Novinky ve Webnode 2.0: statistiky návštěvnosti, formuláře a nové funkce v CMS

V posledních týdnech jsme dokončili hned 6 novinek, které vám usnadní práci s vaším Webnode webem. Na dalších funkcích pilně pracujeme a přineseme vám je již za několik týdnů.

Formuláře

Jednou z prvních funkcí, která přibyla do nového editoru Webnode 2.0, jsou formuláře pro váš web. Snadno přidáte sekci s rezervačním či objednávkovým formulářem, nebo upravíte formulář podle vlastních potřeb.

  Můžete nastavit děkovnou zprávu, nebo uživatele po odeslání formuláře nasměrovat na speciální stránku. Odpovědi od svých návštěvníků si jednoduše zobrazíte ve výpisu formulářů u vašeho webu.

Data_z_formulářů

Statistiky návštěvnosti

Vytvořili jsme pro vaše stránky přehledné statistiky návštěvnosti. Sledujte vývoj návštěvnosti za poslední měsíc a s Prémiovými službami odhalte zdroje návštěvnosti, oblíbené stránky i přehledy za delší období.

Statistiky návštěvnosti

Novinky v editoru (CMS)

Hned několik zajímavých funkcí na vás čeká při editaci vašeho webu. Uživatelé s Prémiovým balíčkem Standard či Profi mohou vyzkoušet následující novinky:

   • Favicon – Do záložky prohlížeče nyní můžete přidat vlastní ikonu místo favicony Webnode. Nahrajte vlastní ikonu nebo využijte některou z atraktivních ikonek, které nachystali naši designeři.
   • Google Analytics – Připojte ke stránkám svůj účet Google Analytics a sledujte pokročilé statistiky návštěvnosti.
   • HTML Hlavička / Patička – Přidejte HTML kód do hlavičky a patičky celého webu. Můžete pak snadno využívat pokročilé statistiky a jiné zajímavé funkce.
   • Indexace vyhledávači – Nyní můžete své stránky skrýt před roboty vyhledávačů a přidat je do vyhledávání, až si budete jisti, že jsou připravené. Tato funkce je dostupná všem uživatelům.

Novinky v editoru Webnode

Věříme, že vám novinky zpříjemní práci s Webnode editorem. Další funkce pro vás již chystáme! Máte-li návrhy na další funkce editoru, dejte nám vědět v komentářích.

 • WARS

  Další funkce editoru by měli být zcela určitě články/katalogy. Poté možnost měnit velikost textu číselníkem, typy písma.

 • Dobrý den,
  díky za zprávu a za podněty. O prvky články/katalogy je poměrně zájem, postupem doby by tak měly přibýt.
  Číselník u velikosti písma si zapisuji jako uživatelský podnět a předám vývojářům.
  Jinak typy písma jsou v tuto chvíli omezené hlavně proto, aby nedocházelo k narušování základnímu stylu šablony – celkově jsou připravené podle oboru podnikání, pro právníky se tak hodí jiné typy písma, než pro školku – uživatelům jsme v tomto ohledu chtěli pomoci právě omezeným výběrem fontů. V tomto ohledu uvidíme, co nám přinese budoucnost – určitě tuto možnost nevylučuji, v tuto chvíli však budeme řešit spíše chybějící prvky.
  Roman, tým Webnode

 • WARS

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď. Můžete upřesnit co znamená u článků/katalogů pojem „postupem doby“? Dle mého se jedná o základní funkcionalitu webu.
  Děkuji

 • Dobrý den,
  v tuto chvíli vývojáři pracují na prvcích pro blogy, přesné datum přidání prvku neznám, během vývoje se může stát hodně věcí.
  Články se dají v editoru v tuto chvíli také tvořit použitím nabízených prvků:
  http://screencast.com/t/MppwaTkHF2
  Zde je pak příklad stránky uživatele, který má poměrně hezky udělaný systém:
  http://www.kdyjindy.com/
  Pokud nám napíšete zprávu na „podpora@webnode.cz“ s požadavkem na přidání článků, označíme ji a až bude prvek dostupný, zašleme Vám krátkou informační zprávu.
  Roman, tým Webnode

 • Monika Surmajová

  Dobrý den, mne by zajímalo, kdy bude na webu spuštěna funkce pro blog? O aktuálním řešení přidávání článků vím, ale je to velmi nepraktické. Děkuji. M.

 • Dobrý den,
  na systému pro přidávání článků se v tuto chvíli přednostně pracuje, již se rýsuje finální podoba. Osobně čekám nasazení nových prvků na začátku podzimu, to by mohlo již být otestováno a nasazeno.
  Roman, tým Webnode

 • Monika Surmajová

  Super, děkuji :-)

 • Dobrý den, mne by zajímalo jestli jde nastavit pod blog nějaké počítadlo čtenosti – jak je to na klasickém blogu. Pokud to nejde tip na html potěší. :-)

 • Dobrý den, Pavle,

  takové počítadlo náš editor nemá. Napadá mě, že byste mohl použít klasické počítadlo návštěvnosti, které umístíte na danou stránku.
  Při správném nastavení pak bude brát data např. jen z daného článku (jedné stránky).

  Na Google jich najdete řadu, vyhledával bych „počítadlo návštěvnosti na web“, nebo anglicky „visit counter embeded (html)“.
  V tomto ohledu by se dala nejspíše použít i jednoduchá služba od Toplistu:
  https://www.toplist.cz/

  Roman, tým Webnode