Nastavit přístup pod heslem

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na aktuální návod Jak uzamknout stránku.

Prémiová služba "Přístup pod heslem" vám umožní zabezpečit heslem určité části webu. Můžete je zpřístupnit pouze vybraným návštěvníkům vašich stránek. Služba "Přístup pod heslem" je u osobních stránek přístupná od balíčku Mini, u firemních od balíčku Standard a u e-shopu od balíčku Profi.

Návštěvníci stránek se mohou zaregistrovat i sami díky funkci Registrace uživatelů na stránkách.  

1. V editoru webu přejděte na stránku, kterou chcete chránit heslem.

2. V nástrojové liště klikněte na tlačítko "Zabezpečení".

Přístup na web pod heslem

3. V nově otevřeném okně nastavte zobrazení dané stránky – buďto ji zpřístupníte všem návštěvníkům, nebo na ni povolíte přístup pouze vybraným uživatelům (těm, kterým dáte přihlašovací údaje).

Přístup na web pod heslem

4. Vyberte možnost "Pouze registrovaným uživatelům" a klikněte na tlačítko "Editovat".

Přístup pod heslem

5. Otevře se okno "Správa uživatelů". Zde můžete přidávat a odebírat uživatele, kteří budou mít přístup na zaheslované části vašeho webu. Nového uživatele přidejte kliknutím na tlačítko "Nový uživatel".

Přístup na web pod heslem

6. Následně vyplňte e-mail a heslo, které bude nový uživatel pro přístup používat. Volbu potvrďte tlačítkem "OK". Počet uživatelů, kterým vstup na stránky povolíte, není omezen.

Přístup na web pod heslem

7. Nezapomeňte změny na stránce publikovat, aby se projevily i návštěvníkům vašeho webu. Na stránce se poté objeví přihlašovací formulář.

Přístup na web pod heslem

TIP: Tuto funkci lze rovněž využít jako tzv. "odpublikování" vašich stránek, tzn. jejich uzamčení pro všechny uživatele na vámi požadovanou dobu.

UPOZORNĚNÍ:

  • Uživatelé, kteří mají přístupové údaje na uzamknuté stránky, se dostanou na veškeré uzamknuté stránky vašeho webu. Platí tedy, že uživatel, který má přístup na uzamknutou stránku A, má také automaticky přístup na uzamknutou stránku B.
  • Vytváříte-li uzamknuté stránce podstránky, nezapomeňte uzamknout i tyto podstránky. V případě, že to neuděláte, budou nadále přístupné všem návštěvníkům a budou je zobrazovat vyhledávače ve výsledcích vyhledávání.

Nepodařilo se vám nalézt odpověď?