Chytré šablony, které se přizpůsobí

Responzivní šablony Webnode

Kdo z nás by si nechtěl přečíst novinky během cesty do práce? Internetový svět se během roku 2013 přesunul z počítačů na displeje mobilních telefonů, tabletů a dalších přenosných zařízení. To byla výzva i pro designéry a programátory Webnode. Proto pro vás od letošního roku tvoříme šablony s tzv. responzivním designem – šablony, které umožní komfortní přístup na váš web odkudkoliv!

Responzivní  design (tj. citlivý, vnímavý) se v tvorbě webových stránek letos stal slovním spojením číslo 1. Je to způsob, jak vytvořit šablonu, aby byla připravena na libovolný druh zobrazovacího zařízení (nejen počítače, ale i nejrůznější mobily, tablety atd.). Web tak umí automaticky rozpoznat, na jakém zařízení si jej návštěvník prohlíží, a přizpůsobí tomu obsah a vzhled vaší webové stránky.

 

Responzivní design webových stránek na Webnode

 Responzivní design nových šablon Webnode zobrazí váš web co nejlépe na každém zařízení

 

První sady těchto chytrých responzivních šablon můžete využívat při tvorbě webu na Webnode už teď! Vyberete si elegantní Trendy nebo prostornou Darko? Jednoduché a čisté, každá v deseti různých barevných variantách a pro všechny majitele webových stránek zdarma!

 

Příklady responzivních šablon Trendy

 

A jak to funguje? Představte si například, jak by na mobilu vypadalo hlavní menu, které máte na vašem webu přes celou šířku. Responzivní šablona buď seřadí položky pod sebe nebo je sjednotí pod jedno větší tlačítko, na které každý snadno klikne i na malém mobilu. Zmenší obrázky na velikost displeje, zvětší tlačítka nebo upraví široké řádky textu na kratší.

 

Elegantní responzivní weby s šablonami Darko

 

Nové responzivní šablony pro vaše webové stránky najdete na obvyklém místě – přihlaste se do Webnode a v editoru klikněte na „Šablona webu“ (pro podrobný návod přejděte do naší nápovědy, jak změnit šablonu). Hledejte poslední dvě šablony s názvem Trendy a Darko. Nechcete se ještě vzdát své stávající šablony, ale chcete stejné pohodlí pro své návštěvníky? Bez obav! Pro všechny stávající weby Webnode máte širokou škálu šablon pro mobilní web. Ty zajišťují správné zobrazení na mobilních zařízeních i u starších šablon.

 

Kterou responzivní šablonu jste si vybrali? Nezapomeňte nám ji ukázat v komentářích nebo na naší facebookové či Google+ stránce. Těšíme se!

 

 

 • PeTr

  No tak, při náhledu je z šablony vidět víceméně jen obrázek …

 • Pěkný den, Petře.

  Nové šablony reagují na poslední trendy ve webdesignu, které preferují velké a široké obrázky. Kladou důraz na vizuální zážitek. Psali jsme o tom tady: https://www.webnode.cz/blog/2013/08/seznamte-se-s-poslednimi-trendy-ve-webdesignu/

  Ale trendy se rychle mění, nebojte, už připravujeme další šablony, které budou odpovídat novým standardům. A pořád máte k dispozici starší šablony, jsem si jistý, že si z nich některou vyberete ;)

  Vojta Žák, tým Webnode

 • JaJenda

  Paráda, nevěděl jsem, že něco takovýho existuje. Díky, jste nejlepší!

 • aknilo

  Parádní! Hned je jdu zkusit

 • Guest

  Dobrý den. Na webu videafilosofie.webnode.cz se mi špatně zobrazuje mobilní verze webu v prohlížeči opera Opera mini v 4.5.33867 – 20130625 pokud je povoleno mobilní zobrazení v prohlížeči.
  Mohl by se u vás někdo kouknout i na verzi pro hloupé telefony? :)

 • aznoh

  Dobrý den. Na webu volani.webnode.cz
  se mi špatně zobrazuje mobilní verze webu v prohlížeči opera Opera mini
  v 4.5.33867 – 20130625 pokud je v něm povoleno mobilní zobrazení. Pokud ho zakážu, tak se objeví tlačítko pro zobrazení v menu, ale u nedotykových telefonů to není příliš intuitivní a jednoduché na používání..
  Mohl by se u vás někdo kouknout a vylepšit verzi pro hloupé telefony a opery mini? :)

 • Pěkný den, Aznohu. Děkujeme za zpětnou vazbu, nahlásím to našim programátorům. Mějte ale strpení, přece jenom se blíží Vánoce a navíc pro naše uživatele připravujeme další novinky.
  Mějte krásné svátky.
  Vojtěch žák, tým Webnode

 • Určitě to zkuste Aknilo, a pak nám dejte vědět, jak se Vám responzivní šablony líbí :)
  S pozdravem,
  Vojta, tým Webnode

 • Děkujeme za chválu JaJendo. Doufám, že s námi budete spokojený i do budoucna.
  Mějte krásné svátky ;)
  Vojta, tým Webnode

 • Dobrý den. Děkujeme za zpětnou vazbu. Už jsem o tom říkal našim programátorům. Mějte ale prosím strpení, pracují teď na několika věcech a chvíli potrvá, než se k tomuto dostanou.
  S pozdravem,
  Vojta, tým Webnode

 • vojta

  Dobry den, responzivni sablony jsou k dispozici jen pro klasicke weby nebo i pro eshopy? Nejak je na eshopu nemohu najit. Dekuji

 • Pěkný den, Vojto. Na responzivních šablonách pro e-shopy už pracujeme, vydržte do nového roku ;)
  S přáním krásných svátků,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • jirka

  zatím spokojenost ale na starších web prohlížečích se známým stávalo, že pokud byly stránky v černé nebo jednotné barvě tak se jim to špatně zobrazovalo kdysi jsem u vás měl i zaplacenou doménu atd. Nakonec sem zjistil že jste co
  ol a myslel sem že to nikdy neřeknu ale musím oproti některým www stránkám pochválit

 • Děkujeme za pochvalu Jirko. Vývoj informačních technologií jde rychle kupředu a optimalizace technologií pro zastaralé verze prohlížečů a další softwarové nástroje není z časových důvodů výhodná. Skoro nikdo je už nepoužívá a naopak ti, kteří už používají moderní technologie, by kvůli tomu museli o to déle čekat na potřebné novinky. I tak se snažíme rozumě optimalizovat náš systém pro všechny rozšířené prohlížeče a jiné nástroje. Když někde narazíte na nějakou chybu, určitě nám o tom napište, většinou se dá rychle odstranit.
  S přáním krásných svátků,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Jiří

  „Hledejte poslední dvě šablony s názvem Trendy a Darko.“ Jak je mám hledat podle názvu, když se zde podle názvu zjevně vyhledávat nedá? Z mailu, který mi s propagací této služby/šablon přišel, jsem byl natěšený, ale teď jsem spíš zhnusený. Vypadá to jako windows a je to stejně „uživatelsky přívětivé“. Hnus.

 • Lukáš Hovorka

  Dobrý den,

  tento krok kupředu rozhodně jako každý vítám. Rád bych Vás však požádal, aby byla v přehledu šablon vytvořena nová kategorie, např. „Responzivní šablony“, čímž dojde ke zpřehlednění a nebudeme je muset hledat jako jehlu v kupce sena.

  Také bych chtěl upozornit na to, že pokud se pokouším zobrazit si náhled šablony pr již vytvořené stránky, často se zobrazují chybně (např. pouze část stránek bez možnosti šablonu uložit či stornovat). Jde opět o responzivní šablony.

  Děkuji za Váš čas.

 • Lukáš

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak změním pozadí šablony, bublinky která tam jsou bych chtěl změnit: http://www.fitboxkladno.cz/ děkuji

 • Pěkný den, Jiří.
  Jděte přesně na to místo, které ukazuje obrázek, který jste poslal, a klikněte na „Kategorie šablon“. Rolujte až dolů – pod oborovými šablonami jsou názvy šablon. Úplně poslední dvě šablony jsou responzivní.

  Je mi líto, že Vám naše služby připadají uživatelsky nepřívětivé. Beru to jako cennou zpětnou vazbu. Pokusíme se zlepšit, snad Vám v budoucnu budou naše služby vyhovovat více.
  S přáním krásných svátků,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Pěkný den, Lukáši.
  Děkuji za Vaši připomínky. Předám je našim technikům, věřím, že se jim přizpůsobí. Mějte ale chvilku strpení, přece jenom, zítra máme Vánoce :)
  S přáním krásných svátků,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Pěkný den, Lukáši. Musíte si stáhnout šablonu, najít v ní složku nazvanou bg_image.jpg a obrázek si vyměnit. Osobně bych Vám ale doporučil to zatím nedělat, nejsem si jistý, jak bude šablona po změně obrázku reagovat na různé typy zařízení. Budu ohledně konzultovat naše techniky hned, jak se vrátí z dovolené.
  S pozdravem,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Lukáš

  Děkuji za vaši reakci. Ještě drobnost k šabloně: Text s nadpis nelze zarovnat vlevo. Děkuji, přeji hezký zbytek den.

 • Pěkný den, Lukáši. U které ze šablon se Vám to stalo? U Darko nebo Trendy?
  S díky,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Lukáš

  Dobrý večer, jedná se o Trendy, pokud chci text zarovnat vlevo musím zdrojový kod upravit ručně (align = left). to je dosti zdlouhavé… Děkuji

 • Nahlásil jsem to našim technikům, brzy se na to vrhnou. Děkuji za upozornění, Lukáši.
  Vojta Žák, tým Webnode

 • olano

  Tak ty sou krutý! Hned jdu nějakou vyzkoušet

 • Petr

  Dobrý den, mám dotaz na ty nové šablony, budou dostupné i pro eshopy? zatím jsme je nenašel? díky Petr

 • Pěkný den, Petře. Ano, responzivní šablony budou dostupné i pro e-shopy, naši technici je právě dokončují, Hned jak budou hotové, rozešleme informační newsletter.
  S pozdravem,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Michal Novák SEOpc

  Dobrý den, responsivní šablony jsou jistě užitečné. Pro mne mé klienty (majitelé webu na Webnode), by byly užitečné funkce nejen „obrázky“. Například: Zobrazovat jeden článek ve více rubrikách (pro možnost zobrazit na home page), diskuse přímo u článku (bez externí aplikace), možnost úpravy šablony pro článek, rubriku, home page, tagy……

 • Pěkný den, pane Nováku. Děkuji za zpětnou vazbu. Vytváříme pořád nové funkce a šablony, takže mnohé z toho, co potřebujete, by mělo přijít v budoucnu. Navíc některé z funkcí, o kterých mluvíte, jsou už dostupné: např. tagy, diskuze pod článkem, změny layoutu dle potřeby, rubriky, které lze vložit na více stránek webu atd. Doporučuji Vám projít si náš blog, případně tuto stránku s návody http://support.webnode.com/
  Případně když budete chtít udělat něco konkrétního a nebudete si jistý, jestli to jde, napište naší uživatelské podpoře na adresu podpora@webnode.cz, rádi Vám pomůžeme.
  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • petr

  Díky za odpověď a teď ještě jeden dotaz zvolil jsme šablonu Terndy kde na podkladu je rozostřený obrázek, který nelze změnit, je možné ho nějak změnit za vlastní ?
  díky za další odpověď
  Petr

 • Lukáš

  Dobrý večer, zarovnání vlevo stále nefunguje… Děkuji za zaurgování. Hezký zbytek dne.

 • Ondřej Soukup

  Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, zda jde v šabloně TRENDY změnit barva na místech označená šipkami na obrázku (název webu, hlavní nabídka…) Děkuji předem a hezký zbytek dne.

 • Krásné dobré ráno Ondřeji.

  Je to možné, ale v nejmenším Vám to nedoporučuji. Pokud byste chtěl nahradit barvu zvýraznění, musíte si stáhnout šablonu, najít si v ní soubor button_submit_box_bg (ve složce Img) a nahradit ho souborem se svojí barvou, ale stejnými parametry, jaké měl originální soubor. Právě proto, že se jedná o responzivní šablony, které jsou ještě komplexnější než ty normální, může neopatrná změna způsobit velké problémy při zobrazování. Pokud s tím tedy nemáte zkušenosti, nedoporučuji Vám s úpravou šablony vůbec začínat. Případně si to nejdřív potrénujte na starších šablonách.

  Navíc, pamatujte na to, že lidské oko je velice citlivé na barvy a jejich vzájemný kontrast. Zdaleka ne všechny barvy k sobě pasují. nevhodně zvolená kombinace barev na lidi může působit i podprahově, ani si nemusí uvědomovat, co je vlastně štve. Webdesignéři toto studují na školách po několik let. Pokud byste to přece jenom chtěl zkoušet, můžu Vám doporučit tento nástroj, který Vám pomůže s výběrem barev, které se k sobě hodí: http://colorschemedesigner.com/

  S pozdravem a přání mnoha úspěchů,
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Pěkný den Petře.

  Ano, jde to, ale platí to, co jsem říkal už Ondrovi: dejte si pozor na jakékoliv úpravy šablon, malá chybka může způsobit, že si ji úplně rozhodíte.

  Abyste si vyměnil obrázek na pozadí, stáhněte si svoji šablonu, otevřete si složky img > dark > green, tam už svůj obrázek na pozadí určitě poznáte. Nahraďte ho svým obrázkem, ale pamatujte, že soubor by měl mít stejné parametry jako starý a musí být pojmenovaný stejným způsobem.

  Hodně štěstí!
  Vojta Žák, tým Webnode

 • Ondřej Soukup

  mockrát děkuji

 • Honza Navrátil

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné v šabloně Trendy změnit velikost písma pro celou šablonu tak jako u jiných přes CSS. V této se mi to bohužel nepodařilo. Moc děkuji.

 • Pěkný den, Honzo. Víme o tom, že to zatím nejde, naši technici už na tom pracují, brzy by mělo všechno fungovat stejně jako u předchozích šablon. Když to zkusíte o jeden dva týdny později, už to určitě bude fungovat.
  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Ondřej Soukup

  Dobrý den

  změnu barvy jsem nechal na teď, ale nemohu výše zmíněný soubor nalézt ve složce img ani v těch ostatních (,,button_submit_box_bg“)

  Děkuji předem

 • Pěkný den Ondřeji. Naši technici tuto možnost ze šablon pro jistotu stáhli, mají strach, aby méně zkušení uživatelé svým stránkám fatálně neublížili. Ti zkušení uživatelé si můžou barvu tlačítek menu upravit v CSS, případně HTML kódu šablony.
  S pozdravem,
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Eva Šrámková

  Dobrý den, jak změním výšku spodní barevné části u šablony Trendy? Mám tam zbytečně moc místa, které nevyužiji. Také pod obrázkem mám prázdné bílé místo, které nelze vymazat. Děkuji. http://degu.webnode.cz/

 • Dobrý den, paní Srámková,

  může jít o to, že máte v šabloně vloženy nějaké prázdné bloky, které volné místo způsobují nebo prázdné řádky v blocích přidané pomocí Enteru.
  Pomohlo by takové odstranit, pak se volné místo zmenší.

  Budete-li potřebovat, určitě nám napište přímo na podpora@webnode.cz – rádi Vám se vším pomůžeme :).

  Dagmar, tým Webnode

 • Eva Šrámková

  Dobrý den,
  prázdné bloky ani řádky tam právě nemám, problém bude někde jinde… Napíšu na email. Děkuji.

 • Ještě jednou dobrý den, paní Srámková,

  určitě napište, podíváme se na to a věřím, že tomu přijdeme „na kloub“ :).

  Dagmar, tým Webnode

 • Mirek Strašík (Zwukarski)

  Dobrý den, používám šablonu Darko a mám dotaz, jak vytvořím 3 textové sloupce vedle sebe viz.příloha, označeno červeně.
  Děkuji M.Strašík-SDK Systeme