Registrovat vlastní doménu

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na nový návod Jak registrovat doménu.

Zaregistrováním nové domény zůstane obsah vašeho projektu stejný, pouze se k němu přidá nová adresa. Ceník domén naleznete zde.

V případě, že si přejete registrovat doménu COM, NET, ORG, INFO, BIZ nebo ES, věnujte prosím pozornost informacím v tomto článku

1. Přihlaste se do administrace webu, ke kterému si přejete pořídit novou doménu. Klikněte na odkaz "Registrace nové domény" v části "Domény a e-maily".

Jak zaregistrovat doménu

2. V novém okně zadejte doménu, kterou si přejete registrovat, a pokračujte kliknutím na tlačítko "Ověřit".

Jak zaregistrovat doménu

3. Zobrazí se výběr volných a obsazených domén. Vyberte si jednu nebo více volných domén, které vám vyhovují, a klikněte na "Registrovat". Pokud je vámi požadovaná doména již obsazená, vraťte se o krok zpět a zvolte doménu v jiném tvaru.

Jak zaregistrovat doménu

4. V následujícím kroku zvolte období, na které si chcete doménu zaregistrovat, a potvrďte kliknutím na tlačítko "Pokračovat".

Jak zaregistrovat doménu

5. Vyplňte správné osobní údaje (proč je potřeba uvést správné údaje?).

Jak zaregistrovat doménu

6. V případě, že máte obavu o své soukromé údaje, které jste zadali v předcházejícím okně, můžete si zvolit skrytou registraci. Vaše osobní údaje tak nebudou v souvislosti s touto doménou volně k dispozici na internetu.

Jak zaregistrovat doménu

7. Pro doplnění fakturačních údajů klikněte do políčka "Fakturační údaje". Poté zvolte způsob platby a objednávku dokončete kliknutím na tlačítko "Zaplatit".

jak zaregistrovat doménu


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?