Vytvořit a nastavit e-maily k vaší doméně

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na nový návod Jak vytvořit e-mailovou adresu.

Vlastní e-mailovou schránku si můžete vytvořit, pokud máte u svého webu aktivní prémiový balíček služeb a máte vlastní doménu druhého řádu - tedy např. mujweb.cz.

1. Přihlaste se do administrace webu a v pravém sloupci s odkazy klikněte v sekci "Domény a e-maily" na odkaz "E-mailové účty".

Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

2. Následně klikněte na tlačítko "Přidat e-mail".Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

3. Otevře se stránka s názvem "Přidat e-mailový účet". Vyplňte e-mail, vaše jméno, příjmení a zvolte přihlašovací heslo. Vytvoření e-mailu poté potvrďte kliknutím na tlačítko "Vytvořit".

Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

4. E-mailová schránka je nyní vytvořena. Její kapacita je 1 GB. Maximální velikost odesílané přílohy je 2 MB, maximální velikost přijaté přílohy pak 7 MB.               
Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

5. Do e-mailové schránky se přihlásíte tak, že na www.webnode.cz či www.webnode.sk kliknete vpravo nahoře na "Přihlášení". Zadejte vaši novou e-mailovou adresu a heslo, které jste při vytváření e-mailové schránky vybrali (tedy novou e-mailovou adresu a její heslo).

5

6. Po přihlášení přejděte do administrace Webnode. Vpravo naleznete tlačítko s obálkou "Můj E-mail". Pro vstup do e-mailové schránky na něj klikněte.

Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

TIP: Pokud později budete chtít e-mailovou schránku smazat, uděláte to v administraci webu v sekci "Domény a e-maily" pod odkazem "E-mailové účty". Zaškrtněte e-mail, který chcete smazat, a poté klikněte v horní liště na tlačítko "Odstranit". Volbu následně potvrďte a vaše e-mailová schránka bude spolu s veškerým jejím obsahem smazána. Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

Pokud chcete e-mail používat co nejpohodlněji, doporučujeme jej nastavit do poštovního klienta ve vašem počítači (Outlook, Thunderbird apod.). Návody jak na to najdete v sekci Emaily. Pokud chcete přece jen používat webmail, můžete si alespoň nastavit přeposílání zpráv ze schránky do jakéhokoliv jiného e-mailu.


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?