Spustili jsme pro vás novou funkci! Blogujte jako profík

O možnost přidávání článků, novinek a blogů jste si v poslední době hodně psali. Rádi vám přání plníme, a tak si nyní na své stránky můžete přidávat firemní novinky, psát články o aktuálním dění nebo se rovnou stát blogerem.

Vlastní blog za několik minut

Blog jednoduše přidáte do vašich současných stránek jako novou stránku. Šablona stránky s názvem „Blog“ obsahuje všechno, co pro přidávání novinek na svůj web potřebujete. Připravili jsme pro vás tři články, které vám ukáží, jak pracovat s texty a jak maximalizovat možnosti, které vám nová funkce přináší.

Snadno vytvoříte všechno, od nejjednodušších článků až po blogposty plné fotek. První fotka, kterou vložíte do článku, zároveň poslouží jako úvodní foto a nemusíte tedy vybírat a nastavovat žádný speciální obrázek.

Výpis článků a tlačítka pro jejich správu

Nastavení a zobrazení článků

Pro každý blogpost můžete snadno upravit základní SEO nastavení a naplánovat, který den bude článek publikován. Články spravujete stejně jako stránky vašeho webu. V nastavení můžete ke všem příspěvkům také přidat Facebook komentáře a tlačítka pro sdílení, nebo do jejich hlavičky a patičky vložit speciální HTML kód.

Nastavení jednotlivých článků

Jakmile máte vytvořené první články, můžete si pohrát s jejich zobrazením. Systém umožňuje různé styly výpisu, které mezi sebou můžete jednoduše přepínat. Chcete zobrazit pouze nadpis každého článku? Nebo používáte krásné obrázky a chcete se jimi pochlubit? Vyzkoušejte různé možnosti a zvolte tu, které nejlépe doplní styl vašich stránek.

Články neuvidí vaši čtenáři pouze na stránce, kterou jste blogu věnovali. Výpis článků můžete vložit i na jakoukoliv jinou stránku a přizpůsobit styl jejich zobrazení tomu, co již na stránce máte. Zvolit můžete stručný výpis ve formě obsahu, vloženého do existující sekce, nebo rovnou úplně novou sekci s chytlavým nadpisem.

Jak přidat výpis článků na jiné stránky webu

Věříme, že vás možnost přidávání novinek a článků potěší. Pokud tuto funkci již využíváte nebo byste se o ní rádi dozvěděli více, napište nám do komentářů pod článkem.

PS: Chystáme pro vás i několik nových šablon určených přímo pro blogery.

 • Dominik Gerža

  Funkce je super a popravdě mě konečně donutila si založit vlastní blog, nad kterým přemýšlím už asi rok.

  Bohužel jsem už nečekal na šablonu přímo pro blogera, což jak zjišťuju jsem asi měl. Tak se chci zeptat, jestli bych se pak nedalo nějak domluvit s administrátorem a když bych smáznul tu aktuální stránku a chtěl přejít na tu novou šablonu, abych nemusel čekat 30 dní, kvůli stejnému pojmenování. Mám v plánu později koupě balíčků, takže to chci první otestovat. stayblondak8.webnode.cz

  A pak prosím přidejte jednoduchou funkci. Hlavička článk https://uploads.disquscdn.com/images/53d2e223df8affbbb3fdc9b78c414dbd88b6b435f811d255f9b3425ca73c06a3.jpg u má *NÁZEV* a pak jen *DATUM*. Rád bych aby i zde byla možnost přidání řádku, protože bych rád uvedl přibližnou dobu čtení např *4 minuty čtení* hned pod datem publikace. Protože takhle je to docela rušivě v nadpisu a do data to přidat nejde.

 • Dobrý den, Dominiku,

  děkuji za zpětnou vazbu, podnět s přidáním informace o délce čtení předám v rámci uživatelských podnětů dále, děkuji za dobrý tip.

  Co se týká ochranné doby 30 dní – ta je nastavena z bezpečnostního důvodů hlavně kvůli uživatelům. V tomto ohledu výjimku udělat nemohu.
  Do budoucna by měly přijít ještě také šablony určené přímo pro bloggery, řádově bych je očekával na konci tohoto měsíce, v tuto chvíli se provádí závěrečné testování, možná by tak stálo za to ještě chvíli počkat.
  Jinak pokud budete mít u stránky vlastní doménu, není potřeba název projektu až tolik řešit, ten navenek nikdo neuvidí, Google bude stránku indexovat pod názvem Vaší vlastní domény.

  Roman, tým Webnode

 • Kristyna

  Dobrý den,
  začala jsem využívat funkci blog, ale jen jako novou stránku (ne jako šablonu). Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, aby tato stránka byla hlavní stránka na mých webovkách?
  Dějuji

 • Doblrý den, Kristyno,

  blog se dá přidat pouze v rámci další stránky. Domovská stránka se pak nastavit jiná nedá – u každé šablony je vytvořená tak, aby ji dobře načítaly vyhledávače, změnu z tohoto důvodu neumožňujeme. Nicméně je možné na úvodní stránku přidat výpis článků, který může sloužit jako rozcestník pro články.

  Roman, tým Webnode

 • Matopsani

  Dobrý den,
  všimla jsem si, že stránka s výpisem článků označená jako blog jde prozatím na web vložit jen jednou. Bude v budoucnu možné jich tam mít víc? Nebo bude možné přidat pouze blok s výpisem článků, jako to bylo možné v původním systému? Potřebuji vkládat a třídit větší množství textů, tato šablona by mi velmi ulehčila práci a myslím, že nejen mě.
  Jinak se mi to, jak je tato funkce postavena noc líbí, i když ji zatím zkoumám jen ve „zlušebním režimu“ stránky, těším se až budu moct na nový systém najet oficiálně.
  Děkuji moc za odpověď.
  Martina Máta Noskova

 • Dobrý den, Matopsani,

  děkuji za zpětnou vazbu. Blog se bude ještě rozšiřovat, v plánu je přidání tzv. Rubrik, které blog roztřídí na jednotlivé sekce. Dané rubriky by pak měly mít také vlastní výpisy článků. V tomto ohledu však musím poprosit o trpělivost, toto rozšíření je ve vývoji, ještě to tak chvíli bude.

  Prozatím doporučím různé sekce blogu vytvářet pomocí vlastního rozcestníku. Jednotlivé články umístíte na samostatné podstránky a na hlavní stránce pak budete mít rozcestník sestavený z obrázků a části článků, který povede přes odkaz na požadovaný článek.

  Roman, tým Webnode

 • Matopsani

  Dobrý den, moc děkuji za odpověď, na další rozšiřování se těším.

 • Dobrý den.
  Kde přesně prosím najdu možnost vložit stránku s Blogem? Nikde v nabídkách jsem to nenašel.
  Děkuji, Bohdan

 • Dobrý den, Bohdane,

  blog se do editoru přidá dle tohoto návodu:
  https://www.webnode.cz/napoveda/index.php?/Knowledgebase/Article/View/3961/

  V editoru kliknete na „Stránky“, přidáte novou stránku a jako typ stránky zvolíte právě Blog.

  Tyto návody pak vkládají blog do nového editoru, pokud používáte ještě starší (projekt založený před více, než rokem), bude návod jiný – napište nám případně na „podpora@webnode.cz“, zašleme konkrétní instrukce ;-)

  Roman, tým Webnode

 • Anrey Darkiller

  Dobrý den,
  mohu se zeptat, jak vložím – a hlavně vytvořím – fórum na své stránce?

  Děkuji, Anrey

 • Dobrý den, Anrey,

  děkuji za dotaz – fórum prozatím nový editor přidat neumožňuje.
  V tomto případě je možné použít služby třetích stran, které na stránku vložíte pomocí html kódu.

  Mohu doporučit službu „disqus.com“, na které je postavený i tento blog.
  Případně tuto jednoduchou službu:
  http://www.htmlcommentbox.com/

  Roman, tým Webnode

 • Pavlína Lázničková

  Dobrý den,
  nepodařilo se mi v blogu přidat tlačítka pro sdílení u všech článků. Poradíte mi, prosím, jak to nastavit?
  Zkušební verze: http://malymnich.webnode.cz/novinky/

  Děkuji
  Pavlína Lázničková

 • Dobrý den, Pavlíno,

  pro sdílení článků je prozatím potřeba používat služby třetích stran přes html kód – např.:
  https://www.addtoany.com/buttons/customize/

  Rádi Vám v tomto ohledu podrobněji poradíme na emailu „podpora@webnode.cz“.

  Do budoucna plánujeme přidání sdílení přímo do editoru, snad Vás tak brzy potěšíme.

  Roman, tým Webnode