Jak vytvořit vlastní e-mailovou adresu?

Mít e-mailovou schránku na vlastní doméně např. ve tvaru info@mujweb.cz má několik výhod. Taková e-mailová adresa vypadá důvěryhodně, reprezentativně a dobře se zákazníkům pamatuje.

Vlastní e-mailovou schránku si můžete vytvořit, pokud:

  • máte u svého webu aktivní prémiový balíček služeb
  • a zároveň máte vlastní doménu druhého řádu - tedy např. "mujweb.cz" (jak registrovat vlastní doménu?).

1. Přihlaste se do administrace webu a v pravém sloupci s odkazy klikněte na odkaz "E-mailové účty" v sekci "Domény a e-maily".

Jak vytvořit vlastní e-mail

2. Klikněte na tlačítko "Přidat e-mail".

Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

3. Otevře se vám stránka s názvem "Přidat e-mailový účet". Vyplňte e-mail, který si přejete vytvořit, vaše jméno a příjmení. Zvolte si přihlašovací heslo. Vytvoření e-mailu potvrdíte kliknutím na tlačítko "Vytvořit". 

Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

4. E-mailová schránka je nyní vytvořena. Její kapacita je 1 GB. Maximální velikost odesílané přílohy je 2MB, maximální velikost přijaté přílohy pak 7MB.

Vytvoření a nastavení e-mailů vaší domény

TIP: Postup jak se přihlásit do e-mailové schránky naleznete ve speciálním článku. Chcete-li e-mail používat co nejpohodlněji, doporučujeme jej nastavit do poštovního klienta ve vašem počítači (Outlook, Thunderbird,...). Návody jak na to najdete v sekci Domény a e-maily. Můžete si také nastavit přeposílání zpráv ze schránky na jakýkoliv jiný e-mail.


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?