Klíčová slova a kam je umístit

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na novou nápovědu.  

Výběr klíčových slov
Správný výběr klíčových slov může zásadně ovlivnit úspěšnost optimalizace vašeho webu pro vyhledávače. Proto se držte následujících bodů:

 1. Začněte analýzou toho, co nabízíte. Sepište si seznam produktů a služeb, které jsou důležité pro vaše podnikání. Seřaďte je podle důležitosti.
 2. Využívejte varianty slov. Vezměte si do ruky váš seznam a zamyslete se nad synonymy.
 3. Neoptimalizujte příliš obecná slova. Příliš obecné klíčové fráze mají hned několik úskalí. Za prvé budete muset hodně bojovat, abyste dostali svoje stránky na přední pozice. Za druhé jsou méně rentabilní. Obecná slova vám na stránky přivedou uživatele, kteří ještě pořádně nevědí, co hledají. Jsou teprve na průzkumu. Až v další fázi budou ochotni nakupovat.
 4. Optimalizujte na slovní spojení. Uživatelé internetu jsou stále specifičtější a vědí, co hledají. Klíčová slova můžete doplnit o přídavná jména ("levné ledničky", "rychlá půjčka") nebo také o místní názvy ("kadeřnictví v Brně").
 5. Nezapomínejte na značku. Kromě loga je třeba vložit také název firmy. Roboti vyhledávačů obrázky nevidí.
 6. Využijte nástrojů pro práci s klíčovými slovy. Využitím například Google Adwords Keyword Tool zjistíte (nutná registrace), kolik lidí měsíčně daná klíčová slova vyhledává a jak jsou konkurenční. Můžete využít i dalších nástrojů jako Google TrendsSoovle nebo Übersuggest, u kterých není nutná registrace.

Umístění klíčových slov 
Klíčová slova je důležité umístit především:

 • Do názvu stránky a do identifikátoru (URL)
 • Do titulku stránky a do popisu
 • Do podnadpisů
 • Do samotného textu
 • Do názvů a alternativních textů u obrázků

Název stránky, identifikátor (URL), titulek a popis vyplníte v editoru webu, a to ve vlastnostech stránky. Řádek s klíčovými slovy nemusíte vyplňovat, protože pro vyhledávače dnes již nejsou tak důležitá.

Vlastnosti stránky

Meta informace

Práce s klíčovými slovy


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?