Pracujeme na vašem úspěchu: Novinky ve Webnode editoru

Možná se vám zdá, že se v poslední době zastavil nebo alespoň zpomalil celý svět. Pro Webnode to ale rozhodně neplatí. Neustále se snažíme, abyste měli ty nejlepší podmínky pro svoje online projekty. Ať už provozujete své osobní stránky, nebo vedete celý e-shop. Co konkrétního jsme pro vás tedy připravili?

Barvy a typografie

Šablony a jejich kompletní podobu pro vás připravuje tým zkušených designérů. Ti se starají, aby všechny barvy a prvky společně „hrály“ a fungovaly ve váš prospěch. Nyní vám dáváme ještě větší volnost při tvorbě vlastního webu. Můžete šablonu nechat prakticky v základním nastavení, nebo naopak měnit doplňkové barvy a písmo – je to na vás. Možnosti úprav najdete v Nastavení / Nastavení vzhledu. Samozřejmě jsme pro vás rozepsali kompletní postup – ať už pro úpravu typografie, tak pro detailnější nastavení doplňkových barev

Změna doplňkových barev na webu

 

Mobilní editor e-shopu

Asi největší a jistě nejdůležitější novinka. Už nemusíte hledat nejbližší PC nebo notebook, abyste mohli spravovat svůj e-shop. Celý editor je teď responzivní a svůj e-shop můžete mít doslova pod palcem na mobilu nebo v tabletu. Nemusíte navíc stahovat žádnou aplikaci – jednoduše se na mobilu přihlašte na webu Webnode. Mimochodem, pokud váš smartphone dobře fotí, může to být to jediné, co ke zprovoznění e-shopu budete kdy potřebovat.

Google AdSense

Vydělávat peníze můžete i ve chvíli, kdy máte „jen“ svoje osobní stránky s dostatkem kvalitního obsahu – nechte na nich zobrazovat reklamu prostřednictvím Google AdSense. Nápovědu, jak na to, najdete například zde. Nyní můžete na svůj web vložit také soubor Ads.txt, což je zjednodušeně kód pro seznam ověřených prodejců, kterým umožníte inzerovat na svém webu. I díky tomu se stanete důvěryhodnějšími – návštěvníci u vás totiž nenajdou například reklamy na zázračné „léky“ na zhubnutí nebo návody, jak uspět v loterii.

Nastavení souboru ads.txt

Redesign administrace

Spolu se zmíněnou typografií a barevností jsme pro vás připravili i decentní redesign administrace. Ta je nyní opět o něco intuitivnější a uživatelsky příjemnější. Všechny změny, které jsme připravili, jsme pro vás shrnuli do článku v nápovědě

Platba kartami přes platební bránu Stripe

Jsme rádi, když vám můžeme dát na výběr. Kromě klasické WebPay brány tak mohou „naše“ české e-shopy integrovat platební také bránu Stripe. Možná ji neznáte, ale využívají ji například takové společnosti a organizace jako Under Armour, UNICEF, Booking.com nebo Kickstarter. Jak novou platební bránu nastavit? Jako vždy, v sekcí Nastavení e-shopu / Platební metody. Podrobný postup, krok za krokem, jsme pro vás opět popsali v naší nápovědě

 

Zaregistrovali jste už nová vylepšení? Co dalšího byste uvítali? Dejte nám vědět a my se pokusíme vaše přání vyplnit.

 • Mates

  Změny to jsou v principu fajn, ale dát uživatelům větší možnost rádoby si změnit styl písma nebo barevnost, která je stejně předdefinovaná .. už tak fajn není. Chápu, že marketingově dobře zní „Šablony a jejich kompletní podobu pro vás připravuje tým zkušených designérů“. Řekl bych, že opak je pravdou a z hlediska designu hodně ztrácíte za konkurencí. Celkový vizuál webnodu i hlavní web je fajn, ale u vašich šablon se to říct nedá a v roce 2020 už je většina zastaralá. Od přechodu na nový editor se toho moc neudálo a stále největší problém vidím v až příliš uzamčeném editoru, kde si člověk nemůže zvolit čistě vlastní font nebo odstín barvy, který u vizuální identity své firmy používá. Snad tedy někdy příště:).

 • Dobrý den,
  děkuji za Vaše hodnocení – vyjít vstříc úplně každému není vždy možné, řada našich uživatelů předem připravené designy a kombinace barev velmi vítá, protože nemají zkušenosti s tvorbou stránek či grafikou a ušetří si tím nemalé množství práce, zároveň pak nepoužívají velmi nevhodné kombinace barev a fontů.
  Šablony se postupně vyvíjí a na pozadí probíhají další úpravy, takže do budoucna přijdou ještě další rozšíření.
  Zároveň zapisujeme každou jednotlivou zpětnou vazbu našich uživatelů a na základě nich se produkt také dále vyvíjí.
  Roman, tým Webnode

 • Mates

  Naprosto tomu rozumím a je mě jasné, že webnode je v principu postavený spíše pro uživatele, kteří nechtějí utratit velké množství peněz a času na vývoji webu. Nicméně to co jsem zmiňoval, například vlastní možnost výběru, alespoň z webových barev či lepší práce s textem, to jsou základní funkce, které nabízí v dnešní době prakticky každý. Je to tedy prostě škoda, ale samozřejmě neznám Váš business plán a budoucí plány na rozšíření. Důvod to tedy ať už finanční na vývoji nebo nějaký mít bude a jediné co zbývá .. je respektovat jak to je nebo být u konkurence. Tak či tak přeji hezký den a správný směr při vývoji.