Web měsíce: najdi si práci, kterou miluješ, a nikdy nebudeš pracovat

Webové stránky svatebního fotografa

Ke tvorbě videí se Jiří Májek dostal náhodou, když se kousek od jeho bydliště natáčel film Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Už se ho nepustil. Koupil si kameru, začal tvořit vlastní snímky a brzy se pustil i do natáčení svateb a různých kulturních událostí. V roce 1999 si založil vlastní videostudio a rozhodl se, že k němu chce mít vlastní webové stránky.

V té době ještě nebyl internet v domácnosti tak obvyklým jevem,“ vysvětluje pan Jiří. On ale věřil, že doba internetu přijde. „Díky internetu může být veškeré podnikání mnohem efektivnější. Kdo dnes nemá internetové stránky, jako by nebyl,“ říká.

Jeho firmě se dařilo dobře, a protože velkou část jeho podnikání tvořilo právě natáčení svateb, rozhodl se pro ně založit speciální web. Dlouho hledal systém, díky kterému by měl web plně pod kontrolou, vždycky ale zjistil, že se bez cizí pomoci neobejde. Až mu jednoho dne kolega kameraman doporučil systém Webnode. Jiří ho zkusil – a byl spokojený. Jak říká: „Zaujala mě především jeho jednoduchost a fakt, že stránku mám celou dobu před sebou a pracuji přímo v ní.“

Videa prezentuje pan Májek na svém webu svatebnivideo.majek.cz

Ročně natočí kolem 40 svateb, jezdí za nimi i na Slovensko a do okolních států. „Na svatbách mě baví především práce s lidmi,“ vysvětluje. „Snažím se zachytit přirozené emoce, krásu a radost všech zúčastněných tak, aby měli i po letech památku na svůj slavnostní den.

Za svůj největší úspěch považuje především to, že může dělat práci, které ho baví a po všech stránkách uspokojuje. „Rád cestuji, a díky své práci mohu poznávat nová místa a i nové lidi. Jeden moudrý člověk kdysi řekl: ‚Zvolte si práci, kterou milujete, a nikdy nebudete muset pracovat.‘ U mě to platí na 100%.“ Všem, kteří by chtěli jít v jeho šlépějích, vzkazuje: „Vyberte si obor činnosti, který vás baví. Buďte trpěliví a zákazníci si vás jistě najdou.“

 

Přemýšlíte o vytvoření vlastních www stránek?
Tvorba webu s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!