Webnode: Google příběh úspěšných

Webnode používá pro své webové stránky už více než 15 milionů uživatelů z celého světa! Tak krásného čísla jsme dosáhli díky tvrdé práci a také díky volbě toho správného partnera. Naše spolupráce s Googlem, konkrétně s oddělením Google Export, nám přinesla skvělé výsledky. Tak skvělé, že je Google označil jako Google Export Success Story, tedy jako firmu, která dosáhla velkého úspěchu. Podívejte se na video o naší spolupráci.

Webnode jsme spustili v roce 2008 v České republice. Český trh nám ovšem nabízí jenom 6 milionů potenciálních zákazníků. Webnode chtěl působit globálně.

Proniknout na zahraniční trhy není nikdy jednoduché. Podívejte se, jaká byla cesta, která nás vedla k tak krásnému úspěchu.

Překlad anglických komentářů 

Karl Ryan – manažer export týmu, Google

Karl Ryan - Export Team Manager, Google

1. část: Pomáháme firmám růst do světa a nabízet jejich produkty a služby v dalších zemích. Nejenže jim radíme se strategií v Google AdWords (reklamní systém Google). Ukazujeme jim také, jak zákazníci myslí a jednají.

2. část: Export a vstup na mezinárodní trhy představují jasnou cestu pro všechny společnosti, které chtějí růst. Webnode je toho skvělým příkladem a my jsme skutečně hrdí na to, že můžeme být jeho partneři.

 

Jitka Misarova - Export Adviser, Google

Jitka Misarova – poradce z export týmu, Google

Mezi různými státy jsou velké kulturní rozdíly a my víme, že někdy i malé změny mohou znamenat velký rozdíl.

S pomocí Google jsme se dostali až k vám! Rádi bychom viděli vaše stránky a země, v nichž plánujete uspět se svým podnikem. Napište nám o nich do komentářů!

 • Šplouchal

  Nádhera. Gratuluji. Při té příležitosti mám prosbu: mohli byste se tedy s Larrym a Sergejem domluvit, aby Vám nějak rozumně indexovali Vaše (jinak hezké) nové responzivní šablony? V tuto chvíli je to totiž dosti hrůza – sedím třetí den na googlácké Search konzoli a nemohu Google donutit, aby viděl (a zaindexoval) obsah, který jsem na novém webu s použitím nové šablony na webnode.cz nahodil…googlebot vidí vždy jen část stránky (pravděpodobně vždy jen jeden z obdelníkových regionů)

 • Dobrý den,
  náš systém by měl ohlašovat změny na stránkách indexačním robotům, bohužel jsem se setkal i se situací, kdy ani po měsíci po přidání stránky do Search Console nedocházelo ke správné indexaci – stav se mnohonásobně zlepšil přidáním kódu pro Google Analytics.
  Pokud to vypadá, že Google Vaši stránku neindexuje, jak by měl, napište nám prosím na „podpora@webnode.cz“ zprávu, zkusíme prověřit.
  Domluva s pány L. a S. svým způsobem funguje – s Googlem se snažíme spolupracovat, aby byly naše weby dobře k nalezení, občas však správná indexace chvilku trvá…
  Roman, tým Webnode