4 způsoby, jak na reklamě AdSense skutečně vydělávat

Váš web vám může přinášet peníze, aniž byste na něm prodávali jakékoliv zboží nebo služby. Jak? Díky reklamě Google AdSense. Pokaždé, když na ni někdo klikne, vy dostanete od Googlu zaplaceno. Její zřízení a nastavení je přitom jednoduché a zvládnete ho během pár minut. Takže proč nezačít vydělávat ještě dnes?

Abyste mohli nastartovat svůj pasivní příjmem, je třeba se do systému AdSense nejprve zaregistrovat. K tomu vám stačí vlastní web a e-mailová adresa. Po samotném přihlášení je třeba vyplnit ještě osobní údaje, protože Google bude chtít vědět, kam má peníze odeslat.

Aby mohla reklama začít fungovat, čeká vás také vložení měřícího kódu přímo do webu. Ale nebojte se – v nápovědě je postup podrobně popsán a nemůžete se ztratit. Jakmile máte unikátní kód vložený, začíná celá zábava. My vám nyní dáme 4 tipy, jak z této reklamy vytěžit co největší zisk.

Udělejte z reklamy přirozenou část webu

Jaké odstíny používáte na svém webu nejčastěji? Reklamy by s barvami měly ladit tak, aby působily jako jeho standardní část. To zvýší jejich důvěryhodnost a lidé na ně budou ochotněji klikat. Pozitivem je, že vy sami si vybíráte, jaké reklamy se na vašem webu budou zobrazovat. Ty, které vám nevyhovují pak můžete snadno zakázat.

AdSense reklama v souladu s webem

Dejte své reklamě pevné místo

Opět je hlavním cílem, aby AdSense na vašem webu působil přirozeně. Vy sami si totiž můžete vybrat, kde bude reklama umístěná – jestli v pravé/levé části webu, pod hlavičkou nebo v patičce atd. V ideálním případě byste ji měli vložit na každou stránku stejně. Vaši návštěvníci ji tak budou vnímat jako nedílnou část a opět se zvýší jejich ochota klikat.

Testujte, testujte, testujte

Když si budete procházet prostředí AdSense, najdete široké možnosti nastavení. Nebojte se experimentovat a trochu si s ním pohrát. Snadno zjistíte, co vám funguje lépe a s čím se nevyplatí ztrácet čas. Doporučujeme vám, abyste své testy nechali nějaký čas, alespoň týden běžet. Jen tak si zajistíte relevantní a nezkreslené výsledky.

Pohled na AdSense statistiky

S reklamou to nepřehánějte

Pamatujte si, že všeho moc škodí a to oplatí i v případě reklamy. Čím více jí na svém webu budete mít, tím dříve a častěji návštěvníci vaše stránky bez zájmu opustí. V lepším případě je nebudete zajímat, v tom horším je můžete i naštvat. Vždy je proto lepší mít jeden banner, s nímž budete mít pravidelné zisky, než hodně bannerů, z nichž k vám do kapsy nepůjde ani koruna.

Mimochodem, víte, jak zvýšit počet návštěvníků vašeho webu? V první řadě o vás musí vědět vyhledávače jako Google nebo Seznam. Rádi vám poradíme, jak se na ně jednoduše napojit a dostávat se pravidelně na přední příčky.

Využíváte na svém webu reklamy? Jak se vám daří?  Budeme rádi, když se o své zkušenosti s AdSense podělíte.

 • simona
 • JH

  Aby byly zisky z adsense zajímavé, je třeba mít skutečně velkou návštěvnost. Nejraději se domlouvám na reklamě přímo s firmou či podnikatelem a ti mi platí přímo. Je to výrazně zajímavější. Ale také náročnější. Web musí být úspěšný, sledovaný. Viz např. http://www.akciecz.cz/

 • Dobré ráno, JH. Máte pravdu, bez velké návštěvnosti Vám AdSense tolik peněz nevydělá. Ale to ani bannery, protože když nemáte velkou návštěvnost, nikdo Vám za reklamu nezaplatí. Právě proto je užitečný AdSense. Pomůže Vám rozkoukat se v terénu, naučit se základům a přivydělat si nějakou korunku. S trochou snahy pak každý může zvýšit návštěvnost svého webu, vydělat více peněz, a třeba si vyzkoušet i jiné druhy reklamy.
  Rád slyším, že se Vám v tomto druhu podnikání daří. Mnoho úspěchů i do budoucna! :) Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Pěkný den, Simono. Pokud chcete využívat Google AdSense, musíte si zakoupit vlastní doménu. Domény 3.řádu (něco .webnode.sk) totiž nepřijímá – je to nové omezení od Google. S pozdravem, Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Fotograf Ondřej Dobiáš

  zdravim, musim mít zaplacenej webnode nebo to jde i na strankach od webnode zdarma. kdyz mam vlastni domenu. kod jsem tam vlozil reklama se mi nezobrazuje :( díky.

 • Pěkný den, Ondřeji.
  Reklamu AdSense si můžete vložit i na stránky ve verzi zdarma. Když se ale přihlásíte do programu AdSense, Google vyhodnotí Vaše stránky a rozhodne se, jestli Vás do programu zapojí nebo ne.

  Vaše stránky musí také dodržovat Programové zásady AdSense (viz tady: https://support.google.com/adsense/answer/48182) Na e-mail by vám mělo přijít upozornění, jestli jste byl přijat do programu AdSense nebo ne. Pokud o žádném e-mailu nevíte, doporučuji si projít spamy.

  Hodně štěstí do budoucna.
  Vojtěch Žák, tým Webnode

 • Mě se reklamy normálně zobrazují. I když mám něco.webnode.cz

 • LUkÁš

  ale nevydělává to je tam máš zpytečně :D

 • Není pravda,peníze mi chodí.

 • Jan Pokorný

  Možná by bylo dobré čtenářům vysvětlit, že výdělky z AdSense musí zdanit. A nejen to. Protože je Google sídlem v EU, musí se také registrovat k platbě DPH a vše vykazovat. To je nakonec proč hodně lidí dá přednost sKliku.

 • Michal

  Já osobně doporučuji http://www.exoclick.com/signup.php?login=leaderjohny , přehledné a vysoké marže a velký výběr z banerů.

 • Elizabath

  Dobrý deň,

  Potrebujete pôžičku? dávame von following.Business úvery, osobné pôžičky, úver splatiť účty, a mnoho more.Are hľadáte za peniaze

  platiť účty? Ak áno, napíšte nám teraz via: elizabethvillegas600@gmail.com pre dátumovka.

  Vďaka Pan David

  (Elizabethvillegas600@gmail.com)

 • Bishop Johan

  Ahoj,

  Potřebujete půjčku? Jsme legitimní a garantujeme
  Družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
  Institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
  Potřebujete půjčku za jakýmkoli účelem? Jste ve finančním problému?
  Potřebujete finanční řešení? Zde je příležitost pro vás poskytnout řešení všech vašich finančních problémů, naše půjčky jsou rychlé a snadné.
  Kontakt: bishopjohan900@gmail.com dnes požádat o půjčku, kterou můžeme poskytnout
  Úvěr, který bude vyhovovat vašemu rozpočtu pouze 2% úrokové sazby, pokud máte zájem e-mail nám dnes přes: bishopjohan900@gmail.com

 • Zeki Murat

  Ahoj,

  Tu je ďalšia finančná príležitosť, sme legitímni a garantujeme
  družstevnej záložne a poskytujú úvery jednotlivcom, podnikom, vláde,
  inštitúcií, cirkví a obchodných organizácií a ľudí všetkých druhov.
  Potrebujete úver na akýkoľvek účel? Máte finančný problém?
  Potrebujete finančné riešenie? Tu je riešenie všetkých vašich finančných problémov, naše pôžičky sú rýchle a jednoduché. Kontaktujte nás dnes prostredníctvom: kubranisa004@gmail.com požiadať o pôžičku, môžeme poskytnúť pôžičku, ktorá bude vyhovovať vášmu rozpočtu len na 3% úrokovú mieru.

 • Roland

  Nabízíme úvěry v rozmezí od 50.000 kč do 80000000, – kč .

  Prosím, kontaktujte mě e-mailem pro více d detaily .

  E-mail : rolandgarnier@seznam.cz

 • Lenka Bridova

  Garantujeme rychlé vypořádání Vaší žádosti o úvěr.

  Rychlá a pohodlná finanční půjčka, kterou můžete použít pro cokoli. Nízká úroková sazba je stabilní po celou dobu splácení úvěru. Díky širokému spektru poskytnutých finančních úvěrů může získat tento úvěr téměř každý žadatel v České republice. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné smluvní podmínky. finance, které můžete využít pro to, co potřebujete. Tato nabídka je platná pro celou Českou republiku. E-mail: pujckyuver101@seznam.cz

 • Juan Sebastian

  Zaručujeme rychlé vyřízení vaší kreditní žádosti.

  Rychlá a pohodlná finanční půjčka, kterou můžete použít na cokoli. Nízká úroková sazba je stabilní po celou dobu splacení úvěru. Díky široké nabídce poskytnutých finančních půjček může tuto půjčku získat téměř každý žadatel v České republice. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky služby. Finance, které můžete použít na cokoli potřebujete. Tato nabídka platí pro celou Českou republiku. E-mail: frolex.okfinance110@gmail.com

 • Karoline Maria

  Rychlá pujcka – prímý investor 50.000Kc až 60,000.000Kc. Pujcte si ješte dnes bezkonkurencní služby pro zamestnance, duchodce, osvc, dpp, úp. Peníze cerpáte okamžite. Jednoduché podmínky, Jasná smlouva Pro bližší informace volejte: cz.karoline@post.cz

 • Fredric Blossom

  naléhavá půjčka

  Nabízím vám jedinou finanční půjčku od přímého investora 10 000 až 50 000 000 Kč. Tato nabídka platí pro celou Českou republiku a pro všechny občany. Splatnost této půjčky může být stanovena na 460 měsíců, s možností předčasného splacení za jakoukoli cenu a bez jakéhokoli navýšení. Vezměte si půjčku a zaplaťte své peníze do 24 hodin …… Pro více informací mě kontaktujte na e-mailové adrese ..

  E-mailem; katarzyna.kaykoloanfirm@gmail.com

  Čekejte na vaše zprávy
  Nejlepší regars ….

 • petra helcova

  Dostali jste se do nelehké finanční situace a nevíte kam se obrátit protože v bance vám vaši žádost z nějakého důvodu zamítli. Nyní můžete využít této skvělé příležitosti a získat výhodný finanční úvěr od 40.000 Kč až do 50.000.000 Kč se splatností kterou lze nastavit až na 240 měsíců Vyřízení všech potřebných formalit včetně vyplacení financí už do 24 hodin od podepsání úvěrové smlouvy. Zcela zdarma a nezávazně žádejte na emailu: petrahelcova@gmail.com whatsapp +420607476514