musíte jít trochu jinak. Základní postup je stejný: stáhněte si šablonu a vstupte do složky img. Pozadí šablony Serious je složeno z několika barev. Proto si všímejte všech souborů, které mají někde v názvu zkratku bg (od slova background, čili pozadí). Dle názvu jste většinou schopen poznat, ke které části webu která barva patří (header = hlavička, footer = patička, atd.). Pokud si vyberete obrázek, který v daném prostoru chcete mít, pojmenujte ho přesně tak, jako soubor, který chcete nahradit, a vložte si ho do šablony. Potom šablonu znovu zazipujte a nahrajte zpátky do systému.
  Musím Vás ale varovat – šablony mají takový design, jaký mají, z určitého důvodu. Někdy stačí jen trochu jiný odstín pozadí a člověka to úplně vykolejí (v nejhorším případě z webu odchází a už se na něj nevrátí). Architektura i webdesign našich šablon jsou navrženy špičkovými grafiky, kteří každou kombinaci barev, každé tlačítko, každý milimetr i celkovou koncepci pečlivě promyslí a otestují. Proto bych je z tohoto hlediska doporučoval měnit co nejméně. Upozorňuji, že na změnu šablon neposkytujeme technickou podporu.
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • disqus_vKrMVLcGqH

  Děkuji za odpověď, snad se to už povede Ondřej Soukup

 • Lucie

  Docela mě překvapuje, že jeden z těchto webů nevyhrál soutěž web měsíce, když nás mají inspirovat?

 • Pěkný den, Lucie. Ono podmínkou vítězství v soutěži Web měsíce je většinou přihlášení se do ní. Uvedené weby Vám mají hlavně ukázat, co všechno se dá se šablonami Webnode dělat, každý z nich se totiž vyznačuje nějakým unikátním nápadem, který může inspirovat ostatní uživatele. Doufám, že i Vy jste si v nich našla svoje.
  S přáním úspěšného týdne,
  Vojtěch Žák, tým Webnode