10 + 1 nejlepších Webnode webů roku 2014

Nejlepší webové stránky vytvořené s Webnode

Rok 2014 má pro Webnode mimořádný význam. Právě letos se nám podařilo překonat magickou hranici 18 000 000 uživatelů, kteří se rozhodli vytvořit si vlastní webové stránky s Webnode. A tak nastal čas, abychom představili nejzajímavější projekty, které letos vznikly. Naše regionální týmy vybrali weby, které vynikají jak celkovým designem a obsahem, tak znalostí oboru a schopnosti prorazit online.

Věříme, že tento krátký článek vám poslouží jako zdroj inspirace pro další práci s vašimi www stránkami. Jako bonus uvádíme nejzajímavější prvky každého z webů. Pojďte se na ně podívat s námi!

1. Web o e-mail marketingu EmailToolTester.com

Německé webové stránky věnované jednomu z nejužitečnějších nástrojů pro zvýšení návštěvnosti stránek – e-mailovému marketingu. Na webových stránkách najdete tipy jak vytvořit newletter, jaké nástroje využít k propagaci produktů a služeb a další rady a návody. Nejlepší prvky webu: jednoduchá struktura, srovnávací tabulky a prezentace obsahu pomocí multimédií.

Webové stránky o email marketingu Email Tool Tester

2. Webové stránky společnosti Necesito Reformar

Stránka vytvořená pro španělskou firmu, která renovuje a rekonstruuje budovy. Šablona stránky je plně přizpůsobená činnosti firmy, ikony fungují zároveň jako tlačítka a za zmínku stojí i obsahová strategie blogu. To vše umocňuje jednoduché a intuitivní prohlížení stránek, které z něj dělají příjemný zážitek.

Webové stránky stavební společnosti Necesito Reformar

3. Web hudební agentury Rocking Booking

Stránky české hudební agentury, která zastupuje místní kapely a poskytuje kompletní servis spojený s hudební produkcí. Na stránkách je použita responzivní webová šablona Nevia, která umožňuje snadno a rychle změnit fotku v pozadí. Rocking Booking skvěle využívá miniaplikace, například Google kalendář a fanbox, který je umístěný hned pod titulky článků věnovaných jednotlivým kapelám.

Web hudební agentury Rocking Booking

4. Internetové stránky o oblasti Lunigiana

Italská stránka vytvořená Asociací cestovních agentur Lunigiana má za úkol zvýšit povědomí o tomto regionu a také propagovat přidružené turistické služby. Náš italský tým si stránky zvolil především kvůli jejich kvalitnímu obsahu, překrásným fotkám, jazykovým mutacím a výbornému využití všech funkcí Webnode editoru.

Turistické webové stránky Lunigiana

5. Online tisková služba Instaprint

Španělská online tisková služba, která umožňuje zákazníkům tisknout v široké škále formátů. Šablona je opět plně přizpůsobená typu stránek, obsahuje více než 250 barevných obrázků, upravené bannery a miniaplikaci pro online zákaznickou podporu.

Online tisková služba Instaprint

6. Webové stránky o městě Kailua Navi

Stránky, které slouží jako informační centrum pro japonské turisty navštěvující město Kailua na Havaji. Náš japonský tým je vybral jako web měsíce mimo jiné pro způsob, jakým je zde využit katalog produktů a Google mapy. 

Webové stránky o městě Kailua Navi

7. Webové stránky firmy Châssis de Wallonie

Firemní web stejnojmenné belgické společnosti, která instaluje dveře a zárubně. Za povšimnutí stojí především vzhled www stránek, použití obrázků, které fungují zároveň jako tlačítka, způsob práce s formuláři a možnost stáhnout produktové listy v pdf formátu.

Internetové stránky výrobní firmy

8. Web o designu a výrobě nábytku Mebel V Dom

I z hobby se může stát opravdový byznys! Podařilo se to těmto stránkám, věnovaným navrhování a výrobě nábytku. Co tyto stránky odlišuje od ostatních, je jejich přívětivost a skvěle vytvořené menu. První úroveň je umístěna svisle a podúrovně jsou situovány vodorovně. Hned na úvodní stránce může zákazník vyplnit svůj e-mail, na který poté společnost zasílá newsletter. Najdeme tu i odkaz na nejpopulárnější ruskou sociální síť Vkontakte.

Webové stránky o designu a výrobě nábytku

9. Easy Stock Compras – eshop pro restaurace

Brazilský e-shop, který zásobuje restaurace, hotely a bary a jeho největší předností je distribuce produktů do 24 hodin od objednávky. Náš portugalský tým jej vybral jako web měsíce pro jeho atraktivní a funkční design, intuitivní kategorizaci produktů a jejich výborný popis. Kvalitní fotografie jednotlivých produktů dojem ještě umocňují.

Eshop pro restaurace a hotely – Easy Stock Compras

10. Web fanklubu Geração Rubro Negra

Tyto stránky slouží jako referenční bod pro fanoušky brazilského fotbalového klubu Flamengo. Facebooková komunita čítající více než 600 tisíc členů dokazuje, že tvůrci stránek opravdu vědí, jak s fanoušky komunikovat. Stránka zaujme zdařile upravenou šablonou a také rychlostí, se kterou jsou na stránky vkládány novinky.

Webové stránky funklubu

10 + 1

Pokud stále přemýšlíte, kam se poděl web číslo 11, nepátrejte dále – je to ten Váš! Dejte nám o něm vědět v komentářích pod článkem a nezapomeňte přidat screenshot.

A protože se blíží konec tohoto mimořádného roku, rádi bychom vám všem poděkovali za přízeň a popřáli vše nejlepší do roku 2015: Webnode vám přeje mnoho úspěchů a krásný nový rok!