Varianty jsou tu: Prodávejte své zboží v různých velikostech, barvách i příchutích!

Varianty produktů jsou jednou z nejžádanějších funkcí našich nových e-shopů. Připravili jsme pro vás proto snadný způsob, jak prodávat stejný produkt v různých barvách, velikostech či příchutích. Přidejte do svého obchodu varianty produktů a umožněte tak zákazníkům vybírat podle libosti.

Výběr z jednotlivých variant 

Jak vytvořit varianty produktu

Varianty naleznete v okně pro přidání a úpravu produktu. Celé okno jsme nově zorganizovali do několika záložek, tak aby pro vás práce s produkty byla co nejjednodušší. Po kliknutí na záložku varianty začněte s vytvářením obecných kategorií, například barva, rozměry nebo materiál, a jednotlivých variant produktů. Jednou vytvořené varianty můžete použít pro jakýkoliv další produkt. Budou se vám automaticky nabízet.

Vytváření variant

Nastavení variant

Pro každou variantu produktu i kombinaci variant můžete nastavit jinou cenu, produktové číslo, počet kusů, nebo ji můžete i skrýt v nabídce obchodu. Stačí zapnout nastavení variant a vyplnit potřebná pole.

Nastavení ceny, dostupnosti a zobrazení jednotlivých variant

Nastavení cen, dostupnosti a zobrazení variant

Verze zdarma a Prémiové balíčky

Varianty produktu jsou součástí Prémiového balíčku Profi. Pokud provozujete svůj web ve verzi zdarma, máte balíček Limited, nebo Mini, můžete si tvorbu a nastavení variant jednoduše vyzkoušet v editoru stránek. Vaši zákazníci si mohou jednotlivé varianty objednat. S těmito balíčky však nebudete mít přístup k údajům zákazníků potřebným k uskutečnění prodeje. S balíčkem Standard si můžete tvorbu a nastavení variant také vyzkoušet v editoru stránek, v publikované verzi ale nebudou varianty pro zákazníky dostupné.

Tip: Varianty skvěle využijete, nabízíte-li různé rozměry či velikosti balení. Chcete-li, aby si zákazníci mohli vybírat barevné odstíny produktu podle fotografií, doporučujeme vám vytvořit samostatný produkt pro každou barvu.

Na variantách i nadále pracujeme, vylepšujeme a chystáme se přidávat nové funkce i do ostatních záložek produktu. Dejte nám proto vědět, jaké vylepšení nebo nová funkce by se vám hodily. Třeba do komentářů pod tímto článkem.