Chcete uvést na trh nový produkt? Udělejte si nejprve zákaznický průzkum. Chystáte pro své známé akci a potřebujete on-line přihlášku? Žádný problém, ukážeme vám, jak funguje Google formulář.
V mnoha případech si ale vystačíte s integrovaným řešením přímo od Webnode. V něm můžete mít buď rovnou kontaktní formulář, nebo formulář vlastní. V něm si můžete mimo jiné:
- přidávat i odebírat jednotlivé položky
- přejmenovávat je
- určovat, jestli má být některá z položek povinná
- definovat, co se má s formulářem dít po odeslání
K tomu všemu jsme pro vás sepsali podrobný návod v naší nápovědě. Pokud však požadujete nějaké komplexnější řešení, stojí za to mrknout, jakou nabídku má v této oblasti Google. Už teď můžeme prozradit, že víc než dobrou.
Co jsou vlastně Google dokumenty?
Zjednodušeně – jde o online a bezplatnou alternativu kancelářského balíčku MS Office. I tady můžete vytvářet textové dokumenty, tabulky nebo prezentace. Vše můžete sdílet s vybranými lidmi, nebo veřejně na svém webu. Jedinou podmínkou, je využívání Google účtu, který se prakticky rovná vašemu e-mailovému účtu s koncovkou gmail.com.
Jak vytvořit Google formulář?
Počítáme tedy s tím, že máte vytvořený svůj vlastní Google účet, který vám vznikne i při založení e-mailové schránky u Google, která se jmenuje Gmail. Pak totiž můžete rovnou skočit na svůj automaticky přidělený prostor na Google disku. Právě tam pod symbolem barevného znamínka „plus“ vytvoříte nový dokument a rovnou můžete popustit uzdu svojí kreativity.

Jak ale funguje google formulář a co můžete v podstatě udělat hned „na první dobrou“? Třeba:
- Pojmenovat svůj formulář a doplnit ho popisem
- Vybrat si písmo, barevnost nebo umístit vybranou grafiku do hlavičky
- Přidávat libovolně sekce a duplikovat různé části




TIP:
Věděli jste, k čemu slouží google formulář a že ho snadno můžete upravit na online kvíz? V nastavení (symbol ozubeného kola) zvolíte možnost „kvízy“ a můžete si hrát s bodovým hodnocením odpovědí a vybírat, kdy se zobrazí odpovědi.

Jak s formulářem na web?
Nyní už víte, k čemu slouží Google formuláře. Jak je ale zveřejnit? Možností je několik. První z nich je sdílení prostřednictvím e-mailu, který pošlete na vámi zadané adresy. Pro takový případě máte automaticky přednastavený předmět i text zprávy.
Druhou možností je sdílení přes odkaz. Mimochodem – svůj odkaz má každý Google dokument a vy můžete libovolně udílet práva k němu (čtení, komentáře, změny).
Třetí a pro vás nejspíš nejdůležitější možností, je mít formulář přímo na svém webu. To zařídíte v podstatě na dvě kliknutí. Nejprve ve volbě „Odeslat formulář“ zvolíte třetí možnost znázorněnou špičatými závorkami. Pod ní uvidíte možnost „Vložit HTML“ a jste doma! Tento kód jednoduše vložíte kamkoliv na svoje stránky a máte hotovo. Pokud byste náhodou zapomněli přesný postup, připomeňte si ho v naší nápovědě.

Přišli jste vy sami na situaci, kdy se hodil formulář? Jaké řešení vám nejvíce vyhovuje? Webnode, Google nebo jiné služby jako CrowdSignal nebo Wofoo? Podělte se o svoje zkušenosti v komentářích!