Webnode mluví 25 jazyky!

Webnode mluví 25 jazyky!

Na oslavu Mezinárodního dne jazyků jsme si připravili malé překvapení: Webnode už mluví 25 jazyky! Je to mezník, na který jsme skutečně pyšní. V roce 2008 jsme systém spustili v angličtině, a záhy i ve španělštině, češtině a slovenštině. Od té doby uplynulo už 5 let. Pracovali jsme hodiny a hodiny bok po boku s rodilými mluvčími a otáčeli přitom stránky slovníků, až se z nich kouřilo – a to všechno jenom proto, aby si každý mohl snadno vytvořit svůj vlastní web nebo blog.

V letošním roce jsme náš systém přeložili do 5 + 1 nových jazyků: katalánštiny, turečtiny, norštiny, rumunštiny, vietnamštiny a brzy k nim připojíme i korejštinu. Ale nechme naši korejskou kolegyni Sunhwa, aby spuštění nové lokalizace oznámila za nás ;)

Jazykům se učíme tím, co děláme každý den – mluvením a nasloucháním. Hlavně naslouchání je důležité – jenom když budeme schopni pozorně naslouchat druhým, budeme jim moci pomoc. I proto jsme čím dál aktivnější na sociálních sítích – abychom se k vám dostali blíž a lépe vás slyšeli.

Webnode je tady pro vás. Kdykoliv něco budete potřebovat, napište nám na Facebook či Google +, nebo se ptejte v diskuzích na blogu.

A co vy, máte už web přeložený do více jazyků? Jaké to přineslo výsledky? Napište nám o tom do komentářů!

Přemýšlíte o vytvoření vlastních webových stránek?
Tvorba www stránek s Webnode je opravdu jednoduchá a navíc zdarma. Zkuste to ještě dnes!

  • v systéme webnode mám weby vytvorené v 14 jazykoch :)

  • Tak to před vámi smekám. Kolik lidí vám s překladem pomáhalo?

  • petr

    Vím, že se jedná o naivní dotaz :D, ale existuje mimo Google Translator jiný program nebo aplikace, která přeloží text např. z angličtiny tak, že to bude vypadat jako od překladatele nebo člověka, který onen jazyk doopravdy zná?