Natočte zdarma obrazovky návštěvníků na svém webu

Smartlook je jednoduchý nástroj, který natočí obrazovky vašich návštěvníků na webu. Získáte tak informace, které vám Google Analytics neřekne. Stačí se podívat na videozáznam pohybu myši vašeho návštěvníka.

Vidíte, kde klikal myší, co vyplnil do formulářů, kde strávil nejvíce času nebo proč odešel z vašeho webu. Snadno tak odhalíte chyby na webu a získáte super inspiraci, jak ho vyšperkovat.

Přejít na Smartlook

Zprovoznění Smartloooku je snadné. Za 2 minuty to rozběháte. Stačí si vytvořit účet na www.smartlook.com. Na e-mail vám přijde Smartlook kód, který vložíte do šablony svého webu. Zde je jednoduchý návod, jak vložit kód na vaše stránky a e-shop.

Jakmile nasadíte Smartlook kód na svůj web, můžete se začít dívat „návštěvníkům přes rameno” na jejich monitor. Zde jsou tipy, na co se při sledování nahrávek zaměřit.

Mám na webu obsah, který návštěvníci ignorují?

V nahrávkách můžete vidět, který text návštěvníci ignorují, nebo naopak čtou. Když návštěvník čte text, přejíždí po něm myší a tráví nad ním čas. Pokud máte na webu text, který by vaši zákaznici zaručeně měli číst, zjistěte si přes nahrávky ve Smartlooku, jestli tomu tak skutečně je. Texty, které návštěvníci přeskakují, můžete zvýraznit, zkrátit a upravovat, dokud je návštěvníci nezačnou číst.

Nahrávky návštěvníků

 

Na co se návštěvníci dívají předtím, než nakoupí?

Klíčem k efektivnímu sledování nahrávek je jejich segmentace a sledování ve správném kontextu. Filtrujte si např. nahrávky návštěvníků, kteří:

 • a) dokončili cíl na webu (nakoupili)
 • b) nedokončili cíl na webu

Sledujte, jakou poslední informaci návštěvník viděl předtím, než tento cíl dokončil. Co návštěvníka přesvědčilo k tomu, aby nakoupil apod.

Návštěvníky vyberete tak, že do filtru zadáte URL adresu, která se zobrazí zákazníkům po dokončení cíle. Může to vypadat například takto:

Filtrování návštěvníků

To je pro dnešek vše. Vytvořte si účet na www.smartlook.com a vyzkoušejte si nasbírané rady. Budeme se těšit na vaše reakce. :)

 • Harper Povar

  To je velmi zajímavý článek.
  Stejně jako čtení zpráv z vašeho blogu.

 • Dobrý den,
  děkujeme – tato služba je opravdu užitečná, díky ní můžete vidět, co lidé na webu opravdu dělají.
  Další články budou přibývat, případně doporučím také náš Facebook (Webnode.cz).
  Roman, tým Webnode

 • Christia Buntleitner

  Amazing tool. Can I also track people on my social account page?

 • Hi Christia,
  I am really not sure what you mean by social account page – if its your FB, Instagram, etc. page I don´t believe that you would be able to use it – just because you wont have access to the source of the page itself to insert the needed html code.
  If you mean sth else, please let us know on „support@webnode.com“, we will gladly advise if possible.
  Roman, Webnode team