Jak zpřístupnit editaci webu dalším osobám?

Tento článek se týká původního editoru Webnode. Pokud byl váš web vytvořen v novém editoru, můžete přejít na nový návod Jak přizvat k tvorbě stránek další uživatele.


Váš web můžete spravovat v týmu. Jednoduše můžete dát souhlas k tomu, aby váš web mohl upravovat např. společník, kamarád či členové rodiny. Vybranému člověku můžete dát dva druhy práv:

  • Editor: uživatel má oprávnění editovat webovou prezentaci (měnit texty, přidávat články, nahrávat obrázky...)
  • Administrátor: uživatel může editovat webové stránky a smí také měnit nastavení projektu, vč. přidávání a odebírání uživatelů.

Editora či administrátora přidáte podle následujícího postupu:

1. Po přihlášení do administrace webu klikněte na odkaz "Administrátoři webu". Pokud máte firemní nebo osobní stránky, najdete jej vpravo nahoře v části "Správa webové prezentace". V administraci e-shopů se tato možnost nachází v sekci "Administrativa".

Zpřístupnění administrace webu dalším osobám

2.  Na následující stránce klikněte na tlačítko "Pozvat přítele".

Jak zpřístupnit web dalším osobám

3. Otevře se formulář, který vám umožní přidat nového uživatele. Vyplňte jeho e-mail a vyberte, zda si mu přejete dát editorská či administrátorská práva.

Zpřístupnění editace webu dalším osobám

4. Nakonec klikněte na tlačítko "Pozvat". Na zadanou e-mailovou adresu dorazí informace o přizvání uživatele k vašemu webu. Přijetí uživatel potvrdí kliknutím na zaslaný odkaz a zvolením přihlašovacího hesla. V návodu Jak přijmout pozvánku ke ke spolupráci na webu najdete přesný postup jak s pozvánkou pracovat.

Jak zpřístupnit web dalším osobám

TIP: Pokud budete chtít, aby administrátor či editor již neměl přístup k vašemu projektu, odstraňte jeho e-mail z "Administrátoři webu". Zaškrtněte jej a klikněte na tlačítko "Odstranit".Zpřístupnění editace webu dalším osobám


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?