Nevia a Inspire: Nejnovější responzivní webové šablony Webnode

Responzivní šablony Webnode

Moderní responzivní design s možností vložení velké fotografie přes celé pozadí. Vaše nové webové stránky díky tomu získají skutečně originální vzhled. Zkuste si vytvořit svůj vlastní web zdarma s Webnode a budete překvapeni, jak je to jednoduché a jak skvělých výsledků můžete při tvorbě webu dosáhnout.

Nevia: Zaujmout návštěvníky webu na první pohled

Nevia nabízí jedinečnou možnost vložit na pozadí www stránek jakýkoliv vlastní obrázek. Díky tomu lze na webu vytvořit neopakovatelnou atmosféru a vyvolat v návštěvnících ty správné emoce.

Při tvorbě webových stránek můžete take využít prostor, který šablona Nevia nabízí v horní části šablony a ukázat svůj nejlepší produkt nebo nejžhavější novinku. Přesvědčte své návštěvníky, že vaše webové stránky stojí za to, aby na nich trávili svůj čas.

Responzivní web je konkurenční výhoda

Obě sady nových webových šablon, Nevia i Inspire, jsou plně responzivní. Stejně jako u Trendy, Darko a Stylic se tedy jedná o novou generaci šablon, které se automaticky přizpůsobí velikosti displeje zařízení, na kterém jsou www stránky zobrazovány. Ať už se jedná o mobilní telefony nebo tablety, jednotlivé části stránek změní svou velikost tak, aby bylo prohlížení webu co nejpříjemnější. Pokud vás toto téma zajímá, přečtěte si článek Proč responzivní nebo mobilní web.

 

Černo-červená responzivní webová šablona Nevia s motorkami

Responzivní šablona Nevia nabízí nejrůznější barevné a tématické kombinace

Pokud chcete změnit obrázek na pozadí šablony Nevia, jednoduše klikněte v editoru svého webu na „Nastavení“ – „Hlavička webu“.

Ukázky responzivních webových stránek Nevia

Inspire: Poslední trendy ve webdesignu

Šablony Inspire zvýrazňují především vizuální prvky obsahu internetových stránek v souladu s posledními trendy ve webdesignu. Můžete se těšit na atraktivnější zobrazování náhledů vašich produktů či novinek. Důraz je kladený především na fotky, ale součástí náhledu jsou vždy i název a popis produktu a možnost prokliknutí na detail.

 

Šedo-červená responzivní webová šablona Inspire

Nové webové šablony v responzivním designu – Inspire

Černo-béžová responzivní webová šablona Inspire pro advokátní kancelář

Stejně jako Nevia i webová šablona Inspire nabízí nejrůznější designové kombinace

A co je rovnou vyzkoušet? :-)

Pokud už svůj Webnode web máte vytvořený, můžete si šablony snadno vyzkoušet. Pro výběr některé z široké škály šablon Nevia a Inspire stačí v editoru webu kliknout na „Šablona webu“. Najdete je přímo v sekci „Kategorie šablon“, a to na konci zobrazeného seznamu. Se změnou šablony vám může pomoci také tento návod na změnu šablony.

 

Vybrali jste si tu svoji? Pochlubte se i ostatním! Odkaz na váš web můžete sdílet do komentářů níže nebo také na našem Facebooku nebo Google+.

 

 

 

 

 • prosim vas,ja vobec netusim,ktore su to tie nove sablony.ked ste im uz v blogu dali mena,bolo by vhodne,aby sa takto volali aj v zozname kategorie sablon…..verim,robite to dobre,robte to lepsie :-D

 • v

  Treba citat do konca clanok,na konci je presne napisane,kde sa daju sablony najst ;)

 • prepacte,ja som to cital do konca…absolutne netusim,ci posledne pismena kategorie a v nich sablony su tie,ktore prezentujete v blogu….nechcel som sa vas dotknut,skor dorazne napisat, co by ste mohli pre mna a mne podobnych jednoduchych ludi zmenit…aky zmysel maju krasne mena sablon,ked pri praktickom poziti pouzite nie su pre jednoduchsiu orientaciu..ze ano :-D majte sa

 • Laco

  Pro výběr některé z široké škály šablon Nevia a Inspire stačí v editoru webu kliknout na “Šablona webu”. Naleznete je přímo v sekci “Kategorie šablon”, a to na konci zobrazeného seznamu

 • Dá se změnit fotografie v pozadí šablony?

 • Zdravim, existuji take na webnode sablony, takzv. Squeeze ? Pavel

 • Přešla jsem na Inspire, absolutní spokojenost :)

 • Nastavení, hlavička webu, ilustrační obrázek.

 • Dobrý den, nové šablony jsou hezké, ale zdá se mi málo kontrastní písmo. Je to záměr?

 • bob

  Můžete mi prosím poradit jak vložím obrázek do náhledu članku?? nemůžu za boha přijít na to jak ho tam dostanu a dám ho na celou šířku jako to máte vy v náhledu,,.. děkuju.

 • Kuncová

  kde je prosím můj dotaz? psala jsem dnes a zmizel?

 • Kuncová

  jak ovlivním u Inspire velikost náhledů v seznamu výrobků nebo novinek? ptala jsem se obšírněji ale dotaz nemohu najít

 • Michal
 • Michal

  u inspire chybí rrs kanál, mapa stránek… doplníte?

 • Dobrý den,

  velmi správně jste, paní Cerná, panu Štolpovi poradila. Pozadí v šabloně Nevia se dá změnit kliknutím na „Nastavení“ – „Hlavička webu“. Zde poté stačí vybrat příslušný obrázek do pozadí.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • I Vás zdravím, pane Černý,

  speciální šablonu pro tvorbu tzv. Squeeze page přímo nemáme, vše ale můžete ve Webnode zařídit pomocí funkce „Registrace uživatelů na stránkách“. Díky ní můžete na webu vytvořit úvodní poutavou úvodní stranu s formulářem pro sběr kontaktů, ostatní stránky by ale byly zabezpečené. Na ty by se dostali pouze ti návštěvníci, kteří by se k vám registrovali a projevili tak opravdový zájem o vaše služby.

  Více o prémiové funkci „Registrace uživatelů“ se dozvíte také v naší nápovědě: http://www.webnode.cz/napoveda/index.php/?/Knowledgebase/Article/View/1679

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, pane Haratíku,

  není zač se omlouvat :). Pro výběr některé z široké škály šablon Nevia a Inspire stačí v editoru webu kliknout na “Šablona webu”. Nové šablony pak naleznete přímo v sekci “Kategorie šablon”, a to na konci zobrazeného seznamu. Zobrazují se zde pod jmény uvedenými v článku, neřadí se ale podle abecedy. Opravdu tedy je potřeba sjet až úplně na konec seznamu.

  Přeji Vám s nimi mnoho úspěchů :),
  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, Michale,

  děkujeme za dotaz. RSS kanál a mapa stránek se u šablony Inspire opravdu samy nezobrazují, na webu ale nechybí. Stejně jako u šablon z kategorie Trendy nebo Darko je na webu naleznete pod tlačítkem „Přejít na“ – „Systémové stránky“. Můžete tedy sám rozhodnout, kam např. výzvu ke sledování RSS umístíte – odkaz na tuto stránku můžete vložit jednoduše přímo do textu na libovolné místo na webu.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Zdravím, Bobe,

  jde totiž o to, že tyto „náhledy“ zajišťuje funkce „Katalogy“, která je v těchto šablonách dostupná. Je tedy potřeba katalogy vložit – můžete je přetáhnout z nástrojové lišty. Názorný návod pro vložení katalogu naleznete také zde: http://www.webnode.cz/napoveda/index.php/?/Knowledgebase/Article/View/370

  V novém záznamu z katalogu pak již přímo budete mít možnost pro vložení obrázku :).

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, paní Černá,

  děkujeme za tip. Styl písma pečlivě vybírali naši grafici právě tak, aby bylo pro lidské oko co nejpříjemnější a nechalo vyniknout právě velkým obrázkům. Oproti starším šablonám se tak třeba může zdát méně kontrastnější, jde ale spíš pouze o zvyk :). Pro návštěvníky je takto mnohem příjemnější.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, paní Durisová,

  skvělé, jsme rádi, že jste spokojená :). Neváhejte a pochlubte se novým kabátem vašeho webu i s námi :)!

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, paní Kuncová,

  velikost náhledů bohužel není možné změnit, ta byla nastavena našimi grafiky tak, aby byla co nejoptimálnější.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Michal

  Děkuji

 • Mirek

  Jde u šablony NEVIA rozšířit hlavní (prostřední) panel? Zdá se mi málo široký a nalepený na levém panelu (resp. vše orientované nalevo) a přitom téměř celá pravá polovina je prázdná a na ní zobrazená pouze fotografie z pozadí (mám 22″ širokoúhlý monitor).

  Jinak je šablona velmi povedená, ale takto mi to přijde zbytečné plýtvání místem, resp. kompozičně nevyvážené a přitom další nová šablona Inspire se vyrovnává již na střed.

  Děkuji

 • Janek

  Chci se zeptat zda u modelu Nevia jde změnít vzhled stránky? nabízí to jen jeden nedělený formát..

 • Dobrý den, Mirku.

  Šablony Nevia navrhli naši grafici speciálně právě takto, aby byla pravá strana co nejvíce uvolněna. Právě takováto kompozice totiž umožní co nejvíce vyniknout obrázku vloženému na pozadí, kdy právě v jeho pravé části může být objekt, který nejvíce přitáhne zájem návštěvníků.

  Speciální úprava vyrovnání na střed u šablony Nevia možná není, určitě vás ale potěším, protože v systému je již možné nalézt i další dvě sady zcela nových šablon, které na střed vyrovnané jsou :). Jedná se o šablony Sticky a Breeze.

  Jsem si jistá, že si z nich určitě vyberete. Brzy o nich budeme informovat také zde na našem blogu :).

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, Janku,

  děkuji za Váš dotaz. V šabloně Nevia opravdu není možné měnit rozložení webu, tedy vzhled stránky. Je zde možný pouze jeden nedělený formát. Ráda vám vysvětlím proč.
  Je tomu tak proto, že jiné rozdělení by rušilo design s jednou hlavní fotografií a pro návštěvníky by pak mohlo být prostředí webu zbytečně rušivé.
  Vícesloupcová rozložení webu jsou vhodnější pro designy jednobarevné nebo pro designy pouze s hlavní fotografií v záhlaví.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, paní Mašková, jedná se o nekomerční stránku http://www.nadhernaduse.cz/ :) Stále je co dělat, ale vzhled se mi líbí a vyhovuje.

 • Ivana Makovicová

  Dobrý deň, dá sa prosím zmeniť fotografia v pozadí v šablóne Sticky?

 • Výborně, paní Durisová,
  moc děkujeme za sdílení :) ! Stránce nový kabát opravdu svědčí.

  A co ostatní? Neváhejte a ukažte nám i Vaše proměny :)!

  Dagmar Mašková, tým Webnode.

 • Dobrý den, paní Makovicová.

  V šabloně Sticky se již pozadí změnit nedá, zde jsou vybrána našimi grafiky pevně, stejně jako u šablon Inspire.
  Změnit jej ale můžete u šablon Breeze, a to stejným způsobem, jako v šabloně Nevia :).

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • David Žižka

  Dobrý den,

  tak když i to stojíte tak sem dám také svůj odkaz: http://davidz.webnode.cz/
  :)

 • Jana

  Prečo sa nedá platiť mesačný poplatok? rada by som platila mesačne.

 • Petra Holubová

  Dobrý den, zvolila jsem si novou šablonu Sticky a nevím, jak změnit úvodní obrázek a u některých bloků chybí vpravo červený křížek na odstranění bloku.

 • Dobrý den, pane Žižko,

  i Vám moc děkuji za ukázku, stránky vypadají skvěle :) ! Přeji Vám mnoho závodních úspěchů!

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode

 • Dobrý den, Jano,

  bohužel, měsíční platby nejsou možné, umožňujeme pouze platby roční.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Dobrý den, paní Holubová,

  u šablony Sticky můžete úvodní obrázek změnit jednoduše tak, že na něj najedete myší a kliknete na tlačítko „Upravit obrázek“, které se v pravém rohu objeví. Obdobně to funguje i u všech ostatních šablon. U šablony Sticky se však nedá změnit obrázek na pozadí, to je možné pouze u šablon Nevia nebo Breeze.

  Pokud se vám pak u některých bloků nezobrazuje křízek pro smazání, stačí přejít do režimu „Šablona“ – „Pokročilé nastavení“. V něm se již křížek pro smazání zobrazovat bude.

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • SzotekCZ

  Já jsem teda rád, že nejsou podle abecedy, protože vím, které jsou nejnovější :)
  Ale možná bych tam přidal něco jako „možnosti řazení“ :)

 • Petr Nešpor

  DObrý den přeji.
  Mám podobnou otázku ohledně formulářů na sběr adres. Toto řešení formou registrace mi nevyhovuje. Chtěl bych mít stránky přívětivější a vypisování formuláře by bylo třeba jen pro případ, že si čtenář chce stáhnout zdarma pdf – jak toho využívají někteří méně agresivní infomarketeři. Není nějaký takový plug-in u webnode, kde by mohl takový formulář byl někde po straně stránky, typu: Chcete dostat e-book zdarma, napište jméno a e-mail a klikněte… plus k tomu potřebnou administraci. Díky.

 • Dobrý den, pane Nešpore,

  děkuji za dotaz.

  Myslím, že s tímto by Vám mohl pomoci například náš další formulář „Registrace pro zasílání novinek“. Ten byste si mohl právě individuálně upravit pouze pro dobrovolné vložení emailové adresy návštěvníků. Je také možné lépe s jeho umístěním na stránkách manipulovat.

  Více o všech možnostech a variantách našich formulářů se dozvíte v naší nápovědě zde: http://support.webnode.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/1900/

  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Danny

  Mám dotaz, je možné udělat interaktivní pozadí šablony? Nebo aby při každém kliknutí na jinou položku v menu, se pozadí měnilo.
  Někde jsem se totiž doslechl že není možné měnit webnode html kod?
  Díky za odpověď

 • Dobrý den, Danny,

  díky za dotaz. Přímo v našem editoru bohužel není možné udělat pozadí šablony interaktivní, tedy různé pro každou stránku webu. Mnohokrát Vám ale děkujeme za tip k vylepšení :) !

  I HTML kód našich šablon si ale se znalostí programovacích jazyků můžete upravit, mohlo by se Vám tak podařit takového interaktivního pozadí docílit. Jak šablonu pro takovou úpravu stáhnete do Vašeho počítače Vám poradí náš návod v nápovědě: http://support.webnode.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/2799/

  Pro úpravy šablon nad rámec editoru však nemůžeme poskytnout bližší uživatelskou podporu.

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode

 • MAGIC Ondřej Soukup

  Dobrý den,
  dá se odstranit viditelný název fotogalerie? – aby návštěvník neviděl jméno fotogalerie (název)

  Děkuji předem

 • Ondřej Soukup

  Dobrý den,
  dá se odstranit viditelný název fotogalerie? – aby návštěvník neviděl jméno fotogalerie (název)

  Děkuji předem

 • Dobrý den, pane Soukupe,

  viditelný název „Fotogalerie“ přímo odstranit sice nejde. Řešením ale může být vyplnit do jeho názvu pouhou mezeru – tím se pak prakticky zobrazovat přestane :).

  Chválím také celé vaše stránky, moc se vám povedly!

  Přejeme mnoho úspěchů,
  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Vítková

  Dobrý den, potřebuji v šabloně nevia u novinek nastavit fotku tykajíci se novinky aby se mi oběvila hned v zobrazeni miniatur….. děkuji

 • Smejkalová Hedvika

  NEKOMERČNÍ??? TO JE ŠPATNÝ VTIP !!! http://www.nadhernaduse.cz/sluzby/cenik/ JAK KRÁSNĚ BY VYPADALA TEPRVE TA KOMERČNÍ :-D )))) Problém je zřejmě v definici komerční a nekomerční…možná by se k tomu měl vyjádřit místní finanční úřad a vysvětlit pár pojmů, pokud není někomu trapno za výplody svého nemocného mozku chtít takové hříšné peníze, pomineme ty andělské nesmysly, a z lidí dělat hlupáky … Hlavně nekomerčně podniká šarlatánka, tak se mi u webnode přestalo líbit, poprvé problém že mi odebrali bez oznámení přístup ke mnou vytvořenému webu Turistického infocentra města Kralovice a naprosto diletantskému chápání komerce a nekomerce a autorských práv kde mi zůstaly autorské fotografie a moje tvrdá práce uzamčena a odstraněno moje autorství, mé články przněny, nelze je ani odebrat ani dohodnout podmínky o užití podle autorského zákona. Admin tady vůbec nejednal na moji stížnost, jak je možné odebrat a změnit bez nějakého oznámení údaje k administraci. Šupáci…jinak nelze nazvat tuto komedii…Chtěla bych osobně dostat do rukou toho, kdo umožnil někomu jinému převzít moje vlastnictví. Dostal by pár facek, dřela jsem 20 hodin denně…Tady tedy stránky nikdy víc!!! Vůbec žádný zákon a etika, hlavně když to sype. Nedostala jsem žádné jméno zodpovědné osoby, tak pokud to autorství nevyřešíte nezbývá než přemýšlet komu naúčtovat ztrátu mé práce, kterou mi neumožnil nikdo ani si zazálohovat !!! Bohužel za mé nepřítomnosti jste jen tak věnovali někomu co patří morálně mně, jen v hlavičce 7 fotografií, flash animace byla někým odstraněna a historické odborné texty nemají podpis autora, tak vám tedy děkuji, ale dále nechci. Nové šablony si strčte za klobouk, když nedokážete ochránit obsah stránek podle zákona!!! Podruhé tady ten alibismus tvrdé byznysmenky…k pláči…neetické …nelegální..

  Obchodní údaje
  Bankovní spojení:
  CZ: Poštovní spořitelna
  208 262 165/0300
  SK: ČSOB
  400 477 1505/7500

  IČO: 471 891 93

  DIČ: 107 170 0025

  nejsem plátce DPH

  Více zde: http://www.nadhernaduse.cz/sluzby/

 • Dobrý den, paní Smejkalová,

  máte-li nějako stížnost nebo pokud se stala nějaká nespravedlnost, určitě se neváhejte obrátit přímo na nás. Napište nám na email podpora@webnode.cz nebo na abuse@webnode.cz.
  Rádi vše prověříme.

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode