Vložit štítky

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na novou nápovědu.  

Štítky (nebo také tagy) usnadňují návštěvníkovi pohyb a orientaci na vašich stránkách. Jsou to slova a sousloví, kterými popíšete obsah svého webu. Přidáním štítků např. k článkům zjednodušíte návštěvníkům webu orientaci na stránkách. Štítky jim umožní dostat se rychle k článku na téma, které je právě zajímá. Články můžete označit štítky jako např. novinka, sleva, doporučujeme, atd.   

Štítky ve Webnode můžete přiřadit stránkám, článkům, fotkám ve fotogaleriích v klasickém zobrazení, položkám v katalogu a u e-shopů produktům a kategoriím. Všechny štítky se pak zobrazují v jednom bloku. Jako příklad použijeme vložení štítků do stránky.

Přiřazení štítků
1. Nejprve se přihlaste do editoru webu a zobrazte stránku, které chcete štítky přiřadit.

2. V horní pracovní liště v sekci "Stránka" klikněte na tlačítko "Vlastnosti".

Vložení a úprava štítků

3. Otevře se výpis vlastností stránky. V dolní části okna naleznete pole pro vložení štítků "Štítky". Vypište štítky a vaši volbu potvrďte kliknutím na "OK".

Vložení a úprava štítků

4. Pokud budete chtít nějaký štítek přidat či odstranit nebo štítky úplně smazat, postupujte stejně jako při vkládání štítků.

Vložení bloku se štítky
Nabídku všech štítků, které jste na webu použili a ze kterých si pak mohou vaši návštěvníci vybírat, vložíte do stránky pomocí obsahového bloku "Štítky".

1. V editoru webu zobrazte stránku, na kterou chcete blok se štítky vložit.

2. V horní nástrojové liště v sekci "Obsah" klikněte na tlačítko "Ostatní". Přejděte na položku "Miniaplikace" a vyberte možnost "Štítky".

Vložení a úprava štítků

3. Obsahový blok se štítky se automaticky vloží na konec hlavního sloupce stránky. Slova v bloku mají různou velikost – čím větší slovo či slovní spojení je, tím je jeho výskyt na webu častější a naopak.

Vložení a úprava štítků

TIP: Kliknutím na "Nastavení" v černé liště nad blokem se štítky otevřete okno "Nastavení výpisu štítků". V tomto okně můžete nastavit maximální počet štítků zobrazených na stránce. Volbu poté potvrďte kliknutím na tlačítko "OK".

Pokud již nebudete blok se štítky na stránce potřebovat, můžete jej smazat kliknutím na červený křížek v černé liště nad blokem se štítky.

Vložení a úprava štítků


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?