5 tipů pro práci ve Webnode 2.0. Vytvořte si nový web

Logo nového Webnode

Internet se vyvíjí závratnou rychlostí a spolu s tím přicházejí nové trendy v oblasti tvorby webových stránek. Abyste i nadále mohli snadno vytvářet špičkové weby, spustili jsme službu Webnode 2.0. Naši grafici a programátoři si na ní dali opravdu záležet, takže stačí, když vložíte na stránky požadovaný obsah, a nový web v moderním provedení je na světě.

Služba Webnode 2.0 přináší nové šablony, editor i jiný styl tvorby webu. Radikální změnou například prošla nástrojová lišta. Jestliže vás zarazilo její minimalistické pojetí, nezoufejte. Většinu nástrojů totiž naleznete přímo u jednotlivých prvků na stránce. Na liště se nachází nástroje pro optimalizaci stránek a prémiové služby a také tlačítko PUBLIKOVAT, které má stále stejnou funkci – zpřístupní provedené změny návštěvníkům vašeho webu.

Panel nástrojů v novém Webnode 2.0

Lišta nástrojů prošla radikálním zeštíhlením

Připravené responzivní šablony téměř nemusíte upravovat. Stačí si vybrat tu správnou a doplnit požadovaný obsah. Abyste se v novém editoru bez problémů zorientovali, připravili jsme pro vás přehled základních funkcí.

Jak to funguje ve Webnode 2.0?

TIP 1: Přidání sekce aneb nekonečné webovky

V novém Webnode 2.0 se každá stránka skládá ze sekcí, se kterými můžete pracovat zcela samostatně. U každé sekce zvolíte rozložení obsahu a můžete změnit její pozadí. Na každou stránku svého webu můžete umístit tolik sekcí, kolik potřebujete. Myslete však na to, že návštěvníky nebude bavit scrollovat 5 virtuálních metrů, aby získali informace, které hledají.

Tlačítko pro přidání sekce ve Webnode 2.0

Po najetí kurzorem na spodní stranu sekce se zobrazí tlačítko plus pro přidání další sekce

TIP 2: Chcete text ve třech sloupcích nebo fotogalerii?

Do každé sekce můžete přidat další obsah. Umístění jednotlivých prvků můžete měnit dle schématu, které jste pro danou sekci zvolili. K dispozici máte 13 základních schémat, díky kterým na svůj web pohodlně vložíte text ve více sloupcích, fotogalerie, ceník služeb a další prvky. Stačí si vybrat vhodné schéma pro konkrétní informace.

Výběr schématu sekce ve Webnode 2.0

Dostupná schémata sekcí jsou řazena po osmi, další zobrazíte kliknutím na druhou tečku vpravo nahoře

TIP 3: Vdechněte webu osobitost vlastním pozadím

Máte jasnou představu o tom, v jakých barvách chcete webové stránky ukázat světu? Upravte pozadí libovolných sekcí tak, jak potřebujete. Vyberte si pozadí z rozsáhlé galerie obrázků a tapet přímo v editoru, nebo nahrajte vlastní obrázky a fotky. K dispozici máte také jednoduchá videa a můžete využít i animace ve formátu GIF.

Potřebné nástroje získáte kliknutím na tlačítko Nastavení v dané sekci. Tlačítko se zobrazí vpravo nahoře, ihned jakmile najedete kurzorem na příslušnou sekci. To stejné platí pro hlavičku a patičku.

Změna pozadí na webu ve Webnode 2.0

Vyberte si z přednastavených pozadí nebo si nahrajte vlastní pomocí nabídky Přidat obrázek

TIP 4: Jak přidáte obrázek a video?

V každé sekci objevíte minimálně jedno tlačítko plus, pomocí kterého přidáte požadovaný obsah. K dispozici máte celkem 9 objektů, kterými můžete doplnit jednotlivé sekce.

U všech objektů umístěných na stránce najdete panel nástrojů, stačí na objekt kliknout. Pomocí dostupných nástrojů můžete provádět úpravy nebo objekt odstranit (ikona koše). U některých objektů můžete také změnit velikost objektu nebo jej přemístit.

Vložení odkazu ve Webnode 2.0

Tlačítko plus pro přidání obsahu v konkrétní sekci se zobrazí po najetí kurzorem, po kliknutí se zobrazí nabídka

TIP 5: Jak upravíte text? Jako ve Wordu

S textem ve Webnode 2.0 pracujete zcela intuitivně. Kliknete na text, který chcete přepsat či formátovat, a jednoduše jej upravíte dle svých potřeb. Je to stejné jako v textovém editoru.

Pokud například chcete vložit odkaz do textu, označte konkrétní slovo či více slov a použijte funkci Odkaz. Pak už stačí, když zadáte URL adresu, na kterou má odkaz směřovat, nebo vyberete z rozevírací nabídky některou ze stránek svého webu.

Vložení odkazu ve Webnode 2.0

Označte text, využijte funkci Odkaz a vložte URL adresu

Nový web s moderním vzhledem pro každého

Díky Webnode 2.0 máte k dispozici jednoduchý a intuitivní nástroj pro tvorbu vlastního webu se špičkovým designem. Většina práce je hotová, jen musíte vytvořit obsah, který návštěvníky zaujme. Konečně máte důvod aktualizovat svůj starý web.

Webové stránky ve Webnode 2.0 jsou:

 • plně optimalizované pro mobilní zařízení,
 • přehledné pro návštěvníky,
 • vytvořené pro snadnou a rychlou správu,
 • dostupné ve verzi zdarma.

Nevíte, jak naprogramovat webové stránky? Nemáte cit pro grafiku? Přidejte se k tisícům uživatelů, kteří testovali Webnode 2.0 před jeho spuštěním, a vytvořte si nový web odpovídající nejnovějším trendům.

Mrkněte na 7 minutové video, které vám pomůže při prvních krocích s novým Webnode editorem.

Vývoj Webnode 2.0 samozřejmě stále pokračuje, brzy se můžete těšit na další funkce a možnosti. Napište nám, co postrádáte v novém editoru a bez čeho se neobejdete.

 • Tomáš

  Zdravím,
  chválím, nový editor je velmi intuitivní a přehledný :) avšak nepodařilo se mi nalézt možnost změnit, či upravit favicon. Nevím jestli jen špatně hledám a nebo zatím nebyla tato možnost přidána.

 • Petr

  Super změna už to chtělo. Palec nahoru ! Předpokládám, že některé prvky jsou stále ve vývoji. Např. jsem nemohl najít přidání kontaktního formuláře pro moji firemní stránku. V původním webnode byl.

 • Jana

  Podle FB diskuzí se na formuláře můžeme těšit již brzy :)

 • Dobrý den, Tomáši,

  díky za pochvalu, teď už to bude jen lepší a lepší ;-)
  O favicon mají uživatelé poměrně velký zájem, věřím tak, že funkce brzy přibude.
  Prozatím možnost úpravy faviconu není – po zakoupení vlastní domény a prémiových služeb zmizí naše logo a políčko pro favicon zůstane prázdné.
  Roman, tým Webnode

 • Dobrý den, Petře,
  díky za zprávu. Formuláře byly zrovna dnes nasazeny, můžete vyzkoušet.
  Další prvky budeme postupem doby přidávat – od uživatelů sbíráme podněty a podle jejich četnosti se rozhodneme, o co je největší zájem.
  Roman, tým Webnode

 • Dobrý den, Jano,
  díky za podání informací – je to přesně, jak říkáte. V tuto chvíli jsou dokonce již formuláře nasazené, můžete je tak odzkoušet.
  Roman, tým Webnode

 • Michal

  Připravuje se v novém 2.0 sekce NEWS jako je ve verzi 1.0?

 • Klárka

  Ahoj,
  zajímalo by mě jestli se do šablony(kontakt) dají předvyplnit mé kontaktní údaje tak abych pokaždé kdy šablonu vložím na stránku nemusela opakovaně vkládat jednotlivé údaje.

 • Dobrý den, Michale,
  články a katalogy jsou prvky, které prozatím připravujeme – řádově odhaduji několik měsíců.
  V tomto ohledu doporučím pro články vytvářet samostatné podstránky a odkázat na ně klasickými odkazy – viz.:
  http://screencast.com/t/MppwaTkHF2
  Roman, tým Webnode

 • Dobrý den, Klárko,
  pokud vytváříte nové stránky, nebo podstránky, budou vždy čisté, bez obsahu. Informace je tedy potřeba vždy doplnit.
  Pokud jde o formulář, nebo něco jiného, napište nám prosím na „podpora@webnode.cz“, podíváme se na to.
  Roman, tým Webnode

 • Máta

  Dobrý den,
  také chválím nový systém, mám z něj radost, skvělá práce a bezkonkurenční prostředí. Oproti původní verzi rozhodně krok vpřed. Nejvíc asi oceňuji možnost změny pozadí a kompozici textu a obrázků. Dá se s tím opravdu čarovat.
  Jediné co postrádám možnost vložení diskusního fóra a kdyby systém nějakým způsobem upozornil na nové příspěvky uživatelů (mail, nebo nějké upozornění v adminu) byla by to dokonalost.
  Děkuji a držím palce.
  Máta

 • Dobrý den, Máto,
  díky za pochvalu a za podněty – diskusní fórum prozatím chybí, dá se však nahradit jinou službou třetí strany, kterou na stránky vložíte jako html kód – např.:
  https://disqus.com/ – používáme i zde na blogu
  http://www.freecommentscript.com/

  Upozornění na nové příspěvky pak většinou chodí v rámci nastavení daných služeb.
  Případně můžete využít nějakou službu, která Vás bude upozorňovat na změny na stránce – např.:
  http://www.woko.cz/

  Pokud budete potřebovat s vložením diskuse pomoci, neváhejte se na nás obrátit na „podpora@webnode.cz“.

  Roman, tým Webnode

 • Luboš Louda

  Dobrý den, vkládání článků mi tam hodně chybí, bude to už v dohledné době? Možnost nahradit to podstránkami mě také napadla, není to ale moc praktické.

 • Dobrý den, Luboši,
  o datu přidání tohoto prvku nemám prozatím bližší informace, v dohledné době (2-3 měsíce) tak nejspíše nepřijde.
  Máte pravdu, že při větším počtu článků je práce trochu složitější, nicméně rychlejší způsob mě v tuto chvíli nenapadá.
  Pokud nám napíšete zprávu na „podpora@webnode.cz“, označíme ji a až dojde k přidání požadovaného prvku, dáme Vám vědět newsletterovou zprávou.
  Roman, tým Webnode

 • Vlastislav Grünwald

  Zdravím, zatím marně se snažím použít vlastní tapetu, pokud nahraji vlastní obrázek a chci ho použít jako pozadí, vždy se roztáhne přes celou šíři stránky. Jde nějakým způsobem službu přesvědčit, aby nahraný obrázek použila jako tapetu a opakovala jej v měřítku 1:1 místo roztažení přes celou šíři ?
  Děkuji.

 • Dobrý den,
  přidat vlastní opakující se tapetu do editoru prozatím možné není.
  Opakovat se budou pouze tapety, které jsou nabízené editorem. U vlastních obrázků dojde vždy k ořezu směrem ke středu stránky.

  Roman, tým Webode

 • Jan Horský

  To není odpověď na to proč se obrázek musí nesmyslně centrovat i když volím vlastní ořez.

 • Dobrý den,
  pokud zvolíte vlastní ořez, budou se centrovat ke středu Vašeho ořezu.
  Jinak důvodem tohoto chování editoru je požadavek na zachování responzivity šablony.
  Rozdíl mezi mobilním zařízením a velkým monitorem může být již velmi velký, je tak potřeba obrázky částečně upravit, aby se nezobrazovaly rozostřené a nekvalitní.
  Roman, tým Webnode

 • Michal

  Dobrý deň bude na nových weboch dostupná aj sekcia pre komentáre? :) Vopred ďakujem za odpoveď :)

 • Dobrý den,
  samostatný prvek pro komentáře prozatím nový editor neobsahuje.
  V tuto chvíli je možné přidat další stránku jako „Blog“ – je to stránka, na které se dají dělat články. V rámci článků se pak dají využít FB komentáře – tedy mohou komentovat uživatelé, kteří mají FB profil.
  Jinak mohu doporučit nějakou službu třetí strany, kterou na stránku vložíte pomocí html kódu.
  I toto fórum je dělané pomocí služby:
  disqus.com
  Případně mohu doporučit jednoduchý:
  http://www.htmlcommentbox.com/

  Pokud Vám nepůjde některý prvek nastavit, napište nám prosím na „podpora@webnode.cz“.

  Roman, tým Webnode

 • Peter

  Dobry den. Ako mam skopirovat excelovsku tabulku na stranku vytvorenu cez webnode 2? Vo webnode 1 to islo. Vo webnode 2 mi tu tabulku rozhadze. Da sa teda skopirovat excelovska tabulka? Ak nie, kedy to bude mozne?

  A 2. otazka. Vo webnode 1 mam vytvorenu stranku, no nemam zatial zakupenu vlastnu domenu ani ziadnu premiovu sluzbu. Pouzivam ju bezplatne. Ak si teraz zakupim domenu s premiovou sluzbou Mini, mozem tuto sluzbu vyuzivat este vo webnode 1, alebo uz musim pouzivat webnode 2? Pytam sa kvoli tej excelovskej tabulke. Vdaka

 • Dobrý den,

  možnost vložení tabulky nový editor prozatím neobsahuje. Prvek také do budoucna přibude, přesný čas prozatím neznám – v tuto chvíli se soustředíme na zaheslování stránky a napojení na sociální sítě.

  Tabulka se do editoru nakopírovat nedá – v tomto ohledu nedojde k zachování formátů – ty by se nedaly pro responzivní design použít.
  Prozatím je tabulku možné vložit pomocí html kódu:
  http://www.tablesgenerator.com/html_tables
  – nebo služby od google docs

  Osobně se mi osvědčilo tabulku udělat v Excelu, následně z ní vytvoříte obrázek a ten pak vložíte na stránku.
  Responzivita pak bude zachována, obrázek se bude na menším displeji zmenšovat. Pro tvorbu obrázků z výřezů obrazovky používám program Jing.

  Prémiové služby se pak aktivují vždy u projektu, kde je objednáte. Pokud tedy objednáte prémiové služby u projektu se starším editorem, budete nadále používat daný projekt a jeho editor.
  Nový editor je vlastně jiný program, není tak technicky možné mezi sebou editory přepínat.

  Roman, tým Webnode

 • Mášenka

  Rozhraní je hezké, ale chybí mi jedna podstatná věc: možnost více rubrik článků. Na každé stránce bych chtěla mít jinou kategorii článků, případně pak na začátku výpis úplně všech. Takhle je možnost článků pro mě dosti nepoužitelná.

 • Do you have anywhere your publications translated into English? I want to read it, but google translate give me not really good translation

 • Dobrý den, Mášenko,

  rubriky prozatím blog nemá, nicméně lze systém s rubrikami vytvorit za použití obrázků, textů a odkazů.
  V tomto ohledu Vás rádi nasměrujeme správným směrem, stačí napsat na „podpora@webnode.cz“.

  Roman, tým Webnode

 • Hello Nataly,

  basically every article here is translated to english, you just have to visit on our „webnode.com“ portal:
  https://www.webnode.com/blog/

  If your browser switches sites automatically to cz version, I would recommend to use incognito mode of the browser ;-)

  Roman, Webnode team

 • Hanka Mačudová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak změnit šablonu u rozdělaného projektu, popřípadě barvu šablony? hezký den
  Mačudová

 • Dobrý den, Hanko,

  u nového editoru není prozatím možné dodatečně měnit celou šablonu.
  Některé další prvky pak dodatečně také nelze měnit – styl hlavního menu, velikost obrázku v hlavičce stránky, fonty písma v nadpisech a základní barvy stránky.
  Pokud nevyhovují, bude potřeba zvolit jinou šablonu a stránku vytvořit znovu.

  Případně nám můžete dát vědět na „podpora@webnode.cz“, jaké konkrétní úpravy budete potřebovat, zkusíme najít způsob, jak vše provést.

  Roman, tým Webnode

 • Adam Fišer

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jak najdu na webnode šablonu země a na té zemi stojí děti. Předem děkuji.

 • Dobrý den, Adame,

  v tuto chvíli si nedovedu vybavit, kterou šablonu máte přesně na mysli, v nabídce jich máme několik stovek. Rád bych Vás poprosil, zda nám požadavek zašlete emailem na „podpora@webnode.cz“, ideální bude nějaký snímek obrazovky, pokud šablonu vidíte např. v nabídce nebo někde na našich stránkách.

  Roman, tým Webnode

 • Anna

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, je na nové verzi možnost přidat diskuzní fórum? popř. kde jí najdu? nebo jestli bych mohla poprosit o přidání této možnosti, určitě nejsem jediná kdo by ji uvítal.

 • Dobrý den, Anno,

  nový editor prozatím možnost přidávání klasických diskusí neobsahuje. Dají se použít pouze FB komentáře v rámci článků na blogu.
  Funkce postupem doby také přibude, v tuto chvíli se však soustředíme hlavně na tvorbu nového eshopu.

  Zde mohu doporučit využít služby třetích stran, které na stránku přidáte pomocí html kódu – např. https://disqus.com/
  Pokud Vám nepůjde nasadit, napište nám prosím na „podpora@webnode.cz“ zprávu, pošleme Vám konkrétní návod.

  Roman, tým Webnode

 • Lubos

  Dobry den,
  nedari se mne pridat odkaz k Souhlasu se zpracovanim osobnich udaju, muzete mne prosim poradit, jak to udelat?

  Souhlasím se zpracováním osobních údajů uvedených v této přihlášce. Dále souhlasím, aby dítě před konáním kroužku vyzvedl námi pověřený lektor.

  Dekuji

 • Dobrý den, pane Lubosi,

  pošlete nám prosím tento dotaz na naši podporu na „podpora@webnode.cz“.
  V tuto chvíli provozujeme dva různé editory, odpověď se tak bude lišit podle toho, co používáte.

  Případně můžete využít také náš Facebook (Webnode.cz).

  Děkuji a přeji hezký den.
  Roman, tým Webnode

 • Jiří Kubín

  Dobrý den,

  udělal jsem tabulku přes tablesgenerator. Jak a kam (kde najdu source?) ale vložit vygenerovaný kód na mojí strance na webnode?

  Neuvažujete o předloze tabulky?

  Předem děkuji.

 • Dobrý den,

  tabulku tvořenou html bude potřeba vložit do těla stránky dle tohoto návodu:
  https://www.webnode.cz/napoveda/index.php?/Knowledgebase/Article/View/3028/
  – tabulka se bude zobrazovat až v publikované verzi

  Náš novější editor pak tabulky zatím netvoří, prvek je poměrně komplikovaný kvůli požadavku na zachování responzitivy – osobně doporučím postup, kdy si tabulku uděláte např. v Excelu, následně si z ní uděláte obrázek (např. pomocí programu na tvorbu výřezů obrazovky Jing) a ten pak vložíte na stránku.

  Roman, tým Webnode

 • Martin Bieber

  Dobry den,situace s nemožností přidání vlastní opakující se tapety se stále nezměnila?

 • Dobrý den, pane Martine,

  v editoru přibyla možnost kopírovat vytvořené stránky a blogposty (kromě domovské) – pokud si tedy uděláte nějakou podstránku jako vzor, můžete ji v editoru v sekci „Stránky“ zkopírovat – takže už centrovat obrázek nebude nutné.

  Roman, tým Webnode

 • Eva Bártová

  Dobrý den, je nutné u vás ořezávat fotky, pokud je vkládám na stránky do fotogalerie? Jaký si musím zakoupit profil, abych se mohla telefonicky spojit s podporou? Bartova

 • Dobrý den,
  telefonní číslo posíláme v emailu potvrzujícím aktivaci služeb – je pak jedno, jaký z prémiových balíčků zvolíte.
  U fotogalerie se v klasickém zobrazení vytváří čtvercové náhledy, fotky přímo upravovat nutné není, ovšem udělá se z nich náhled.
  Jinak se dá zvolit jiný výchozí styl fotogalerie (nástěnka), který bude původní formáty respektovat.
  Roman, tým Webnode