O čem psát vlastní blog

Vždy jste chtěli psát vlastní blog, ale nevíte kde začít? První otázka, která vás pravděpodobně napadne, je, o čem by takový blog měl být. V následujících řádcích zjistíte, jaká témata čtenáře nejvíce zajímají, a můžete se do psaní pustit ještě dnes.

Před začátkem je vhodné zvážit, jaké jsou vaše blogovací záměry a cíle. Chcete si jen zaznamenat zajímavé postřehy každého dne, vytvořit firemní blog, který podpoří vaši značku, nebo předat svoje znalosti a psaním si přivydělat? V každém případě je dobré se zaměřit na téma, které je vám blízké, a psát pro vlastní publikum.

Jaká témata jsou nyní na internetu nejvíc v kurzu?

Životní styl
Blogy o životním stylu jsou jedněmi z nejpopulárnějších na internetové scéně. Vzhledem k tomu, že pokrývají celou řadu různých témat, mohou si najít širokou škálu čtenářů. Nejčastějšími tématy jsou politika, kulturní události i každodenní vlogování. Psaní o společenských akcích či počítačových hrách anebo sdílení zkušeností z vlastní práce vám mohou pomoci přivydělat si.

Móda
Módní průmysl má obrovský dosah a mnoho lidí ho bedlivě sleduje. Pokud máte cit pro módu a zajímají vás novinky z této oblasti, můžete založit vlastní blog. I zde najdete specifické žánry, od nejnovějších kolekcí slavných návrhářů přes sportovní oblečení až po různé styly obouvání. Pokud váš blog přiláká dostatečně velkou fanouškovskou základnu, je pravděpodobné, že vás osloví některé značky s nabídkou spolupráce.

Rodičovství
Rodičovství je poměrně známou oblastí mezi blogery i téma, které vám může přinést peníze navíc. Můžete sdílet historky a zkušenosti se svými čtenáři, tipy v těhotenství nebo rady, jak vychovat zodpovědné dítě. Námětů ke psaní poskytuje rodičovství bezpočet. Můžete si také vydělávat testováním a recenzováním různých produktů.

Jídlo
Blogy věnované jídlu a stravování se obecně těší velké popularitě. Pokud vás baví zkoušet nové recepty, vařit zdravé jídlo nebo hodnotit restaurace ve svém okolí, blog o jídle může být to pravé pro vás. Kvalitní obsah má velký potenciál přilákat širší publikum i věrné fanoušky a třeba při propagaci některé restaurace získáte večeři na účet podniku.

Osobní finance
Baví vás čísla a počítání? Proč nesdílet tipy jak ušetřit, jak vytvořit rodinný rozpočet či dosáhnout finanční nezávislosti? Mnoho lidí ocení rady, jak hospodařit nebo založit vlastní firmu. Zajímavé mohou být i zkušenosti s investováním a poskytováním služeb finančního poradce.

Zdraví a fitness
Pro stále větší množství lidí začíná být zdravý životní styl důležité téma. Právě to vám dává skvělou příležitost být cenným zdrojem informací. V kurzu jsou různé cvičební sestavy, silový trénink a hubnutí. Zajímavým přivýdělkem pro vás může být sponzorovaný obsah, prodej potravinových doplňků nebo přímý marketing.

Cestování
Blogy o cestování se netěší stejné popularitě jako životní styl nebo móda, ale stále lákají velké množství zapálených fanoušků. Populárním tématem je například cestování s dětmi, zajímavé destinace doma i v zahraničí, ale i tipy, jak si správně zabalit a vytvořit itinerář před cestou. Vaše rady mohou pomoci ostatním vyvarovat se častých chyb. Reklama na blogu nebo čtivě napsané sponzorované posty vám mohou vydělat na další výlety.

Kutilství a vychytávky
Baví vás ruční práce? Vytvořte si o nich blog. Úpravy a dekorace interiéru, zajímavé techniky a různé vychytávky také přitahují velkou komunitu uživatelů. Jako zdroj příjmů vám pak může sloužit přímo prodej rukodělných výrobků nebo pořádání seminářů, kde ostatní naučíte některé z technik.

Není nač čekat. Vyberte si téma a začněte psát vlastní blog ještě dnes. Pro začátek jsme pro vás přichystali dva krátké návody jak začít.

Jak pracovat s editorem stránek:
https://www.youtube.com/watch?v=tLxp5XX_4QE

Jak vytvořit vlastní blog:
https://www.webnode.cz/napoveda/index.php?/Knowledgebase/Article/View/4708/

 • Olga Bajková

  Já jsem spojila tématiku jídla, zdravi a fitness do fitness food blogu http://www.bajolafit.cz I když jsou ty témata populární, tak mám pocit, že trh začíná být přesycený.

 • Dobrý den, paní Olgo,
  stránku máte moc pěknou a obsahově je velmi zajímavá.
  Věřím, že publikum se Vám bude jenom rozšiřovat – obzvláště s přesahem do sociálních sítí a případně místní komunity. To by pak mohlo být právě něco, co Vás odliší od stránek podobného zaměření.
  Roman, tým Webnode

 • Pavla Stejskalová

  Dobrý den, vytvořila jsem si u vás již svou webovou stránku http://www.yogaofraw.cz a ráda bych k tomu připojila ještě blog, je možné založit si u Vás blog a propojit ho již s mou stávající webovou stránkou?Děkuji Pavla Stejskalová

 • Dobrý den, paní Pavlo,

  blog se dá obecně připojit ke každému projektu vytvořenému u nás.
  Pro novější editor naleznete informace o přidání blogu zde:
  https://www.webnode.cz/blog/2016/10/spustili-jsme-pro-vas-novou-funkci-blogujte-jako-profik/

  Případně nám napište zprávu na podporu, rádi Vás navedeme správnou cestou ;-)

  Roman, tým Webnode

 • Pavla Stejskalová

  Děkuji, už si s tím pohrávám :-)

 • olgabajkov wrote