Nastavit RSS kanály

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na novou nápovědu.  

RSS kanál je nástroj, který umožňuje informovat návštěvníky vašich stránek o všech novinkách, které se na vašich stránkách dějí. RSS kanály ve Webnode vytvářejí automaticky krátké zprávy z novinek či obecně jakéhokoliv obsahu, vytvářeného pomocí modulu "Články" a odesílá je vašim návštěvníkům.

RSS kanály - automatické doručování článků z webu

Zájemce o odebírání zpráv z RSS kanálu jedním kliknutím přidá RSS kanál vaší stránky do svojí RSS čtečky. Pokud vytvoříte nový článek, RSS kanál jej automaticky zaznamená a odešle o něm informaci odběrateli RSS do jeho čtečky. Uživatel je tedy vždy informován o tom, co se na vašem webu děje a nemůže mu nic uniknout.

rss

Webnode umožňuje také generovat do webové stránky obsah cizího RSS. Pokud chcete na svých stránkách zobrazovat informace o tom, co se děje ve vašem městě, o čem píše váš kamarád či novinky z kultury, vložte adresu RSS kanálu daného webu do generátoru RSS Board služby Blueboard.cz, Feed Wind či Feed.informer, nastavte parametry, které se vám líbí a získejte jejich HTML kód. Ve Webnode jej pak vložte jako jakýkoliv jiný HTML uživatelský widget (v editoru webu klikněte na tlačítko "Ostatní" – "HTML kód (Embed)".

UPOZORNĚNÍ: RSS kanály nelze ze stránek Webnode úplně odstranit, můžete je pouze deaktivovat. Deaktivaci lze udělat dvěma způsoby:

  1. Nepoužívat modul Články.
  2. V nastavení RSS (to otevřete kliknutím na "RSS" vedle ikony "Mapa stránek" a "Tisk") změňte "Přesměrování RSS" na "Ano". Do polí pod RSS kanály vložte nějakou fiktivní adresu - např. http://xxx.webnode.cz/rss/neco.xml. To způsobí, že se kanály přestanou generovat.

 


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?