Průvodce vytvořením webových stránek

1. Otevřete si stránku www.webnode.cz. Vyplňte název svého budoucího webu - políčko "Název webu", svůj e-mail a heslo. Po vyplnění těchto údajů klikněte na tlačítko "Registrovat a vytvořit nový web". (E-mail a heslo si nezapomeňte poznamenat. Budete je potřebovat pro přihlašování a k úpravám svého webu).

Průvodce vytvoření webových stránek

2. Následovat bude krátký průvodce registrací Vašeho webu. V prvním kroku si zvolte typ stránek, které chcete vytvořit.

Můžete si vybrat Osobní stránky, Firemní prezentaci, nebo Internetový obchod, podle toho,   k čemu bude váš web sloužit. V našem návodu jsme zvolili firemní stránky.

Poté můžete změnit název svého webu, případně doplnit slogan a především vybrat "Obor podnikání" kliknutím na odkaz "Zobrazit obory".

Průvodce vytvořením webových stránek

3. Z nabídky více než 100 různých oborů podnikání vyberte ten svůj a klikněte na něj. Na základě tohoto výběru budou v šabloně webu vytvořeny relevantní texty, které jsou připraveny na míru danému oboru.

Průvodce vytvořením webových stránek

4. Název oboru se automaticky vloží do políčka "Obor podnikání". Následně klikněte na tlačítko "Pokračovat".

Průvodce vytvořením webových stránek

5. V dalším kroku zvolte šablonu - vzhled Vaší prezentace - a opět klikněte na tlačítko "Pokračovat". (Pokud se Vám vzhled přestane líbit, můžete jej později jednoduše změnit.)

Průvodce vytvořením webových stránek

6. V posledním kroku vyplňte údaje o své firmě. Pro dokončení registrace a vytvoření webu stiskněte tlačítko "Dokončit registraci". (Vyplnění údajů Vám ušetří spoustu času - po dokončení registrace se tyto údaje automaticky vloží na příslušná místa webové prezentace).

Průvodce vytvořením webových stránek

7. Po dokončení registrace se objeví obrazovka s adresou právě vytvořených stránek. Pokud necháte zaškrtnuté políčko "Spustit průvodce pro začátečníky", bude Vás editací stránek provázet nápověda ve formě zvýrazněných políček.

Průvodce vytvořením webových stránek

8. Po kliknutí na "Zahájit editaci webu" přejdete do editoru webu, ve kterém budete moci stránky upravovat.

Průvodce vytvořením webových stránek 7

TIP: Jak můžete dále upravovat vaše nové webové stránky? To se dozvíte v dalším návodu Úvod do Webnode.


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?