Jak vytvořit vícejazyčný web?

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na nový návod Jak vložit novou jazykovou verzi.

Navštěvují-li váš web lidé hovořící různými jazyky, můžete si vytvořit verzi vašeho webu v dalších jazycích.

1. V editoru webu klikněte na ikonu "Jazyky" v nástrojové liště. Rozbalí se vám menu, kde vyberte možnost "Jazyk a texty".

Jak vytvořit vícejazyčný web?

2. Přidejte další jazyk kliknutím na tlačítko "Přidat další jazyk".

Jak vytvořit vícejazyčný web?

3. V nově otevřeném okně klikněte na rozbalovací šipku u položky "Jazyk". Vyberte ze seznamu jazyků ten, který potřebujete. V případě, že u nové jazykové verze budete chtít zachovat stávající strukturu stránky, necháte v "Nastavení kopírování" zaškrtnutou volbu "Ano" a potvrdíte kliknutím na tlačítko "OK".

Jak vytvořit vícejazyčný web?

4. Následně dojde k vytvoření nové jazykové verze. Okno s jazyky zavřete kliknutím na tlačítko "Zavřít".

Jak vytvořit vícejazyčný web?

5. Na vašem webu se objeví ikony vlajek, které znázorňují dostupné jazykové verze stránek. Když v editoru stránek na vlajku kliknete, můžete nově vytvořenou jazykovou verzi vašich stránek začít upravovat.

Jak vytvořit vícejazyčný web?

TIP: Jakoukoli z jazykových verzí webu můžete nastavit jako výchozí. Výchozí jazyk se zobrazí přednostně po zadání adresy vašeho webu. O prioritě zobrazení dané jazykové verze rozhoduje nejen nastavení výchozího jazyka u vašeho webu, ale především jazykové nastavení prohlížeče vašeho návštěvníka.

Výchozí jazyk nastavte v okně "Jazyk a texty". Klikněte na vybraný jazyk. Otevře se okno "Předdefinované texty". V horní liště tohoto okna klikněte tlačítko "Nastavit jako výchozí".

Jak vytvořit vícejazyčný web?

UPOZORNĚNÍ:  

  • Jazykové verze nelze vytvářet u e-shopů.
  • V případě firemních a osobních webů je jazyková verze dostupná v rámci Prémiových balíčků Standard a Profi.
  • Funkce "Vícejazyčnost" neslouží jako překladač již vytvořených textů. Veškeré vámi psané texty je třeba znovu doplnit/přeložit. V nové jazykové verzi jsou měněny pouze předdefinované texty v šabloně.

Nepodařilo se vám nalézt odpověď?