Jak ověřit DirectLinks?

DirectLinks je pokročilá funkce, která umožňuje propojení affiliate programu přímo s vaší stránkou, bez dalších parametrů v URL adrese. Pokud je váš provizní odkaz např. www.webnode.com/r/519cbf42afe87, po ověření DirectLinks můžete na svém webu odkazovat pouze na www.webnode.com a my přesto budeme vědět, že návštěvník přišel z vašich stránek.

U odkazu v tomto formátu návštěvníci nepoznají, že se jedná o partnerský odkaz. To je výhoda, protože někteří lidé na partnerské odkazy neradi klikají. Pokud na svém blogu v recenzích produktů nebo služeb uvádíte partnerské odkazy, návštěvníci si domyslí, že s výrobci propagovaných produktů nějakým způsobem spolupracujete a získáváte od nich odměnu. Z tohoto důvodu mohou někteří z nich považovat vaši recenzi za nedůvěryhodnou a na váš odkaz nekliknou. To vše se ale vyřeší prostřednictvím DirectLinks - díky používání přímého odkazu www.webnode.com návštěvníci nezjistí, že jste naším partnerem a propagujete naše služby.

Dalším dobrým důvodem pro používání DirectLinks je fakt, že někteří návštěvníci zkopírují váš partnerský odkaz a z adresy odstraní přidané parametry, které vás identifikují jako našeho partnera. To vše naproti tomu, že kliknutí na váš partnerský odkaz pro ně nepředstavuje žádné riziko nebo nevýhodu. DirectLinks vám pomůžou s řešením i v tomto případě.

Aby funkce DirectLinks na Vašem webu fungovala, je důležité ověřit, že v nastavení webu nemáte u odkazů pro affiliate nastaven atribut rel=noreferrer. 

1. Po přihlášení do svého partnerského účtu klikněte v menu v dolní části stránky na odkaz DirectLinks.

Webnode affiliate program - jak ověřit DirectLinks

2. Klikněte na tlačítko Přidat URL.

Webnode affiliate program - jak ověřit DirectLinks

3. Následně se vám otevře okno DirectLink. Zde do políčka URL zadejte adresu svého webu. Volbu potvrďte kliknutím na tlačítko Uložit.

Webnode affiliate program - jak ověřit DirectLinks

TIP: Pro každý svůj web zadejte dvě URL adresy v tomto tvaru: *.mujweb.cz* a *mujweb.cz* (jednu s tečkou na začátku a druhou bez ní).

4. Poté bude mít adresa status Čeká na schválení a bude čekat na naše ověření.

Webnode affiliate program - jak ověřit DirectLinks

5. Jakmile adresu ověříme, bude její status změněn na Schválené.

Webnode affiliate program - jak ověřit DirectLinks


Nepodařilo se vám nalézt odpověď?