Vložit měřicí kód Google Analytics

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na nový návod Jak vložit měřící kód Google Analytics.

Služba Google Analytics poskytuje informace o tom, jak lidé vyhledávají váš web a jak jej využívají. Pomocí těchto údajů můžete zlepšit návratnost investice do svého webu, zvýšit počet konverzí a vydělat na webových stránkách více peněz. Tuto službu můžete nyní velice snadno využívat na vašich stránkách Webnode.

1. Přejděte na stránku Google Analytics a přihlaste se do účtu Google. Pokud ještě u Google nemáte založený účet, zaregistrujte se.

Google Analytics přihlášení

2. Po přihlášení klikněte na "Registrace".

Google Analytics registrace

3. Na stránce "Nový účet" nahoře zvolte "Web" . 

Google Analytics nastavení

4. Na stejné stránce vyplňte v sekci "Založení účtu" informace o Vašem webu. Poté klikněte na tlačítko "Získat číslo pro sledování". 

Google Analytics účet5. Poté, co odsouhlasíte Smluvní podmínky Google Analytics, se Vám zobrazí číslo pro měření. Zkopírujte toto číslo. 

Google Analytics - kód6. Přihlaste se do editoru webu. Klikněte na tlačítko "Šablona webu" v nástrojové liště a vyberte možnost "Pokročilé nastavení".

Pokročilé nastavení

7. Klikněte na "Google Analytics" v části "Nástroje pro Webmastery".

Vložení měřicího kódu Google Analytics

8. Do pole "Měřící kód" vložte zkopírovaný identifikátor webu. Potvrďte kliknutím na tlačítko "OK".

Vložení měřicího kódu Google Analytics

9. Na závěr musí kód vložený na Vašem webu ověřit služba Google Analytics.


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?