Co je Pinterest a jak vám pomůže

Možná se ptáte, co se stalo se sociální sítí Pinterest. Žije sice tak trochu ve stínu Facebooku nebo Instagramu, ale se svými více než 300 miliony aktivních uživatelů jde rozhodně o zajímavý zdroj návštěv. Zakladatel Ben Silbermann navíc Pinterest vytvořil tak, aby byl co nejatraktivnější právě pro vás – tvůrce obsahu. 

Nejprve jen stručně, co vlastně Pinterest je. Představte si ho jako takovou veřejnou on-line nástěnku, kam si  připíchnete hezké obrázky („pin“ znamená anglicky „špendlík“ nebo „připíchnout“). Ty pak sdílíte se svými kamarády. Obrázky v Pinterestu je možné si také uspořádat do vámi vybraných kategorií nebo na svou nástěnku připíchnout fotku z nástěnky někoho jiného. Vše je založeno na vizuálním sdílení. Jak tedy Pinterest využít pro vlastní prospěch?

Poznejte cílovou skupinu

Konečně sociální síť, kde máte o uživatelích poměrně jasno. Jde totiž v drtivé většině (cca 80 %) o ženy. Ty sem navíc chodí především pro inspiraci nebo aktuální trendy a v USA dokonce častěji než na Instagram. Stačí tedy trocha dobrého vkusu a vizuálně atraktivních produktů a máte vystaráno. Výhodu mají v tomto směru fotky spojené s bytovými doplňky, jídlem, módou nebo cestováním.

Tvořte co nejatraktivnější obsah

Určitě jste už někdy slyšeli, že dobré zboží se prodává samo. Na Pinterestu jsou však pravidla trochu jiná a v jistém směru jednodušší. Můžete mít špičkový produkt, ale aby uspěl, musí se také líbit. Dejte mu atraktivní obal, zajímavě ho nafoťte a pozorujte rozdíl. Dobře vypadající obrázky budou lidé sdílet a kupovat mnohem raději.

Existuje zajímavější akce než Burning man?

Veďte návštevníky zpět na svůj web

Zaujmout lidi na sociální síti je ale jen polovina práce. Nezapomínejte ale na vlastní web, ke kterému Pinterest patří. A tím nemyslíme jen odkaz v profilu. Návštěvníky k sobě můžete směřovat z každé kategorie nebo obrázku. Máte e-shop? V tom případě nechte lidi nakoupit rovnou z Pinterestu – i takovou možnost máte.

Takto může vypadat nákupní proces

Dávejte svým fotkám řád

Rozdíl mezi dobrým a skvělým je v troše práce navíc. Věnujte svému profilu trochu té práce a rozdělte fotky do tematických nástěnek (např. podle materiálu, barev, složení, atd.). Vaši návštěvníci to ocení a mnohem snadněji se změní v zákazníky.

Jasně vidíte jednotlivé tematické nástěnky

Inspirujte se všude kolem sebe

Nástěnky a profily na Pinterestu jsou veřejné. To znamená, že můžete vidět profily svých fanoušků a oni k vám mohou připínat svoje fotky. Často tak narazíte na cenný zdroj inspirace a můžete včas inovovat nebo upravovat nabídku svých produktů. Nechte své zákazníky samotné říct, co by od vás chtěli.

Hledáte nějakou českou inspiraci? Atraktivní profil mají například e-shopy Designville, Almara shop nebo Bonami. Dobře s touto sociální sítí pracují i Recepty.cz a Happymag.cz.

Přesvědčili jsme vás? Dáte Pinterestu šanci, nebo ho už využíváte?

 • Vendulka Maderská

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné dát na web tlačítko „pin it“ pod jednotlivé příspěvky. Pokud je to možné, jak to tedy udělám?
  Děkuji za odpověď,
  Vendula Maderská

 • Dobrý den Vendulko,
  ano, je to možné. Zde najdete možnost vygenerovat si uživatelský widget http://pinterest.com/about/goodies/ („Pin It Button for Web Sites“). A zde zase návod, jak si jej vložit svého webu http://uzivatelsky-widget.jdem.cz).

 • Marcela

  Ahoj- je registrace a vyhledávaní na Pinterestu zdarma ,nebo se platí? Mám zájem o recepty a ruční práce- pletení, háčkování, pletení z papíru ,atd. Díky Marcela

 • Dobrý den, Marcelo,

  ano, registrace i vyhledávání na Pinterestu je zcela zdarma. Pinterest tak funguje podobně jako Facebook – jako velká sociální síť, kde tím hlavním je sdílení zájmů, tipů k tvoření, zábavě apd.
  Zvlášť pokud Vás tedy baví ruční práce, pak Vám mohu Pinterest jedině doporučit. Ale pozor – je doslova návykový ;).

  Dagmar Mašková, tým Webnode.

 • Nikola

  Dobrý den. Jak prosím mohu na web nahrát ověřovací soubor Pinterest .html? Viz obrázek. Děkuji Vám za odpověď.

 • Dobrý den, Nikolo,

  děkuji za dotaz. Ověření na Pinterestu je poněkud složitější. V tomto případě prosím zvolte možnost z levého dolního rohu „Proveďte ověření pomocí značky metadat“. Poté si budete moci stáhnout soubor potřebný k ověření, pravděpodobně bude ve formátu zip. Jakmile jej budete mít stažený, stáhnete přímo z Webnode také šablonu vašeho webu. Jak na to vám poradí tento návod http://www.webnode.cz/napoveda/index.php/?/Knowledgebase/Article/View/2799

  V této stažené šabloně pak vyhledáte složku „Variants“ a do ní vložíte rozbalený soubor stažený z Pinterestu.

  Pokud byste s procesem potřebovala poradit ještě víc, můžete nám také napsat přímo na zákaznickou podporu, na adrese podpora@webnode.cz.

  Ať se vám podaří ;) !
  Dagmar Mašková, tým Webnode

 • Marie Mrázová

  Prosím jqk zqčít sledovat někoho, jehož věci se mi líbí. Nevímn¨na co kliknout. Marie

 • Dobrý den, paní Mrázová,

  obecně – začít někoho sledovat na sociální síti Pinterest můžete po kliknutí na tlačítko „Follow“. Jelikož je Pinterest nezávislá a externí služba, nemohu vám poradit lépe, určitě se ale můžete obrátit přímo na jejich nápovědu. Ta je k dispozici zde: https://help.pinterest.com/cs

  Věřím, že kouzlu Pinterestu brzy propadnete a všechny jeho funkce poznáte :).

  Dagmar Mašková,
  tým Webnode

 • Dan

  Dobrý den, poté co kliknu na „Proveďte ověření pomocí značky metadat“ se mi zobrazí text na zkopírování. Co s tím mám udělat?
  Předem děkuji za odpověď

 • Ivana

  Dobrý den.Jak to mám prosím udělat,abych si mohla všechny ty úžasné návody na pletení a vaření přečíst v češtině,když jsem jazykově úplně nevzdělaná.Hm a počítačově asi taky.

 • jana

  Přihlásila jsem se u vás a dál si nedovedu poradit. Chěla bych si stáhnout obrázky, např.portréty, make up atd.Potřebuji je si uložit do složky, nevím jak na to . Děkuji Jana

 • Dobrý den, Jano,

  Pinterest je samostatný systém, nemůžeme Vám tedy poradit přímo my. Jistě ale všechny odpovědi najdete v krásně propracované nápovědě Pinterestu, která je k dispozici přímo zde: https://help.pinterest.com/cs/guide/all-about-pinterest

  Naleznete v ní krásná videa, která Vám názorně práci vysvětlí.

  Přeji mnoho příjemně strávených chvil :)
  Dagmar, tým Webnode