Seznamte se s posledními trendy ve webdesignu!

Trendy ve webdesignu se pořád mění a vývoj se řítí kupředu mílovými kroky. Pokud nechcete, aby vaše stránky patřily „do starého železa“, musíte držet krok s módou. Pojďte se s námi podívat, jaké trendy vládnou webdesignu v roce 2013, a přizpůsobte jim své stránky!

Hlavičky přes celou stránku

Moderní šablony mají výrazné hlavičky roztažené přes celou šířku stránky. Ty jsou výborné pro posílení firemního brandu. Umožní zdůraznit vaše logo a zároveň budují atmosféru stránky – zákazník má díky nim na první pohled jasno, o co na stránce půjde.

Vytvoření webových stránek zdarma a jednoduše

Každý by měl hlavičce svého webu věnovat maximální pozornost a nejlépe si i najít schopného grafika, který navrhne obrázek do hlavičky speciálně pro vás. Uvidíte, že to dělá zázraky.

Pohyblivé prezentace

Pohyblivý element si snáze získá zákazníkovu pozornost. Proto si mnoho našich uživatelů vkládá na stránky slideshow nebo využívá šablonu Serious s pohyblivou hlavičkou.

Slideshow ze stránek http://www.bajecna-kostarika.com/.

Světlé pozadí

V poslední době vedou hlavně pozitivně naladěné weby se světlým pozadím. Veselé barvy, jaké nabízí kupříkladu šablona Simplia, v lidech vzbuzují pozitivní emoce.

 moderní webdesign

Obrázkový svět

Určitě víte, že obrázek láká mnohem více pozornosti než text. Do módy přichází stránky tvořené hlavně z obrázků.

Oznámení, že na blogu přibyl nový článek, je už pasé. Dnes si rovnou na domovskou stránku vložíte ilustrační obrázek a možná titulek článku, a když na něj někdo klikne, odkaz ho odvede k celému textu. Stačí propojit obrázek s odkazem.

moderní webdesign

Moderní design stránky La Cigarra připomíná sociální síť zaměřenou na sdílení obrázků Pinterest

A jaké trendy jste ve webdesignu zaznamenali vy? Napište nám o nich do komentářů!

  • Daniel Beránek

    Ahoj, dá se nějak zabránit tomu, aby upravená šablona při zpětném nahrávání přepsala Vzhled stránky stránky blogu? Nebo to tam pak nějak upravit (funkce Vzhled stránky na stránce článku blogu chybí)? Nějak se mi nedaří nahrát upravenou šablonu, aniž bych nezlikvidoval boční pole Formátovaného textu některých příspěvků (vč. banneru Webnode:) …

  • Pěkný den, Danieli.
    Každá šablona je unikátní, takže se mi těžko určuje, co přesně se stalo ve Vašem případě. Není to ale třeba jenom změněným layoutem? (viz http://support.webnode.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/359/) Taky se musím zeptat, jestli jste změny v šabloně uložil do všech variant.

    S pozdravem,
    Vojtěch Žák, tým Webnode