Vyberte si mobilní šablonu pro váš web Webnode

Nové mobilní šablony pro vaše e-shopy

Pro přístup do online světa již nevyužíváme jen počítače či notebooky, ale čím dál častěji se k internetu připojujeme i ze zařízení, jako jsou chytré mobilní telefony či tablety. Tomu je třeba přizpůsobit i webové stránky – ne každé zařízení má totiž možnost zobrazit web tak, jak je to možné na počítači. Proto jsme pro vaše weby připravili speciální mobilní šablony, které zajistí vašim návštěvníků pohodlné a plnohodnotné prohlížení vašich stránek z jakéhokoliv mobilního zařízení. 

Pro návštěvníky vašeho webu Webnode se již od začátku roku 2010 automaticky vytváří mobilní verze webu (vždy na adrese m.vasweb.cz). Internetový svět se však neustále vyvíjí a nová zařízení jako jsou tablety, smartphony, smart TV, čtečky apod. vyžadují nová řešení.

Nové mobilní šablony pro weby Webnode

Pro mobilní verze vašich webů Webnode jsme připravili 23 atraktivních šablon, které zajistí každému návštěvníkovi vašeho webu dokonalý komfort při jeho prohlížení. Všechny jsou samozřejmě k dispozici zdarma.

Vyberte si jeden z těchto vzhledů pro vaši mobilní verzi webu 

U každého webu je automaticky nastavena mobilní verze vizuálně nejlépe odpovídající právě zvolenému vzhledu. Návštěvníci vašeho mobilního webu tedy již v této chvíli využívají pohodlí některé z těchto nových šablon.

Chcete-li mít pro svůj web jinou šablonu, než byla automaticky vybrána, nastavíte si ji pomocí tlačítek „Šablona webu“ – „Šablona pro mobil“.

Nové šablony nastavíte v editoru webu

 

Je přáním každého majitele webu, aby se návštěvník na jeho stránkách cítil jako doma a rád se na ně vracel. Ať je váš web velký nebo malý, složitě strukturovaný nebo jen s několika stránkami, naše nové mobilní šablony zajistí vždy jeho správné a přehledné zobrazení.

Jděte do editoru svého webu a vyberte si šablonu, která se k vám hodí nejlépe hned teď!

 • Jaroslav Závadský

  Webnode to je najlepší portál ktorý poznám a k tomu zdarma !!!!!! to je super pretože som si vytvoril tri stránky a všetko zdarma .Všetka česť priatelom z webnodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Pěkný den, Jaroslave. Díky za krásná slova :) Uděláme všechno pro to, abyste s námi byl spokojený i do budoucna.
  Vojta, tým Webnode

 • Kool

  Zatiaľ si nemôžem aktivovať úpravu mobilnej šablóny webu… neviem kedy to nahodia aj pre slovenský webnode, ale chcel by som to už mať.

 • Vydržte, Koole. Šablony pro Slovensko jsou připravené a v brzké době už je budete moci využívat. Nepotrvá to déle než pár dní. Doufám, že se Vám budou líbit.

  S pozdravem,
  Vojta, tým Webnode

 • Filip

  na eshop to nejde??

 • Šablony pro e-shop připravujeme také. Buďte trpěliví, o všech novinkách Vás informujeme.
  S pozdravem,
  Vojta, tým Webnode

 • peter

  šak my platime aj za teba:-)

 • peter

  Dobrý deň,
  prosím aký to má vyznam dať si šablónu na mobilne zariadenia? aky je rozdiel ked si ponecham sablonu ktoru mam na www. aj na m. ? popripade čo sa zmeni ak si dám m. sablonu?

  m= mobilna
  www. pc

 • Pěkný den, Petere.

  Weby Webnode mají mobilní zobrazení už od roku 2010. Tzn. že weby jsou při mobilním zobrazení přizpůsobeny velikosti obrazovky mobilu. To stejné dělají i mobilní šablony – Vašim návštěvníkům se bude web přes mobil prohlížet lépe než předtím (naši technici tomuto zobrazení přizpůsobily menu, miniaplikace a další funkce).

  Každý web má v podstatě vlastní osobnost. Proto je i potřeba vtisknout mu unikátní tvář – na návštěvníky to působí lépe, spíše Vám potom budou důvěřovat. Díky mobilním šablonám máte možnost si mobilní zobrazení svých webových stránek přizpůsobit takovému zobrazení, které lépe odráží jejich původního ducha.

  Při načtení nových šablon byla jedna automaticky přiřazena i k Vašemu webu. Vaši návštěvníci mají ale dle vlastního uvážení možnost přepnout do starého zobrazení. Osobně ale pochybuji, že by to udělali, nové zobrazení je uživatelsky příjemnější. Určitě si ale můžete vybrat mobilní šablonu, která se Vám bude líbit víc, než ta, kterou Vám přidělil systém.

  Kdybyste měl další otázky, neváhejte se na mě obrátit.

  S pozdravem,

  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Radek

  Jak můžu mobilni šablonu upravit? Nebo spíš kde?

 • Pěkný den, Radku.
  Mobilní šablonu neupravíte, můžete si ale vybrat jinou, která používá jiné rozložení stránky. Stačí, když kliknete na Šablona webu > Mobilní šablona webu, jak ukazuje obrázek nahoře. Máte na šablonu nějaké specifické požadavky? Uvidím, jestli Vám dokážu pomoc.
  S pozdravem,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Radek

  Dobrá, je nějaká možnost jak opět k projektu nepřiřadit žádnou z Vašich šablon. Tu možnost tady nevidím. Jde mi o problém s původní šablonou. když si zobrazite m.gamastavby.cz tak se Vám zobrazí obrázek s želvami a ty tam samořejmě nechci. Děkuji za pomoc

 • Tak ještě jednou pěkný den.
  Šablony jsou k projektu přiřazeny automaticky, pomůžu Vám ale zbavit se obrázku.

  Dvě z našich šablon nemají žádný přednastavený obrázek (viz přiložený obrázek). Pokud je tedy použijete, bude na mobilním zobrazení Vašich stránek vidět jenom logo.

  Případně máte možnost si obrázek změnit sám. Když si stáhnete aktuální šablonu, tak ve složce Img najdete obrázek s názvem Ilustration. Nahraďte ho vlastním obrázkem, který chcete mít na pozadí (nový soubor musí mít stejné jméno a ideálně i stejné rozměry). Potom si šablonu nahrajte zpátky na stránky.

  Kdybyste se na čemkoliv zasekl, dejte mi vědět, pomůžu Vám.
  S pozdravem,
  Vojta, tým Webnode

 • Radek

  Díky, vidím, že naše myšlenkové pochody se shodují :o). Do budoucna by bylo fajn si moct upravovat i mobilní šablony. Krásný den

 • DOTatelier.com

  A ne málo!!!!!!!!!!!

 • Kateřina

  děkuji, chtěla jsem se zeptat proč u svého e-shopu tuto možnost nevidím. Stihnete do listopadu? :) Bylo by fajn tuto možnost nabídnout ještě před vánocemi. Doufám, že bude nějaká šablona fialová, aby se hodila k mé levanduli :)

 • Pěkný den, Kateřino.
  Předběžný plán je rozeběhnout mobilní šablony pro e-shopy v půli listopadu. Nechci nic slibovat, nejdříve si musíme být jistí, že perfektně fungují. Uvědomujeme si ale, jak je předvánoční sezóna důležitá, a děláme všechno proto, aby byly šablony včas připraveny.
  Držte nám (a sobě :) ) palce, snad všechno zvládneme!
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Kateřina

  Super, budu se těšit :) Děkuji

 • makalenk

  Budumoci si někdy šablonu upravit?

 • Dobré ráno, Makalen.
  Úprava šablony není jednoduchá věc. Nejde standardizovat, a proto neplánujeme zavádět rychlá tlačítka pro její úpravu. Pokud ale rozumíte HMTL jazyku, můžete si stáhnout šablonu webu (mobilní šablona je její součástí) a přepsat si ji dle libosti. Webnode neposkytuje podporu pro podobné úpravy, jedná se o příliš komplexní proces, který nejde snadno vysvětlit.
  S díky za pochopení,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • monika maděrová

  Dobrý den, bylo by dobré, kdyby alespoň šlo změnit úvodní obrázek šablony, přijde mi opravdu nepraktické, když mám stránky chovatelské stanice psů a zobrazí se mi tam na úvodní stránce tři ženské jako v kanceláři. Myslím si, že funkce změnit úvodní obrázek by nemusela být ani tak těžká.

 • Pěkný den, Moniko.

  Ono to právě tak jednoduché, jak říkáte, není, jinak bychom uživatelům tuto funkci nabídli.

  Ze své podstaty je všechno odvislé od šablony, kterou používáte. Pokud používáte šablonu se silnou hlavičkou, potom se obrázek, který máte v hlavičce, automaticky vloží i na mobilní verzi Vašich stránek. Pokud ale máte šablony jako Photolia, které hlavičku jako takovou nemají, potom se na mobilní verzi vloží automaticky přednastavený obrázek.

  Jednou možností je tedy změnit si šablonu stránek, druhou je změnit si mobilní šablonu – některé z nich totiž nemají obrázek.

  Zkuste mi poslat adresu svého projektu a společně se zamyslíme nad tím, co by pro Vás bylo nejlepší.

  S pozdravem,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • monika maděrová

  Dobrý den, děkuji za odpověď. Moje stránky jsou http://www.milletalenti.com. Používám právě šablonu Photolia a jsem s ní velice spokojená, protože nabízí přesně to, co chci. Ale pokud by to bylo možné, tak bych chtěla, aby moje mobil verze byla bez obrázku a byla v šedivém designu, tak aby to ladilo s mými internetovými stránkami. Bohužel se mi takovou šablonu pro mobilní uživatele nepodařilo najít. Můžete mi tedy poradit? Možná, že jsem něco přehlédla.

 • Pěkný den, Moniko,

  ano, taky bych na vašem místě nechtěl měnit šablonu, máte velice povedený web. Vyzkoušejte prosím šablony, které jsou zvýrazněny na obrázku dole. Pokud Vám nebudou vyhovovat, tak i dejte vědět, uvidím, jestli pro Vás budu mít ještě nějakou alternativu.

  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Mirka

  dobry den,
  pri budovani stranky sme sa rozhodli aj pre mobilnu sablonu, no zistili sme ze nam velmi nevyhovuje. da sa mobilna sablona zrusit?
  dakujem za odpovedd :)

 • Dobrý den, Mirko,

  díky za dotaz.
  Mobilní verzi stránek není možné v našem systému vypnout, a
  to z pádného důvodu.

  Dle současných statistik je dokázáno, že každý pátý uživatel
  přistupuje na internet z mobilního zařízení a také, že míra opuštění stránek bez mobilní verze je dokonce několikanásobně větší.

  Mobilní verze stránek totiž má značné výhody, a to např.
  – mnohem rychleji se načítá (i při velmi pomalém připojení k
  internetu),
  – obsah se přizpůsobuje velikosti displeje,
  – filtruje důležitý obsah.

  Mobilní verze stránek nejsou založeny na brilantním vzhledu,
  ale na jednoduchosti a rychlosti, kterou uživatelé mobilních telefonů nejvíce oceňují. Byla byste tedy, jak se říká, sama proti sobě, pokud byste chtěla mobilní verzi vypnout.

  Stačí z našich mobilních šablon vybrat tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Každý návštěvník si také může sám přepnout stránky na standardní verzi, a to tlačítkem umístěným na konci mobilní šablony nebo přímo v prohlížeči svého mobilního zařízení.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, stále mi nefungují moje stránky na mobilu v Androidu. Nevím, jestli chodí na ipodech. Moje stránky harmony.cz se v mobilu překlopí na m.harmony.cz a nic se nezobrazí. Prosím, mohl by mi někdo poradit kde je chyba?

 • Dobrý den, Eriko,

  takovou nefunkčnost by mohly způsobovat obtíže s Vaší doménou. Napište nám prosím email na podpora@webnode.cz – rádi vše prověříme a pomůžeme Vám to napravit :).

  Těšíme se na zprávu.

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode